2018 Deri Koltuk Takımları

2018 Deri Koltuk Takımları

Deri Koltuk Tasarımları

Deri koltuk takımları kullanıldıkları ortama farklı ve özel bir hava katmaktadırlar.Klasik ve modası hiç bir zaman geçmeyecek bir üründür.Dayanıklı hatta çocuklarınıza miras, hatıra olarak bırakılabilecek kadar uzun yıllar kullanıma uygundur.Deri koltuk takımları lükslüğü de simgeler.Estetiktir, dekorasyon tasarımlarının vazgeçilmezlerindendir.Tüm özellikleri ile deri koltuk takımları prestij göstergesi olarak evlerde ve ofislerde sıkça karşımıza çıkmaktadırlar.

Bu tarz koltuklar için üretilen deriler eğer gerçek deri ise koyun, keçi, sığır ve geyikten elde edilirler.Farklı işlemlerden geçerek siyah, kahverengi, beyaz, gri ve tonlarında koltuklarımızı süslemektedirler.Bunun yanı sıra üretilen suni deriler ise bir çok kimyasalı içeren sentetik yapıda plastiklerdir.Doğal deri koltuklar suni olanlara göre daha sağlıklıdırlar.Yapısı gereği tozu, kiri içine çekmezler.Yanmaya karşı oldukça dayanıklıdırlar.Kolay kolay çizilip yırtılmazlar.Lifli, gözenekli yapıları sayesinde yumuşaktırlar, bu sayede hava alırlar ve suni deri koltuklara kıyasla daha az terletirler.

Deri koltuk takımları için hazırladığımız sunum videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Gerçek deri koltuklarda kırışma ve bollaşma olabilir ve bu durum doğaldır.Suni deri koltuklarda ise böyle bir durum söz konusu değildir. Suni deri koltuklar gerçek olanlarına kıyasla daha ekonomiktirler, kolay temizlenirler fakat çabuk çizilip yırtılırlar.

Deri Koltuk Yakımı Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Deri koltuklarla dekorasyonumuzu tasarlamak istiyorsak öncelikle renk konusunda seçip yapmalıyız.Eğer kullanılacak ortam küçük ise koyu renk takımlar ortamı boğar.Koyu tonlardaki takımları daha çok geniş mekanlarda tercih etmek gerekir.Açık tonlardaki deri koltuk takımlarından ise kıyafetlerimize renk geçme ihtimali vardır.Ayrıca çabuk kirlenirler ve renklerinde buna bağlı değişiklikler olabilir.Bu durumu engellemek için sık sık temizlik yapmamız gerekir.

Deri koltuklarınızı aksesuarlarla tamamlayarak dekorasyonunuzu zenginleştire bilirsiniz.Duvarınızın rengi, orta sehpa, tablolar, vazolar, biblolar, halı veya kilimler, kırlentler kullanılarak kendinize özgü tasarımlar elde edebilirsiniz.Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken deri koltuk takımlarınızın rengiyle kullandığınız eşyaların genelde zıt renklere sahip olması gerektiğidir.Özelliklede koyu renkli koltuk takımlarının ortamı daraltıp boğmaması için bu konu önemlidir.

Deri koltuk takımlarına yakışan öğelerden biride ahşap kullanımıdır.Ahşap ve deri bir arada kullanıldığında oldukça şık ve harika bir görünüm olacaktır.

İster klasik ister modern tarz da deri koltuk takımları ile tasarım yapmak mümkün.Tüm koltukların deri olduğu klasik bir tarz veya farklı renklerdeki kanepelere eşlik eden deri berjerleri kullanarak daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz, tercih sizin.

Deri koltuklarımızı uzun süre kullanmak için bakımına dikkat etmeliyiz.Hafif ıslatılmış bir bezle sık sık tozunu alıp belli aralıklarla deri temizliğine uygun sabun ve şampuanları kullanmamız gerekir.Renginin solmaması için sürekli güneş gören yerlerde de kullanılmamamsı, ayrıca evde evcil hayvanınız veya ufak çocuğunuz varsa deri koltuk takımlarını tercih etmemeniz daha iyi olacaktır

Deri Koltuk Takım Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Ayça HİRA says:

  Deri koltuk denilince aklıma hep siyah renk takımlar geliyor. Buradaki fotoğraflara bakınca farklı renklerdeki deri koltuk takımlarınında gayet hoş durduğunu gördüm.Siyah asil renktir, her ortama uyar ama diğer renklerde, deri koltuk takımlarına yakışmış ve modern göstermiş.

 2. Emine UĞUR says:

  Otuz metrekare civarlarında bir salonumuz var. Salonumuz için koltuk takımı alacağız ama karasız kaldık. Bir çok mağazayı gezdik, internetten de araştırma yapıyoruz. Ama bir türlü beğenemiyoruz. Buradaki deri koltuk takımlarını da görünce aklım biraz daha karıştı. Hepside şık görünüyorlar. Aslında aklımda deri koltuk takımı alma fikri yoktu. Birde bu çıktı şimdide.

 3. Ercan KAHVECİ says:

  Evimde değil ama ofisimde koltuk takımlarını deri olanından tercih ettim.İş görüşmelerini yaptığım ofisime ciddi bir hava kattı. Ayrıca prestijli de gösterdi ofisi. Kullanımı da rahat. Bence iş yerlerin de ofislerde eğer koltuk takımı kullanacaksanız mutlaka deri koltuk takımı almalısınız.

 4. Hasibe KALYCI says:

  Eğer kalitelisinden gerçek bir deri koltuk alırsanız uzun süre kullanabilirsiniz.Temizliği kolaydır, sağlıklıdır, farklı bir görüntüsü vardır. Dikkatli kullanır ve kullandırırsanız yıllarca evinizi süslerler.

 5. Zehra UYANIK says:

  Babamlardan kalma klasik tarz da deri koltuk takımımızı değiştirmeye karar verdik. Aslında güzel Osmanlı dekorasyonunu yansıtan baba yadigarı koltuklardı. Uzun süre kullanınca artık sıkılmaya başladık ve bir değişim yapmanın zamanı geldi diyerek yeni bir koltuk takımı almaya karar verdik. Fakat yinede deri koltuk takımlarından vazgeçemedik.Ama bu sefer daha modern tarzda bir deri koltuk takımı aldık.Buda çok hoş ve şık durdu.Odanın havasını da değiştirdi. Nedense deri koltuk takımından bir türlü vazgeçemiyoruz, tercihimiz hep o yönde oluyor.

 6. Feriha ŞENOCAK says:

  Evimize ilk taşındığımız zamanlardı. Misafir odası için beğendiğimiz güzel deri bir koltuk takımı aldık. Eskiden beri istediğim bir şeydi ve yeni eve geçerken aldık bir tane . Alalı daha bir ay ya oldu ya olacak, çocukları ile birlikte bir aile dostu misafirliğe geldi. Çocuklar oyun oynarlarken deri koltukları çizdiler. Hatta çizmekle kalmayıp minder kısmının tam ortasından da ufak ama belli olan bir delik açmışlar. Görünce beynimden vurulmuşa döndüm. İsteyerek ve severek aldığım, bir sürü para verdiğim güzelim deri koltuk takımları mahvolmuştu. Kızsam mı kızmasam mı bilemedim, olan olmuştu.Ogün bugündür kimin çocuğu olursa olsun kendi çocuklarımda dahil, kendi odaları dışında oyun oynatmıyorum. Görsellere bakınca bu anım hatırıma geldi paylaşmak istedim 🙂 .

 7. Durmuş KIRIK says:

  Deri koltuk takımlarının asil bir duruşu var. Sade ama bir o kadarda şık ve gösterişli. Oldum olası deri ürünlerini çok sevmişimdir. Hem evde oturma odamda hem de ofisimde deri koltuk takımları kullanıyorum.Gayet güzel ve havalı.

BİR YORUM YAZ