Ayaklı Küvetler

Ayaklı Küvetler

Ayaklı Küvet Modelleri

Porselenin gösterişli ihtişamını pirinç detaylarla ve demir alaşımının dayanıklılığıyla birleştiren feminen küvetler iddialı odak noktaları oluşturuyor. Dekorasyonvemodellerim.com sitesi olarak bu yazımızda sizlere son dönemlerin en moda ürünleri arasında olan ayaklı küvetler hakkında bilgiler ve başarılı örnekleri paylaştık.

Yazımızın sonundaki ziyaretçi yorumlarını okumanızı ve kişisel görüşlerinizi bizimle paylaşmanızı tavsiye ederiz.

Ayaklı küvetler genelde dökme demir malzemeden yapılmaktadır. Dökme demir malzeme suyun sıcaklığını hapsettiği için küvetin içindeki suyu uzun süre sıcak muhafaza edebilme avantajı bulunmaktadır.

Ayaklı Küvetlerin Avantajları

  • Döküm çok dayanıklı bir malzeme olduğu için kırılma ya da çatlama yapmaz (Özellikle kalitesiz akrilik ve kötü işçilik ile yapılan küvetlere nazaran çok avantajlı olmaktadır.)
  • Parlak yüzeyi pürüzsüz görünümüyle şık ve iddialı bir banyo oluşturmanıza imkan sağlar.
  • Ayaklı küvetler istenilen Ral renk kodu ile boyanma imkanı sunduğundan dolayı her türlü tasarım fikrine uyum sağlayabilme özelliği bulunmaktadır.

İpucu-1

Eğer klasik tarzda döküm ya da pirinç detaylı bir ayaklı küvet kullanıyorsanız armatürlerde de benzer bir stil tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir banyo armatürü klasik ayaklı küvetlere şıklık katmaktadır.

Türkiye’de en çok tercih edilen ayaklı küvet modelleri

Ayaklı Küvet Modelleri

Vintage Tarzı Ayaklı Küvetler

Kullanacağınız küvete karar verirken öncelikle ne istediğinizi düşünün. Sizin için sadece fonksiyon mu önemli? Aynı zamanda masaj yapabilme yeteneğine sahip olan bir küvete mi ihtiyacınız var yoksa banyonuzun stilini tamamlayacak ayaklı vintage bir modele mi? Yuvarlak küvetler banyoda fazla yer kaplamalarının yanı sıra daha fazla suya ihtiyaç duydukları için ekonomik olmasalar da görünüm bakımından banyoda estetik açıdan diğer modellere fark atıyor. Modern küvetler her ne kadar kusursuz görünümleriyle dikkat çekmeye çalışsalar da vintage modeller her zaman olduğu gibi estetik hatlarıyla banyo sahiplerinin kalplerini kazanmaya devam ediyor.

Aşağıdaki örnekler 2017 ayaklı küvetler arasında en çok beğenilen modeller arasında yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. sema says:

    Banyo dekorasyonu ile ilgili bir seyler bakarken karşıma özellikle büyük metrekareli banyolarda böyle örnekler çıkıyor. Duş alma yerine ayrı bir ger ayrılabilecek banyolarda bu gibi küvetler çok şık duruyor bence. Bu görseldeki renge ve desene bayıldım, buna uygun fayans bulduğum zaman aklımdaki banyoyu tamamlamış olacağım. Örneklerv e bilgilendirmeler için teşekkürler.

  2. İrem says:

    Bu küvet lerin görüntüsü çok hoşuma gidiyor.fakat kullanışsız gibi geliyor hep bana, etraf hep islanacak gibi.birde insan kendini boşlukta banyo yapıyor havası verecek gibi.en iyisi ben sadece bakayım eski tip küvete devam.

BİR YORUM YAZ