2018 Yorgan Modelleri

Yorgan Modelleri

Üzerimizi örtmeye yarayan, içine pamuk, yün, kuş tüyü vs. gibi malzemeler doldurulup dikilen geniş örtüler, “yorganlar”. Sonbaharın son günlerini yaşadığımız, kışa geçiş mevsiminde havalarında günden güne soğumasıyla artık battaniyelerin yetmediği şu günlerde ihtiyaç duyduğumuz örtüler, yorganlar.

Üzerinde uyuduğumuz yataklarımız kadar kullandığımız yorganlarda önemlidir aslında.Hayatımızın ortalama 1/3 ini uyuyarak geçirdiğimizi de düşünürsek, kaliteli bir uyku ve dolaysıyla zinde olacağımız bir gün için tüm bunların önemi bir kat daha değerleniyor.Doğru bir yorgan seçimi yapıldığında uyku kalitemizde artacaktır.Ayrıca enerji tasarrufu sağlamaya yardımcı olacaktır.Tüm bunların yanı sıra zevkimize uygun renk ve desende seçeceğimiz yorganlarla yatağımızı şık bir görüntüye de kavuşturmuş olacağız.

Sizler için hazırladığımız yorgan modelleri videosunu izleyerek daha keyifli bir inceleme yapabilirsiniz.

Yorgan Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor

Kalitesiz malzemelerden yapılan yorganlar terleme ve koku yapabileceği gibi zararlı bakterilerinde oluşmasına imkan sağlayabilir.Bu yüzden yorgan seçimi yaparken kaliteli malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmek gerekir.

Fazla ağır olan yorganlar altında eziliyormuş hissi vererek bizi rahatsız edebilir.Buda istemeyen bir durumdur.Gelişen teknoloji sayesinde eskiye nazaran daha hafif ve kaliteli yorganlar mevcuttur.

Eğer ipek yorgan kullanacaksak % 100 ipek malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmeliyiz.Doğal ve sağlıklı olan ipeğin rengi fildişi rengindedir.Yorganda bulunan fermuarı açarak almadan önce kontrol edebilirsiniz.Bir başka dikkat edilebilecek noktada yorganda kullanılan ipek miktarı ve ağırlığıdır.Bu bilgiyi de yorganın etiket bilgilerine bakarak bulabilirsiniz.Ortalama ölçülere sahip, kış aylarında kullanacağımız çift kişilik bir yorganda kullanılan ipek miktarı metrekarede yaklaşık 1,70 kg olmalıdır.Kuş tüyü olarak adlandırılan ve içine kaz ve ördek tüyleri doldurulan yorganlarda ise kullanılan tüyün büyüklüğü kalitesini belirler.Ne kadar büyük tüy kullanılmışsa o kadar kalitelidir.Büyük tüyler daha iyi yalıtım yaparak daha iyi ısınmamamızı sağlarlar.Dolgu miktarı yorganın kalitesini gösterir.İyi bir malzemeyle yeterince doldurulan A kalite bir yorgan daha düz durur ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanma imkanı sağlarlar.

Yorgan alırken dikkat edilecek bir diğer husus kolay temizlenebilir ve makinede yıkanabilir olmasıdır.Bu tarz yorganlar işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Bronşit ve astımı olan kişiler yün vb. yorganlardan uzak durmalıdırlar.Bu tür rahatsızlığı olanlar için en ideal yorgan türü ipek yorganlardır.

Birbirinden güzel renk ve desenlere sahip, terletmeyen, hafif, kaliteli malzemelerden yapılmış, zevklerinizi yansıtan tasarımlara sahip şık yorganlarınızın altında sıcacık keyifli uykular geçirmeniz dileğiyle…

Yorgan Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Nur says:

    Kışın vazgeçilmezi yorganlar uorygansiz bı kış düşünemiyorum insan usuyunce sıcacık yorganlar sarılmasını degmeyin keyfimize mışıl mışıl bı uyku için yorgan çok önemli insanı isitmayan yorganlar ne rahat bir uyku olur nede insan ısınır.reklerde önemli tabiki eskiden tek tip yorganlar vardı şimdi renk renk cıvıl cıvıl herkesin zevkine hitap ediyor

BİR YORUM YAZ