2017 Country Tarzı Dekorasyon Fikirleri

2017 Country Tarzı Dekorasyon Fikirleri

Country Tarzı Dekorasyon Fikirleri

Konforlu olmayı önceliğine koyan country stili, malzeme ve desen konusunda geniş bir skalaya sahip. Hal böyle olunca aynı stil koduyla farklı yaşam alanları kurgulamak gayet mümkündür. Akdeniz kıyılarına bakan sahil evi, kır hayatını hissettiren orman evi ve şehirli kimliğinden kopmayan kasabalılar bizim merceğimize takılanlardan birkaçı.

Dekorasyonvemodellerim.com bu yazımızda countrydekorasyon fikirleritarzını farklı başlıklar altında inceleyeceğiniz, bu başlıklar arasında;

  • Kentli Country
  • Akdenizli Country
  • Natüralist Country

Kentli Country Dekorasyon Fikirleri

Ferah ve konforlu bir yaşam alanı için doğal ahşap mobilyaları, düz çizgili, ekose ve çiçekli tesktrillerle kaplayabilirsiniz. Keten ve bambu gibi ham dokulu kumaşları tercih edebilir, pastel renklerle ağırlık verebilirsiniz. Daha ışıltılı ve şık bir alan oluşturmak için az miktarda da olsa kristal, gold ve gümüş gibi detaylara yer açın. Bu stili oluştururken eski bir çiftlik evi düşüncesinden yola çıkıp bu düşünceye biraz güncel yorum katabilirsiniz. Büyük boy berjerler, eskitme ahşaplar, sallanan sandalyeler country dekorasyonu fikirleri arasında olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

                “Kent evine davet edeceğiniz country stili için ham dokulu malzemelerin natürel renklerini tercih edebilirsiniz. Yüksek bir tavan sahipseniz büyük sarkıt aydınlatmaları ve dev boyuttaki aynaları kullanmayı unutmayınız”

Akdeniz Country Dekorasyon Fikirleri

Güney sahillerinin deniz kokusunu buram buram hissettiren deko-stil kodları; beyaz, mavi ve eskitme ahşap. Detaylarında ise hası koltuklar, ferforje sandalyeler, bambu tekstiller, el örgüsü detaylar, vintage masa örtüleri, yıpranmış görünümlü patine yüzeyli dolaplar, antika objeler, hasır kilimler, emayeler, seramikler, desenli duvar kağıtları, boyanmış ve marin temalı mumlar, hasır dokuma sepetler, kuş kafesleri, hasır veya cam aydınlatmalar ile galvaniz fenerler vardır.

                “Bir stilde ahşabın ham hali kadar patine eskitme kullanımının da ağırlıkta olduğunu unutmayınız. Ne kadar aydınlık bir görünüm yakalarsanız o kadar sahil kenarı hissini canlı tutarsınız.”

Natüralist Country Tarzı Dekorasyon Fikirleri

Tasarım çizgisini doğanın kucağındaki evlerin geleneksel renk paleti ve desenlerinden alan bir stil için, ekose desenleri, kafes formlu ince metal aksanları, ahşabın en ham halini vurgulayan mobilyaları, doğayı anımsatan aksesuarları bolca tercih edebilirsiniz. Country stilinizi, doğal bir orman evi formuna sokacak mobilya ve aksesuarlara ulaşmak için ikinci el mağazalarını, antikacıları ve bitpazarlarını ziyaret edebilirsiniz. Mekanın aurasını daha arttırmak, orman yaşamını vurgulamak için ağaç ve çiçek kokularını tercih edin.

                “Doğadan geleni doğayı yansıtmak için kullanıyoruz. Orman havrasını yakalamanın en kolay yollarından birisi ham ahşabı yeşilin tonlarıyla bir araya getirmek olduğunu unutmayın.”

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Ahmet SEFA says:

    Eşimle birlikte 2 ay önce evimizde değişiklik yapmak için karar verdik.Ne yapsak nasıl yapsak nereden alsak derken elimize kalem kağıt alıp başladık liste yapmaya.Oda oda ne yapacağımızı düşündük önce, sonra ihtiyaçlarımızı listeledik tek tek.Araştırdık, fikirler aldık, herkes bir şey ler dedi tabiki; şunu şöyle yapın, bu şöyle olsun, orası pahallı burası kalitesiz vs. …Tabi kafa karışmıyor değil.Ama liste elimizde olunca hem internetten fiyat ve yorum araştırması yaptık hemde usta usta dolaştık bu iş için. Bütçemizi de dikkate alarak sağlam kaliteli malzemeleri bulmaya çalıştık.İşi güzel yapan ustaları da ayarladık. Gerçi bizim memlekette dediğini dediği vakitte yapan usta bulmak zor ama biraz paraya kıyıp iyi ustaları da bulduk.Özellikle usta konusunda çok hassas olun derim.Koluyduk işe , hemen hemen planlana sürede bitirdiler işlerini.Güzel işler çıktı ortaya .Zevkimize göre tasarladık her yeri.Yıllar sonra dilediğimiz şeyleri yapmıştık evimiz için.Bunu yaparken en çok yararlandığım yer internet oldu.Buna benzer siteler çok işime yaradı.Sosyal medyayı doğru kullanırsanız güzel işlere de yarıyor.Bu tarz paylaşım yapan, yorumları ile fikir edinmemizi sağlayan herkese teşekkürler.Burada da farklı ve birbirinden ilginç dekorasyon modelleri var.TEŞEKKÜRLER…

BİR YORUM YAZ