2017 Modern Yatak Odası Modelleri

2017 Modern Yatak Odası Modelleri

Modern Yatak Odası Takımları

Son dönemlerde klasik mobilya modasının popüler olmasının yanında birçok ev kullanıcısı modern çizgilerde mobilyalara yönelmeye devam etmektedir. Özellikle country ve avangard tarzının baskın olduğu 2017 yılında başarılı modern mobilya takımları bulmak biraz daha zor olmaktadır. Bu yazımızda modern yatak odası takımı arayanlar için yardımcı olacak bilgileri sizlerle paylaştık. Hem yatak odası takımı alırken nelere dikkat etmeli hem de firmaların kampanyaları hakkında bilgileri sizlerle paylaştık. Yazımızın sonundaki ziyaretçi yorumlarını okumanızı tavsiye ederiz.

Yatak Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Konu mobilya olduğu zaman genelde sadece dış görünümün bakıldığından dolayı birçok kullanıcı aldığı mobilyayı belli bir süre kullandıktan sonra ya memnun kalmamaktadır ya da hiç kullanamadığı bilinmektedir. Özellikle Yatak Odası Takımı sürekli kullanım ve kullanım sırasında vereceği konfor sağlığımızı dahi etkileyeceğinden dolayı kesinlikle fonksiyonel ve kaliteli üretilmiş mobilya takımlarının tercih edilmesi gerekmektedir. Yatak odası takımı alırken aşağıdaki unsurlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

  • Boya ve kullanılan cilaların kesinlikle insan sağlığı ve çevreye zararlı olmayan ürünlerden kullanılmış olması gerekmektedir. Özellikle gece uyurken genelde sabit hava akışı olduğundan dolayı bu tür zararlı cila ve boyalar uzun süre kullanımlarda zarar verebilmektedir. Bunun için güvenilir yerlerden alışveriş yapılması gerekmektedir. Ne yazık ki bunu profesyonel olmayan kişilerin bakarak anlaması çok zordur.
  • Özellikle yatak odası takımlarında çok hızlı deforme olan parça yatak kısmı olduğundan olduğundan sağlam işçilik ve montaj ile yapıldığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Gıcırdama olarak bilinen hatalı imalatların olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Mobilyanın yapıştırma şeklinde montaj yapılmamış olması ve tamamen mekanik yöntem olarak tabir edilen vidalı sistem ve vidaların da kitleme parçalı olarak yapıldığına dikkat edilmelidir. Kitleme sistemi olmayan vidalar genelde uzun süre kullanımlarda gevşeme yapacağından dolayı zamanla ses çıkartabilmektedir.
  • Yatak grubu gibi giysi dolapları da yatak odası takımlarında yoğun kullanıma maruz kaldığından dolayı sağlam montaj yapılması gerekmektedir. Özellikle dolapların kapakları sürgü ya da menteşeli olacak ise menteşenin en az 3 adet olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Genelde maliyet düşürmek için boy kapaklarda 2 adet menteşe kullanıldığından dolayı zamanla deforme olabilmektedir. Aynı şekilde sürgülü kapaklarda ise ray kısmının gömme modellerden olmasına özen gösterilme ve sürgü tekerinin sert plastik yapısında olması gerekmektedir.

Yatak Odası Takımı Alırken Model Seçimi

Ülkemizde kullanım alanı olarak genel standart apartman tipi daireler kullanıldığından dolayı yatak odası için ayrılan alanlar 20-30m² arasında değişmektedir. Standartların dışında olması durumda bu ölçüler 45m²’ye kadar çıkabilmektedir (Ebeveyn banyosu dahil). Filmlerde ya da dizlerde gördüğümüz görkemli yatak odaları genelde bu tür standart apartman dairelerinde uygulanamamaktadır. Özellikle çok ağır işlemeli ve avangard tarzı mobilyalar 20 m² gibi ölçülere sahip yatak odalarında belli bir kullanım sonrasında yoğunluk hissi vermesinden dolayı sıkılmanıza neden olacağından dolayı yatak odası takımı alırken kesinlikle sadece model ve görünüm seçimi yerine mekanın ölçülerine göre seçim yapılması gerekmektedir. Yazımızın başlığında da belirttiğimiz 2017 Modern Yatak Odası takımları genelde birçok m²’ye uyacak şekilde modellerden oluşmaktadır. Aşağıdaki resimlerde başarılı bir şekilde oluşturulmuş yatak odası takımlarını görebilirsiniz.

Vivense Modern Yatak Odası Takımları


Mobilyam İnegölden Modern Yatak Odası Takımları


Bellona Modern Yatak Odası Takımları


Rüya Gibi Yatak Odası Tasarım Fikirleri

Yatak Odası İçin Yuvarlak Yatak Tasarımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Kemalettin PORSUK says:

    Doğru bir yatak bel, boyun, sırt,baş ve sırt kısımlarını desteklemelidir. Ne çok sert nede çok yumuşak olmamalıdır. Sert bir yatakta vücutla yatak arasında oluşan boşluklar bizi rahatsız eder. Çok yumuşak yataklar ise vücudumuzun gerekli bölgelerini desteklemediğinden sağlık açısından uygun olmaz. Uygun bir yatak vücudumuzun S şeklini korumalı, vücut ağırlığımızı desteklemelidir. Bu yüzden işlevini kaybetmiş eskimiş yatakları kullanmak doğru olmaz. Ayrıca kullandığımız yatakların seçiminde yazlık kışlık kullanımına dikkat etmemiz, vücut sıcaklığını koruma açısından da sağlıklı bir uygulama olacaktır.

  2. Melek says:

    Eylül de yapacağımız düğünümüz için mobilya bakıyoruz.Herkes bir şeyler söylüyor. Markalı olanlar pahallı, hatta bazısı abartı dercede yüksek fiyatlarda; benzerlerinin markasız olanları daha ucuz ama onlarında kalitesi nasıl olur bilemiyoruz. Süremizde azaldı daha birşeye karar veremedik. Tecrübeli olanlarınızdan değerli yorum ve tavsiyelerinizi bekliyoruz. Ne alsak nereden alsak vs.

BİR YORUM YAZ