2018 Genç Odası Takımları

Genç Odası Tasarım ve Fikirleri

Çocuklarınız bebeklikten çıkıp çocukluğa ve sonrasında gençliğe ilk adımlarını atmaya başladıklarında ihtiyaçları da değişiyor. Bu ihtiyaçlardan biride kendine ait odalarında kendilerini yansıtan değişiklikler yapmak istemeleridir. Gençlerin ruhunu yansıtan birçok farklı tasarıma sahip genç odası örnekleri mevcut. Siz ebeveynler ininde destekleri ile, büyüyen çocuklarınıza onların gelişimine ve hayal dünyalarına katkı sağlayacak şık bir genç odası tasarlayabilirsiniz.

Gençler evde bulundukları sürenin çoğunu odalarında geçirirler.Uyumak, ders çalışmak, arkadaşları ile vakit geçirmek veya tek başına kalmak istediklerinde hep odalarında olacaklardır.Bu yüzden genç odaları tasarlanırken, gençlerin içinde bulundukları kritik dönemde dikkate alınarak, önemle dizayn edilmelidir.

Çocuk Odası Tasarımları için hazırladığımız Videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Çocuk Odası Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Dikkat edilmesi gereken konulardan biri odanın rengidir.Buradaki ilk kriter çocuğunuzun cinsiyetidir. Genç Odası renk seçimi yapılırken çocuğunuzun erkek veya kız olması, onların tercih ettiği zevk aldığı renkler kullanılması gerekir.Aynı zamanda ders çalışırken dikkatini dağıtmayacak renkler seçilmelidir.Kız odaları için genellikle pembe, altın sarısı veya yeşilin tonları, kız-erkek beraber kalacaksa mavi, sarı veya turuncu, erkek odaları için ise mavi, kırmızı, beyaz, gri renkleri bir arada kullanabilirsiniz.Dar ufak bir odanız varsa renk seçimini lacivert ve yeşil tonlarında seçerek daha ferah bir ortam elde edebilirsiniz.Bunlarla beraber en çok kullanılan renkler; kırmızı-gri, kahverengi-turuncu, mavi turuncu, Gri-yeşil, mavi-sarı, lacivert-pembe, turkuaz-pembe, turkuaz-yeşil, mavi-turuncu, yeşil-beyaz-siyah, kırmızı-beyaz-mavi, mor-pembe şeklinde kombine edilen renklerdir.Tabi renk konusunda tercih size kalmış.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise kullanışlı bir oda tasarlamaktır.Çocuğunuzun ihtiyaçlarına uygun, pratik, dağınıklığa yol açmayacak bir oda olmalıdır.Gençlerin kendilerini rahat ve huzurlu hissedecekleri, üretkenliklerini arttıracak; hem ders çalışmalarına olanak sağlayacak hem de oyun, hobi ve eğlence alanlarının olduğu genç odaları dizayn edilmelidir.Kullanılan mobilyaların rengi ve şekli kadar kullanışlı, sağlam ve konforlu olmasına da özen gösterilmelidir.

Çocuklarınızın gençlik dönemi kişiliklerinin oluşmaya başladığı dönemdir.Bu yüzden odalarını tasarlarken mutlaka onlarında fikirlerini alarak, zevk ve tercihlerini yansıtan odalar oluşturulmalıdır.Odada kaç kardeşin kalacağı, yaş farkları, farklı kişisel tercihleri de oda tasarımında dikkate alınması gereken bir noktadır.

İdeal bir genç odasının ışıklandırılması da önemlidir.Odanın ebatlarına uygun bir ışık kaynağı seçilmelidir.Uygun bir yere yerleştirilmeyen ve yeterli olmayan bir ışık çocuğunuzun gözlerini yoracak ve dikkat dağınıklığına sebep olacaktır.

Çocuklarınızın yaratıcılığını geliştirecek, sağlam bir kişilik oluşturmalarına olanak sağlayacak kendilerini huzurlu ve rahat hissedebilecekleri şık genç odaları tasarlamanız dileğiyle; derlediğimiz genç odası fikirlerini beğenilerinize sunuyoruz…

Genç Odası Tasarım Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ