2017 Berjer Modelleri

2017 Berjer Modelleri

Dekorasyonda Berjer Kullanımı

Berjer;  sırtı ve kolu dayama kısımları olan, arkası uzun, yüksek ve beslenerek kabartılmış, oturma yeri geniş olan bir koltuk çeşididir. Bu kelime dilimize Fransızcadan girmiş, orjinali bergeme yani Fransızca da kadın çobanı manasında bir kelimedir.Berjer tarzı mobilyaların ilk örnekleri Fransada XV. Louis çağında görülmeye başlamış ve günümüze kadar gelmiş oldukça rahat bir koltuk türüdür.

Bizde, halk arasında tekli koltuk, baba koltuğu veya dinlenme koltuğu denilse de, aslında berjerler tekli koltuklardan farklıdır.Tekli koltuk,  kullandığımız mevcut oturma grubunun şekil ve renk olarak aynısı yani oturma grubumuzun tekli olan parçasıdır.Berjerler ise oturma grubundan farklı tasarıma ve renge sahip olanıdır.Oturma grubunun parçası olan tekli koltuğa göre daha geniş, kullanışlı ve konforludurlar.

Evimizin salonunda, yatak odasında, genç odalarında veya balkonunda berjerleri görmek mümkün.Berjer kullanımına günümüzde sadece evlerde değil birçok kafede, otellerde veya ofiste, rahatlığı ve görselliği sebebiyle, rastlamaktayız.Berjer kullanarak kendimize özel alanlar tasarlayabiliriz.Berjerimizi; gazetemizi ve kitabımızı okurken rahat edeceğimiz bir koltuk olarak kullanabilir; manzarası olan bir pencere önüne koyarak manzaranın tadını çıkarabiliriz, çayımızı, kahvemizi yudumlarken berjerimizde dinlenebilir veya bir köşeye çekilip kafa dağıtabileceğimiz bir koltuk için kullanabiliriz.Bazen bebek odasında bebek yatağının hemen yanına koyup bebeğimizle ilgilenirken soluklandığımız bir köşe veya salonda ofiste şık bir dekorasyon oluşturmak içinde kullanabiliriz.Tercih sizin; her nasıl kullanırsak kullanalım konuldukları mekanı renklendiren, havasını değiştiren, rahat ettiğimiz mobilyalardır berjerler.

Berjer Kullanımı

Genelde bir adet kullanımı yaygın olsa da eğer müsait bir salonunuz veya geniş bir ofisiniz varsa çift berjer kullanabilirsiniz.İki berjerin arasına güzel bir vazo, tablo veya sehpa koyup dekoratif şık bir köşe oluşturulabilir.Böylece dekoratif amaçlı bir köşe oluşturmanın yanı sıra sevdiğiniz bir arkadaşınız veya eşinizle baş başa keyifli vakit geçirebileceğiniz, eğer ofiste iseniz daha samimi ve etkili bir ikili görüşme yapabileceğiniz alanlarda oluşturmuş olursunuz.

Her ne kadar dekoratif amaçlı olarak kullanılıyor gibi görünseler de, kullanım kolaylığı ve rahatlığı sebebiylede rahatına düşkün olanların kullandığı mobilyalardır berjerler.Televizyon izlemek, bir şeyler okumak ve dinlenmek için kullanılan berjerlerde bu yüzden görsellik kadar ergonomiye de dikkat etmek gerekir.

Berjer koltuk modelleri birbirinden farklı birçok renk desen ve tasarıma sahiptirler.Düz renkten çiçek desenlisine, klasik görünümlüsünden modern tarzda olanına kadar pek çok çeşiti bulunan berjeleri kullanacağınız alana zevkinize göre seçmek size kalmış.Sizlere farklı renk ve tasarıma sahip berjer modellerini derleyerek, fikir vermesi dileğiyle beğeninize sunuyoruz.

Berjer Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Nurhan ÇIRACI says:

  Berjerin ne olduğunu tam olarak bilmiyormuşum :). Bana sorsalar tekli koltuğun diğer adı berjer dir derdim. Gerçi yine derimde :). Şaka bir yana berjer ile tekli koltuğun farkını hep merak etmiştim, sayenizde öğrendim. Oturma grubunun tekli koltuğundan çok farklı görünüyorlar zaten.Daha geniş daha rahat, daha renkli.Deseni şekli farklı.Yerim olursa mutlaka alacağım bir tane.

 2. Aliye TANRUVERDİ says:

  Biz salonumuzu yeniledik bu yıl. Evlendiğimizden bu yana ilk defa değiştirdik oturma grubunu. Artık eskimeye başlamış değişme vakti gelmişti zaten. Bu sefer Osmanlı tarzında klasik bir koltuk takımı aldık. Çok beğenerek aldık. İhtişamlı duruyor. Bu takıma birde berjer lazım yalnız. Takıma uygun Osmanlı tarzına gidecek, şık, asil bir şey olmalı .Araştırıyorum bakalım . İnşallah bulurum şık bir tane berjer.

 3. Yasemin KALLİ says:

  Berjerler gerçekten işe yarıyor; bende bir tane aldım bunlardan.Salonda camın kenarında ki boşluğa koydum.Fazladan bana ait bir oturma köşesi oldu.Hemde çok şık duruyor.

 4. Hasibe KARA says:

  Eşimle biz 3 çocuk sahibiyiz, Allah uzun versin hepsine. Üçünü de evlendirdik, baş başa kaldık beyle ikimiz.Geçen yıl küçük oğlan hediye olarak berjer denilen koltuklar alıp getirmişti bize. Salonun bir köşesine getirip koydular. Eşimle oturuyoruz bir tanesine o diğerine ben.Başka kimsede yok zaten.Sohbet muhabbet derken geçiyor vakit. Özel bir köşe oldu bizim için. Başbaşa kaldıkça dertleştiğimiz dinlendiğimiz bir köşe.

 5. Büşra KARAHANLI says:

  Biz koltuk takımını yenilediğimizde tekli koltukları atmamıştık .Eski koltuk takımının tekli olanlarını tadilattan geçirdik. Kasaları sağlamdı atmaya kıyamadık. Süngerlerini, kumaşını değiştirttik. Yeni aldığımız oturma grubundan farklı renkte ve desende bir kumaş kaplaması yaptırdık. Gayet güzel, kullanışlı oldular. Bir nevi berjer diyebiliriz sanırım. Eskiyi değerlendirip yeni berjer sahibi olduk diyebiliriz :).

 6. Kamuran YILDIZ says:

  Evde kendinize özel bir köşe yapmak isterseniz berjerler bu iş için gerçekten ideal koltuklar.Kafanızı dinlemek istediğinizde, kahvenizi yudumlarken, gazetenizi okurken kullanabileceğiniz, size kendinizi özel hissettirecek alanlar oluşturmuş olursunuz. Odanızın bir köşesini seçip berjerinizi oraya yerleştirin. Sonrasında keyif yapmak size kalmış.

 7. Kamil ASİL says:

  Son zamanlarda kafeteryalarda görmeye başladık berjerleri. Birbirinden renkli, fark farklı renk ve desenlere sahip bir çok berjer kafeleri de süslüyor artık. Hem oturması rahat oluyor hemde dekorasyonun tamamlayıcısı.Şık ve iddia li bir konsept bence berjer kullanımı.

 8. Ali VARİŞLİ says:

  Kullanım rahatlığının yanında görsel olarakta güzel duran koltuklardır. Ben ofise sırf dekorasyon amaçlı aldım bir tane. Gerçekten de farklı bir hava kattı ortama.Ofisin dekorasyonunun bir parçası tamamlayıcısı oldu.Gelen gidenlerden de hem olumlu tepkiler aldım.Şık ve değişik bir tasarım oluşturmak isteyenler için düşünülmesi gereken bir koltuk.

 9. Ayşe YILMAZ says:

  Geçen yıl evlenmiştik; yeni evimize eşyalar aldık dayadık döşedik.Bu yıl da çocuğumuz oldu.Çocuk odası yaparken bebek yatağının yanına birde berjer koyduk.Bebeğin yanında olmak, oturup dinlenmek soluklanmak için güzel oldu. Bebek ile uğraşırken de rahat oluyor. Bazen uyuyup kalıyorum berjerin üstünde.Belli bir süre dahada böyle olacak sanırım.

BİR YORUM YAZ