2017 Amerikan Mutfak Tasarımları

2017 Amerikan Mutfak Tasarımları

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Amerikan mutfaklar modern iç mimari tasarımlarının ve dekorasyonların vazgeçilmez unsuru olmuştur. Her geçen gün popülerlik kazanan Amerikan mutfaklar açık mutfak olarak da bilinmektedir. Bir iç mimari tarzı olarak ilk kez Amerika’da uygulandığı için adı Amerikan mutfak olarak anılır. Salon ile birleşik olan açık mutfaklar hem modern hem de rahat bir görüntü sağlamaktadır. Bu tarz mutfak modelleri ilk olarak Türkiye’de yazlık evlerde uygulanmaya başlamıştır. Konut sayısının ve nüfusun artması ile fazlalaşan evler ve azalan metrekareler nedeniyle de salon ve mutfak birleştirilerek Amerikan mutfaklar daha sık kullanılır hale gelmiştir.

Yazımızın sonundaki ziyaretçi yorumlarını okumanızı tavsiye ederiz. Sizlerinde yorumlarını görmek isteriz.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Öneriler

Bu tarz mutfak oluşturmak isteyenler izlemesi gereken 5 adım bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu adımları açıklayacağız.

 • Mutfak Adası ve Amerikan Mutfak
 • Duvarsız Stil
 • Küçük Evlerin Tercih Etmesi Gerekenler
 • Açılır ve Kapanır Sistemler
 • Salon Renkleri ile Uyum İçinde Olmasın

Mutfak Adası ve Amerikan Mutfak

Mutfak adaları Amerikan mutfak modellerinde sık rastlanan bir örnektir. Tam ortada yer aldığından daha rahat kullanım alanı yaratır. Mutfak adası çoğu zaman mutfak masası olarak da kullanılmaktadır. Ya da mutfak adasına bağlı olarak mutfak masası da dekore edilebilir.

Duvarsız Stil Amerikan Mutfaklar

Mutfak, salon, yemek odası şeklinde geniş bir alan olarak kullanılan alan duvarlarla ayrılmadan paravan şeklinde sütunlarla bölünerek modern bir görünüm elde edilebilir.

Küçük Evlerin Tercihi Amerikan Mutfaklar

Küçük metrekareli adeta kutu gibi evlerde daha çok tercih edilen Amerikan mutfaklar, yerden tasarruf sağlayarak ve salon ile birleşerek modern bir görünüm oluşturur. Dar alanlar için şık tasarımlar Amerikan mutfak tercihi ile mümkün olabilir.

Açılır Kapanır Amerikan Mutfak

Küçük evler için kapanınca dolap görüntüsü olan açılınca mutfak olan minimal bir Amerikan mutfak ile hem salonda mutfak görüntüsü içebilirsiniz hem de mutfaksız şık bir salon görüntüsü elde edebilirsiniz.

Renklerin Salon İle Uyumlu Olduğu Amerikan Mutfak

Salonunuzun duvarları taş döşeme ya da ahşap ise Amerikan mutfağınızın tezgah bölümünü ya da mutfak adasını ahşap malzemeden tercih edebilirsiniz. Hem dekoratif uyum hem de şık bir mutfak yaratmış olursunuz.

2017 Amerikan Mutfak Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. serap dündar says:

  10.resimde mutfak tasarımı tam benim istediğim renkleri kullanmışlar. Fakat bu mutfakları bizler göremeyiz herhalde. Halim beyin dediğin gibi çok büyük alanlar lazım. Türkiye’de genelde elit kesim olarak tabir edilen kalbur üstü kesimler bu tür mutfakları kullanır:)

 2. Nurperi Hakkıoğlu says:

  Amerikan mutfak benim en çok hayalimdir ama halim beyinde dediği gibi bunlar için biraz büyük mekanlar lazım gibi. Ama her bir örnek çok güzel. Teşekkür ederiz bu mutfak örneklerini bizlerle paylaştığınız için.
  Acaba böyle bir mutfağın maliyeti ne kadar olur. bilgisi olan var mı acaba?

 3. Halim Yılmazoğlu says:

  Paylaştığınız amerikan mutfak modelleri çok güzel ama bunlar için çok büyük mekanlar lazım bence. Yani salon ve mutfak birlikte düşünürsek en az 80-90m² lazım. Türkiyede zaten evler 100-130m² arasında olduğunu düşünürsek sadece hayallerimizde kalacak gibi duruyor.

BİR YORUM YAZ