Baby Shower Partisi Dekorasyon Fikirleri

Baby Shower Partisi Dekorasyon Fikirleri

Bebek Partileri

Baby shower, anne adayını şımartmanın en güzel yollarından birisidir. Doğumdan 1 ay önce hep beraber vakit geçirmek ve bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak için de çok keyifli bir buluşma etkinliğidir. Anne adayları bu etkinliğin tadını çıkarmaya bakmalı, çünkü bebek geldikten uzun süre herhangi bir parti katılması mümkün olmayacaktır.

Baby Shower Modası Nedir?

Amerika’da bebek bekleyen aileler bir bebek mağazasına kayıt yaptırıp ihtiyaçlarını listeliyor ve bu listeyi baby shower’ı organize eden arkadaşlarına iletiyorlar. Baby shower gününe kadar partiyi organize eden kişi, diğer kişilerle etkileşime geçip kimin ne alacağını ayarlıyor ve ilgili mağazaya yönlendiriyor. Alınan hediyeler baby shower partisinde aileye teslim ediliyor. Amerika’da kutlanan geleneksel baby shower’lar öğleden sonra kız kıza yapılmaktadır, erkekler davet edilmez ama siz parti konseptinde bir değişikliğe gidip erkekleri de davet edebilir ve kalabalık bir parti hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz bir organizasyon şirketiyle anlaşıp baby shower’ı büyük bir eğlenceye dönüştürebilirsiniz.

Babay Shower Partisini Kimler Organize Eder?

Bu partiyi anne adayının kardeşi, annesi veya arkadaşları hazırlayabilir. Ona sürpriz yapmak için tereddüt etmeden en güzel etkinliği yapmak için uğraşırlar. Baby Shower Dekorasyonu organizatörü olan kişiler davetliler için bir ihtiyaç listesi hazırlamakta ve bu sayede davetlilerin partiye getirirken ne getirmesi düzenli bir şekilde belirlenerek daha etkin bir aktivite yapılmış olmaktadır. Çünkü bu tür bir hazırlık yapılmadığında davetliler aynı hediyeleri getirme ihtimali olmaktadır. Parti anne adayının evi yerine başka bir yerde hazırlamak, onun bu eğlenceli günün ritmine ayak uydurmasına daha çok yardımcı olmaktadır.

Baby Shower Partisi Ne Zaman Yapılır?

Bu organizasyon için en uygun zaman hamileliğin 8.ayı olsa da, bazıları bu organizasyonu doğumdan sonra düzenlemeyi tercih eder. Bu durumda anne de organizasyonun hazırlık aşamasında dahil olabilir.

Baby Shower Partisinde Ne Tür Aktiviteler Yapılır?

Davetliler kendi bebeklik fotoğraflarını getirmesi çok sık görülmektedir. Bu fotoğraf karıştırılarak hızlı bir şekilde kime ait olduğu tahmin edilmektedir.

Kurdele Oyunu: Misafirlere kurdele dağıtın ve bu kurdeleyi annenin karnının ölçüsünde kesmeye çalışmalarını isteyin ve bu sırada içecekle doldurduğunuz biberonları davetlilere dağıtarak kimin daha önce bitireceğini isteyin.

Soru Oyunları: Bebekler ne zaman yürümeye başlar, bebeklere ne zaman katı yiyecekler verilmeye başlanır gibi sorularla küçük bir sınav yapabilirsiniz. Aynı şekilde hayvanların gebelik dönemlerini tahmin etmelerini isteyebilirsiniz.

Oyunlarda kazananlara içi şekerleme dolu biberonlardan oluşan sevimli hediyeler verebilirsiniz. İçecekler ve atıştırmalıklar olmadan parti olmayacağını hatırlatmamıza gerek olmadığını düşünüyoruz. Özellikle bu tür etkinliklerde standart içecekler yerine tamamen sizlerin oluşturduğu içecekleri tercih etmeniz daha eğlenceli olacağını unutmayınız.

Baby Shower Parti Kurabiyeleri

Kurabiyeler bebeğin cinsine göre mavi ya da pembe olarak hazırlayabilirsiniz. Partinin ilk birkaç saatini şirin atıştırmalıklar eşliğinde sohbetle geçirdikten sonra partinin en eğlenceli noktası olan baby shower oyunlarına geçebilirsiniz.

Kapanış

Güzel bir etkinliğine dünyaya gelecek bebeğinize bir anı olarak bırakmak için alacağınız süslü bir deftere ziyaretçilerin notlar yazmasını isteyiniz. Her zaman denildiği gibi “Söz uçar yazı kalır” sözü gelecek yıllarda da bu anı hatırlayıp mutlu olmanıza yardımcı olacaktır.

Baby Shower Partisi Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ