Banyo Paspas Tasarımları

Banyo Paspas Tasarımları

Dekoratif Banyo Paspası Tasarımları

Islak zemine basmamak için kullanılan banyo paspasları aynı zamanda banyomuzun dekorasyonuna da katkı sağlayabiliyorlar.Hem de değişen ihtiyaçlar ve teknoloji ile banyo paspasları da farklılaşarak çok daha güzel bir hal almış durumdalar.Birbirinden farklı ve şık modellere sahip banyo paspaslarını zevkimize ve banyo tasarımımıza uyacak bir biçimde seçip almak mümkün.

Banyomuzda hızlı ve masrafsız bir değişiklik yapmak istediğimizde bu işi banyo paspaslarımızla sağlayabiliriz. Banyomuzun genel dekorasyonuna, kullandığımız banyo aksesuarlarına ve varsa duş perdesine uyacak, şık bir banyo paspası ile bir bütünlük sağlayarak banyomuzun havasını değiştirebilir, daha ferah ve renkli bir hale getirebilir; birbirinden farklı renk, desen, şekil ve ebatlarda, zevkimizi yansıtan banyo paspasları ile dekorasyonumuzu zenginleştirebiliriz.Hem de bu işi pratik ve ekonomik bir şekilde, sıkıldığımız, yenilik yapmaya ihtiyaç duyduğumuz her zaman yapabiliriz.

Aşağıdaki videoda Banyo Paspası tasarım örneklerini inceleyebilirsiniz.

Banyo Paspası Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Paspaslarımızı seçerken öncelikle renk konusuna dikkat etmeliyiz.Banyo duvarları, kullandığımız aksesuarlar, karolar, fayanslar, havlularımız, lavabo ve aynamız renk seçimimizde bize yardımcı olacaktır.Banyo paspaslarımız bu saydığımız eşyalarla aynı tonlarda olabileceği gibi zıt renklerde de olup farklı bir kombinasyon oluşturabiliriz.Sonrasında şekil ve desenine karar verebiliriz.Burada dikkat edilmesi gereken husus ise paspasın ebatları olacaktır.Genellikle banyoda kullanılacak paspaslar zemini tamamen kaplamamalıdır.Bu durum banyoyu küçük göstereceği gibi paspasın bir kısmının (lavabo veya küvete yakın kısmı)  sürekli ıslak kalmasına da sebep olacaktır.

Banyo paspaslarımızın mutlaka kaymaz, suyu alt kısmına geçirmeyen, anti bakteriyel ve kolay temizlenebilir özelliklere sahip olması gerekmektedir.Uzun tüylü olan paspaslar, su ve kiri daha çok biriktirip, koku ve bakteri oluşumuna zemin hazırlayacağından sık sık değiştirmek gerekecektir.Bu yüzden de genellikle pek tercih edilmemesi tavsiye olunur.

Bir çok farklı tasarıma sahip yenilikçi, zarif modellerden oluşan dekoratif banyo paspaslarını sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Banyo Paspası Örnek Resimler

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Ayse says:

  Desenli banyo paspaslarının çok çeşitleri vardır. Önemli olan banyo aksesuarları ve eşyaları ile birebir olmasa da yakın desenlere sahip bir uyum yakalamaktır.Banyo aydınlatması diğer banyo aksesuarlarını cazip kıldığı gibi banyo paspaslarının de desenlerini ve rengini tam olarak ortaya çıkaracağı için önemlidir.

  Bu sebeple banyo aydınlatmasının LED ampullerle yapılmasını tavsiye ediyorum. Misafirler için ve günlük kullanım için farklı renk ve desenlere sahip ayrı paspaslar da kullanabilirsiniz.

  Bu hem paspasların ömrünü uzatmış olacak hem de görünüm açısından farklılık oluşturacaktır. Ortak kullanım alanında olmaları sebebiyle banyo paspaslarının temizliğinin de özellikle deri hastalıklarına yakalanmamak için önem taşıdığını unutmamak gerekir.

 2. Fatma says:

  Banyolar, gün içindeki yorgunluğun alındığı önemli mekânlardır. Banyodaki ferahlık ve rahatlama hissi doğru bir dekorasyon ve renk seçimi ile mümkündür.

  Bu sebeple banyo dekorasyonunda estetiği ve kullanışlılığı da dikkate alarak doğru renk ve desen seçimini yakalamalıyız. Banyo paspas takımları banyo dekorasyonunun önemli birer parçasıdır.

  Banyo paspas takımı seçiminde banyonuzda kullanılan fayans ve dolap renkleri ve desenleri önemli bir kriterdir. Bazı bayanlar bu ölçüye dikkat etmeden banyo paspas takımı içerisindeki düzenin yeterli olacağını düşünmektedirlerHâlbuki banyo paspas takımı her ne kadar kendi içinde renk ve desen uyumu ile satın alınmış olsa da banyonuzla alakası olmayan bir hava verebilir. Bu da dekorasyonun bozulmasına neden olacaktır.

  Banyo paspas takımı kaliteli olmalıdır. Kalitesiz ürünler ayaklarda tahriş ve alerji yapabilir. Özellikle evde küçük bir çocuk varsa malzeme kalitesi daha ön plana çıkacaktır.

  Tek renk banyo paspas takımı seçilebileceği gibi desenli banyo paspasları da seçilebilir. Özellikle kontrast renkler kullanılarak oluşturulmuş banyolarda da zıtlıkların uyumu dediğimiz uyumu yakalamamız mümkündür.

  Bunun için beyaz ağırlıklı banyolara siyah veya koyu tek renkli banyo paspas takımı kullanmak doğru tercih olacaktır. Ya da koyu renklerin ağırlıklı olduğu banyolar için desensiz açık renkli ve tek renk bir banyo paspası seçilebilir.

 3. Nur says:

  Banyo dekorasyonu denilince akla ilk gelen dekorasyon öğelerinden biri şüphesiz pas paslardır.Banyo dekorasyonumuzdan sıkıldığımız an pas paslarımızı değiştirerek çok farklı bir hava oluşturabiliriz.

  Her zevke, her bütçeye göre rengarenk çeşitleri vardır.Bazen bu kadar çeşitlilik yüzünden seçmekte,oldukça zorlanabiliriz.

  İşte o çeşitlilik arasından derlediğimiz pas paslar.

 4. Fatma says:

  Paspaslar çok güzeller renk ve modellerine bayıldım hepsi birbirinden şahane insan hangini alacağını şaşırıyor karar vermekte zorlanıyor ama kalebodur rengine uydurmak en mantıklı bide bir bütünlük oluşur hemde ozamn sadece modelsecmek kaliyor

 5. Ayse says:

  Paspasları çok kullanışlı. antibakteriyel özelliğe sahip olmasa da çok önemli çünkü yıkandığı zaman temizlenmezse mikrop yuvası haline dönüşebilir ıslandığı zaman da hemen çabucak kurabilen özellikte olması da benim için çok önemli çünkü banyoda abdest alındığı zaman falan da da banyo yapıldığı zaman sürekli ıslanıyor ve bu yüzden yıkandığı zaman temizlenmesi ve çabuk koruyabilme özelliğine sahip olması gerçekten çok önemli

 6. Nur says:

  banyo paspasları seçiminde Bence her şeyden önemlidir Çünkü antibakteriyel olmalı ıslatmayan altına su geçirmeyen kaymayan olmalıdır Çünkü böyle bir özelliklere sahip olmayan bir paspası banyo verdiğimizde Allah korusun çocuklarımızı üzerinde bastığında kalma ihtimali daha ileriye gidip Kendine zarar verme ihtimali bile olabilir o yüzden bazı şeyleri seçerken çok dikkat etmeliyiz altında kaydırmazlı var mı üzerinde bakteri topluyor mu makineyi attığımızda yıkandığında gerçekten hijyenik olabiliyor mu Bunlar bende çok önemli ve en önemlisi banyoya da bir bütünlük sağlamasıdır banyo ile bütünlük sağladığı zaman ve bu özelliklerde taşıdığı zaman aklımız Kesinlikle geri de kalmaz Çünkü banyoda ne kadar olursa olsun mikroplardan uzak durmamız gerekiyor

 7. Nur says:

  Bence her evde olması gereken şeylerden bir tanesi banyo paspasları Iğdır her türlü açıdan çok rahat yıkaması temizlemesi kaldırması kurutması her türlü açıdan temizlik açısından özel özellikle Biz Kadınlar için gerçekten kullanışlıdır banyoya halı sevmektense paspas vermek Bence en Garanti iştir Bir şey döküldüğü zaman kaldırması sıkıldığımız zaman değiştirmesi her türlü açıdan çok rahattır Bence her eve herkese almalı her renk ve her desen de mevcut Zaten her zevke de uygun fiyat olarak da her bütçeye uygun olarak bulunmakta anca herkes evine mutlaka bir paspası almalı her türlü kullanışlıdır

 8. Nur says:

  Paspaslar çok kullanışlıdır temizlemesi kolay temizliği rahat at makinaya yıka ıslandı as kuruşun hem ayagimizin konforunda uygun sıkıldınız değiştirin her türlü açıdan pratik ve kullanışlıdır renkler cıvıl cıvıl her zevke butceye uygun bulmakta mevcut

 9. Türkan Iyice says:

  Banyonuzda değişiklik yapmak farklı bir hava katmak istiyorsunuz ama büyük tadilâtlarla ustalarla uğraşmak istemiyorsanız birkaç aksesuarla banyonuzun görünümünü değiştirebilirsiniz. Bizim kendimize ait eski bir dairemiz vardı. Sıkılıp değişiklik yapmak istediğimde aksesuar banyo paspasi veya dus perdesi veya hepsini birden degistiriyorum. Işe yarıyor, banyonun havası bir anda değişiyor. Hemde ekonomik :).

 10. Ali Dilbudak says:

  Banyo paspasi deyip gecmemek lazim. Dogru yerde uygun banyo paspasi kullanirsaniz gayet basarili bir dekorasyon yapmis olursunuz. Küçük gibi görünen ama büyük etki oluşturan dokunuzlardır bunlar.

 11. Reyhan AKTEPE says:

  Böyle ilginç paspasalar olduğunu biliyordum.Gorunce şaşırdım ve bir çoğunu çok beğendim. Gerçekten güzel tasarlanmış kullanıldığında banyonun havasını değiştirecek ürünler.

 12. Fatma says:

  banyo paspasları o kadar kullanılır Sg temizlik açısından Gerçek rahat yani ben çok rahat ediyorum bir şey mi döküldü hemen at makineye yıka Ya da Sıkıldın mı Git yenisini al Değiştir banyomu renk katmak için ilk önce yaptığı değişikler den bir tanesi paspasları değiştirmek oluyor yani duşa kabini ya da ne bileyim fayansları hemen değiştiremeyeceğim den Ban yanındaki değişikliklerden bir tanesini paspas seçiminde yapıp kullanıyorum

 13. Nur says:

  Banyo paspaslarini çok seviyorum temizlik açısından çok kullanışlı oluyorlar at makinaya yıka oh mis tertemiz olmuş baktın sıkıldın hemen yenisiyle değiştir ortamda mi sıkıldın banyoda değişiklik mi istiyon en ucuz ve pratik yolu paspasları değiştir banyona renk katacaktır.herbutceyede uygun var zaten yani herkesin alabileceği herkesin zevkine. Hitap eden modeller renklerde mevcut yeterki insan istesin içinden gelsin

 14. Nur says:

  Bayanlarımızın en vazgeçilmezlerinden biri de banyo paspasları Iğdır banyonuz için en güzel en görsel olan en iyi şekilde yapabileceğimiz bir değişiklik varsa oda paspasları değiştirmekle başlar Bence Bayol Aramızdaki Her türlü şeyleri değiştiremeyiz ufak tefek aksesuarları değiştirdiğimizde banyonuza değişik bir hava katarız bunlardan bir tanesi de banyo paspasları Iğdır banyo paspasları hem bayrağımızın Islanmasın ıslanmaması açısından hem de ayaklarımızın beton zemine bas basıp gitmemize açısından gerçekten çok kullanışlıdır temizlik açısından da gerçekten kullanışlıdır makineye atıp hikaye bilme şansımız vardır Her banyoya her boyuta uygun banyo paspasları bulunmaktadır Her bütçeye uygun olduğunu düşünüyorum banyo larımızı için gayet kullanışlı olan banyo paspasları her türlü renk ve modelleri de mevcuttur Bence herkes banyosunu alıp banyoya sana değişik bir hava kazandırabilir

 15. Ayse says:

  banyo paspasları bizim için bayrağımızı değiştirmek için en ideal bir seçim baktık banyo muzdan sıkıldık güzel bir paspasla klozet takımı ile banyonuzda gerçekten diyecek bir hava sağlayabiliriz çünkü en pratik şeyler Bayrağımızdaki kullandığımız aksesuarlardır Bunlardan en kolay tercih edilebilecek olan havasını değiştirebilecek olan şeylerden bir tanesi de paspas vardır ve burada gördüğüm kadarıyla da gerçekten çok güzel paspaslar mevcuttur özellikle banyonun ıslanmaması için kalebodur olan zemine basıp kayıp düşmemek için en İdaresi için paspas vardır

BİR YORUM YAZ