Bebek Battaniye Modelleri

Bebek Battaniye Modelleri

Bebek Battaniyeleri

Annelerin almaya doyamadığı, bebeklerin ilk hediyeleri arasında yer alan, yumuşacık ve mis gibi kokan vs. gibi ifadeler bebek battaniyesi denilince ilk akla gelenlerdir.Aileler, bebeklerin hassas cilt yapısına sahip olmalarından dolayı, onlar için kullanılacak her türlü ürünün seçiminde haklı olarak fazladan dikkat ederler. Bu ürünlerden biride rengarenk, cıvıl cıvıl bebek battaniyeleridir.

Bebek battaniye modelleri için hazırladığımız sunum videosu

Bebek battaniyeleri seçimi, bebeklerin kıyafetlerine gösterdiğimiz hassasiyet kadar dikkat edilmesi gereken bir konudur.Bebeklerin elleri, ağızları ve yüzleri battaniye ile temas edeceğinden hassas ciltlerine zarar vermemesi için battaniye alırken özen gösterilmelidir.Bebek battaniyesi alırken zevkimizi yansıtan, kız veya erkek olmasına göre değişebilen renk ve  desenlerde modeller seçeriz.Fakat bu konular kadar bebeklerin sağlığı ve konforu için dikkat etmemiz geren bir kaç konu daha vardır.Bunların kısaca şöyle sıralayabiliriz;

Bebek Battaniyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

 • Hafif, ergonomik ve yumuşak olmalı,
 • Anti alerjik ve sağlıklı battaniyeler kullanılmalı,
 • Mutlaka sertifikalı ürünler tercih edilmeli,
 • Mevsimine uygun battaniyeler kullanılmalıdır.Kışın kalın ve terletmeyen yazın ise ince modeller tercih edilmeli,
 • Doğal, organik, kimyasal maddeler içermeyen, bebeklerin cilt yapılarına uygun  olmalıdır.Battaniyeler her ne kadar kıyafet gibi bebeğinizin cildine değmese de yüzleri ve ağızları battaniyeye temas edecektir.
 • Sağlık açısından bebekler için pek uygun olmayan tüylü modeller tercih edilmemelidir. Bunun yerine müslin veya akrilik battaniyeler alınabilir.
 • Nefes alan, terletmeyen ama iyi ısıtan tarz da olan battaniyeler bebeğinizin  fazla ısınmadan ihtiyacı olan  yeterli sıcaklıkla kalmasını  sağlayacaktır.
 • Battaniyenizin boyutu;  evde, dışarıda, yatakta, pusette … gibi  kullanım yeri ve alanına göre dikkat edilerek uygun büyüklükte olacak şekilde olmalıdır.
 • Sağlık açısından düzenli olarak temizlenmelidir.

Bebeğinize uygun bir battaniye seçtiğinizde onun sağlıklı olmasını, iyi bir uyku uyumasını, hastalıklardan korunmasını ve böylece bebeğinizin  ve dolaysıyla sizin konforlu ve neşeli olmanızı sağlayacaktır.

Bebek Battaniye Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Nazmiye kara says:

  Bebekler icin harika urunler var bu siteye bayildim.anne olarak bebeyime en guzelini en iyisini almaliyim fakat secim yapmak zoor

 2. Yasemin YAVUZ says:

  Çok tatlılar bayıldım bunlara ?. Seçim yapmak zor hepsi güzel geliyor insana.

 3. Nur says:

  Bebekler için çok güzel şeyler var gerçekten bebeğim için en güzelini ararken birdakielre bayıldım

 4. Ayse says:

  Bebek için çok güzel düşünülmüş ve tasarlamış battaniyeler var bebeklere uygun ve kaliteli olduğunu dusunuyorum

 5. Nur says:

  Bir anne adayı olarak bebeğim için en güzeli seçmeliyim burdaki herşey birbirinden güzel doğrusu seçim yapmakta gerçekten zorlandım ama doğru kararı verdim

 6. Fatma says:

  İnsanın bebeği olması çok güzel hele. Onu beklerken kenki serüven ve hazırlık aşamaları bı başka hangi battaniye hangi model olsun derken bı bakmissin hepsinden almışsın

BİR YORUM YAZ