2018 Dekoratif Banyo Aynaları

2018 Dekoratif Banyo Aynaları

Banyo Ayna Tasarımları

Sabah kalktığımızda elimizi yüzümüzü yıkarken, dişimizi fırçalarken, saçımızı düzeltirken makyajımızı yaparken banyo aynalarını sıklıkla kullanırız.Ayrıca aynalar özellikle küçük banyolarda ortama derinlik katarak,   banyonun olduğundan daha geniş ve ferah olmasını da sağlarlar.Ayna bulunduğu ortamda ışığı yansıtarak banyomuzu daha aydınlık bir görüntüye de kavuşturur.Tüm bu işlevsel özelliklerinin yanı sıra aynalar banyoların vazgeçilmez dekorasyon ürünlerinden de biridir.

Aşağıdaki videoadan mekanlarda kullanılan dekoratif banyo aynaları örneklerinin izleyebilirsiniz.

Yeni bir banyo tasarlarken veya banyomuzu tamamen yenilemek yerine ufak değişiklikler yapmak istediğimizde birbirinden şık tasarımlara sahip aynalarla banyolarımızda harika dokunuşlar yapabiliriz.Banyonuzun büyüklüğüne, dekorasyon özelliklerine ve zevklerimize uygun hem işlevsel hem de  hem de estetik banyo aynalarının bir çok modeli mevcut. Dekoratif Banyo aynaları farklı ebatlarda, kare, uzun ince, oval, dikdörtgen  şekillerinde olduğu gibi raflı, etajerli, ışıklı, askılı tarzda da olabilmektedirler.

Banyo Aynası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Banyoda kullanacağınız aynanın ebatları banyonuzun büyüklüğü ile doğru orantılı olmalıdır. Aynanın büyük olması banyoyu daha geniş ve ferah göstereceğinden abartı olmayacak şekilde büyük banyo aynaları kullanmak uygun olacaktır.İsteğe bağlı olarak ışıklandırmaya sahip aynalarda tercih edilebilir.Aynanın asılacağı yer genelde lavaboların üstüdür.Ayna asmak için olması gereken yerden yükseklik ölçüsünün ideali 150 cm’dir. Böylece hemen hemen herkes rahatlıkla aynayı kullanabilecektir.Banyonuzun dekorasyonu klasik tarzda ise oval, daha modern bir tarzda ise kare, dikdörtgen veya dalgalı aynalar tercih edilebilir.Büyük bir banyoya sahipseniz çerçeveli büyük aynalar veya birden fazla aynanın olduğu modeller kullanılabilir.Böylece banyonuz daha lüks ve modern bir havaya bürünür.

Her üründe olduğu gibi aynalarınızı seçerken de kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.Aynalarınızın kenarında lekeler ve izler oluşmasını istemezsiniz.Uzun yıllar net bir görüntü elde edeceğiniz kaliteli aynaları kullanmak gerekir.Birde banyo aynalarınızın montajını işinin ehli bir ustaya sağlam bir şekilde yaptırmaya özen göstermeliyiz.

Banyolarınızda hem işlevsel hem de estetik görünme sahip şık banyo aynalarından oluşan video ve görsellerimizle sizleri baş başa bırakıyoruz.

Dekoratif Banyo Ayna Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Fatma says:

  Aynalar bir evin vazgeçilmezidir yani bence ile insan kendine bak adam yaşayamaz bence oyuzf nde her yerde aynalar aynalar diyorum buna banyoda dahil özellikle banyo

 2. Esra SARIYILDIZ says:

  Geniş bir banyomuz varsa mutlaka şık bir banyo aynası ile dekore etmelisiniz. Çerçevesi, şekli, ışıklandırması ile banyonuzun havasını bir anda değiştirecektir göreceksiniz. Eğer özenerek yardımda alarak bir tasarım yaparsanız herkesin ilgisini çekecek sizi mutlu hissettirecek bir tasarıma imza atabilirsiniz.

 3. Nur says:

  Aynalar en çok sevdiğim bir evin olmazsa olmazları özellikle banyolarda buluadi lazım bence burdakilerde çok güzel hepsini bgendim yeni evim için bir tane seçmeyi düşünüyorum

 4. Nur says:

  Banyonun olmazlarından biri aynıdır aynasız bir banyo düşünemiyorum banyoya kattığı güzellik ayrıdır çift lavabo olduğu zaman çift aynada olması gerekiyor bence o zaman daha da güzel bir tarz oluyor Ben aynaları seviyorum insan aynalar ile barışık olması lazım Aynalar her şeydir

 5. Nagihan Sedef says:

  Geçen yıl banyoyu yenilemiştik. Ufak bir banyomuz var. Yerden tasarruf sağlamak için bir çok ufak tefek detay kullandık. Bunlar-dan biride geniş büyük bir ayna kullanmak oldu. Neredeyse duvari kaplayan, camin tam karşısında lavabonun üzerine yerleştirdiğimiz ayna banyoyu olduğundan daha ferah gösterdi. Gerçektende daha geniş bir bnyoyo hissi oluşturdu.

 6. Derya Zsolak says:

  Çift ayna kullanımı banyolarda oldukça hoş görünen şık duran bir tasarım. Benimde hoşuma gitmeye başladı. Birde çift lavabo oldu mu harika. Çift lavabo çift ayna iyi bir uyum.

BİR YORUM YAZ