Antika Masa Saatleri

Antika Masa Saatleri

2017 Antika Masa Saatleri

Dekorasyon konusunda eskiye özlem her konuda kendini göstermektedir. Özellikle 2017 yılının trendleri arasında olan antika eşyalar kendini her alanda göstermektedir. Bu yazımızda antika eşyalar arasında en çok popüler olan masa saatleri konusuna değinmek istedik. Özellikle konu antika olduğu zaman piyasada antika görünümlü olan fakat özünde antika olmayan eşyalar piyasada çok sayıda bulunmaktadır.

Antika Masa Saati Alırken Nelere Dikkat Etmeli

İlk olarak kesinlikle bu alanda resmi olarak hizmet veren kişilerden alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz. Özellikle İnternet üzerinde yapılan satışlara karşı çok temkinli olmanız gerekmektedir. Bu tür eşyalardan anlamayan bir kişiyseniz İnternet üzerinden antika eşya almamanızı tavsiye ederiz. Bir eşyanın antika olup olmadığı anlamak için bu alanda ciddi tecrübe ve bilgi gerektirdiğini unutmamanız gerekmektedir. Çünkü çok başarılı bir şekilde yapılmış imitasyon ürünler piyasada çok sayıda bulunmaktadır.

Alacağınız antika masa saatleri geçmişi ve çalışma durumu en önemli konuların başında gelirken döneminin ünlü markalarına ait olması da değerini ciddi oranda belirlemektedir. Hediye amaçlı çok pahalı olmayan fakat antika sınıfında olmasını istediğiniz ürünler varsa 1970 öncesi masa saatlerine bakmanızı tavsiye ederiz.

Antika Masa Saatleri Dekorasyonda Göz Bebeği

Özellikle ofislerde bulunana masalar için çok başarılı bir hediye olan saatler hem tarihi bir manası hem de dekorasyonda özgünlük göstermek isteyenler için ideal bir ürün olmaktadır. Aşağıdaki örnekleri incelediğiniz antika olanlar ve imitasyon olanları anlamanız için farklı olacak şekilde ayırdık. Bu tür resimleri ne kadar inceleseniz de bu alanda tecrübeniz bulunmuyor ise kesinlikle yazımızın başında da dediğimiz gibi uzmanlardan destek almanızı tavsiye ederiz.

Antika Masa Saatleri

Antika Görünümlü Masa Saatleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Yasin Yıldırım says:

    Benim fikrimi sorarsanız antika eşyaya az biraz merakı olan birine alınabilecek en güzel hediyeler arasında antika masa saatleri gelmektedir. Ama kesinlikle şu son zamanlarda moda olan antika görünümlü eşyalardan uzak durunuz. Çok basit duruyorlar

  2. Ebru Altunbaş says:

    retroya dönüş başladı gibi sanki. ben bir antika meraklısı olarak bu tarz saat gibi objelerin dekoratif amaçlı kullanılmasını tavsiye ederim. özelikle modern bir dizayna sahip odalarınızda bu tarz antika saat ve objeler kullanarak bir noktada dekorun patlamasını sağlamış olursunuz. denemenizde fayda var derim.

BİR YORUM YAZ