2018 Yemek Masası Modelleri

2018 Yemek Masası Modelleri

Birbirinden Şık Yemek Masası Modelleri

Misafir ağırlamak, misafirlere yemek hazırlamak veya günlük hayatta aile bireyleri ile yemek yemek kültürümüzde önemli bir yere sahiptir.Bu yüzden salonumuzun dekorasyonu kadar kullanacağımız yemek masasının tasarımı da bir o kadar öneme sahiptir.Gerek günlük hayatımızda gerekse özel davetlerimizde bizi ve sevdiklerimizi mutlu hissettirecek şık ve kullanışlı yemek masalarını tercih etmeliyiz.

Kullanacağımız yemek masası kullanımı kolay, konforlu ve pratik olmalıdır. Yemek masasını kullanacağınız alan; kare şeklinde ise yuvarlak yemek masası, dikdörtgen ise elips şeklinde bir masa tercih edilebilir. Alan sıkıntınız yoksa zevkinize göre kare veya dikdörtgen biçiminde yemek masaları da seçilebilir.

Aşağıdaki Video’dan örnek Yemek Masası Modelleri için hazırlanmış sunumu izleyebilirsiniz.

Yemek Masası Konumlandırırken Nelere Dikkat Etmeli

Oturacak kişi sayısı, rahat oturup kalkmak ve hareket edebilmek gibi etkenler düşünülerek yemek masasının ebatları ayarlanmalıdır.Genel olarak yemek masaları 85 cm ile 95 cm arasında olmalıdır. Tabaklar, çatal kaşıklar haricinde servis tepsileri veya dekorasyon ürünlerinin de masada yer alabileceği unutulmamalıdır.Duvar veya varsa dolap ile yemek masası arasında  en azından 110 cm mesafe olmalıdır ki oturup kalkerken rahat hareket edilebilsin. Oturanlar arasındaki mesafe için ortalama 55-65 cm idealdir.Tabi kalabalık davetlerde bu mesafe kişi sayısına göre değişecektir.

Dar alanlarda ortadan tek bacaklı, cam yuvarlak yemek masaları kullanmak odayı ferahlatır.Yuvarlak tek dayanaklı yemek maslarına sandalye eklemek daha kolaydır.Ayrıca sivri bir uca sahip olmadığından etrafında rahat hareket imkanı da sağlar.Cam olması da odayı olduğundan büyük gösterecektir.Yuvarlak masaların tek dezavantajı ise büyük ebattakilerde ortadaki eşyalara zor ulaşım imkanı olmasıdır.Yuvarlak masanın sığamayacağı küçük dar ve uzun bir alana sahip iseniz ebatlarını ayarlayacağınız dikdörtgen yemek masası işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Ayrıca küçük alanlar için katlanabilir, sandalyeleri üzerine koymaya imkan sağlayan yemek masaları da  uygun olacaktır.

Yemek Masası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek masası seçiminde dikkat edilmesi gereken bir konuda hangi malzemeden yapıldığı, sağlam kaplamaya sahip olup olmadığı, yanmaz çizilmez özelliğinin olup olmamasıdır.Uzun yıllar yıpranmadan kullanabileceğimiz bir masa için fiyatını da göz önünde bulundurarak bu özelliklere dikkat etmeliyiz.

Yemek masanız bulunduğu alanın dekorasyonuna uygun olmalıdır. Mobilyalarınıza veya dolaplarınıza  uygun renk ve şekle sahip, ister klasik ister modern tarzda bir tasarım yapılmalıdır.Burada en önemli konu sandalye seçimidir.Sandalyeler sadece masa ile değil mekanla da uyumlu bir dekorasyona sahip olmalıdır.Ayrıca masanın etrafında konsol, ayna   ve ya duvarda asılacak güzel bir tablo ile farklı ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sevdikleriniz ile beraber keyifli vakitler geçirebileceğiniz, misafirlerinizin gözünü kamaştıracak birbirinden şık tasarımlara sahip yemek masası modellerini sizlerin beğenisine sunuyoruz.

2018 Yemek Masası Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ