Bebek Yatağı Fikirleri

Bebek Yatağı Fikirleri

2017 Bebek Yatağı Fikirleri

Ev dekorasyonunda en çok zorlanılan, üzerinde birkaç defa düşünülen, defalarca araştırılan kısım sanırım bebek odası dekorasyonudur. Bebek odası dekorasyonunun en önemli parçalarından biride hiç şüphesiz bebek yataklarıdır.Bebeğiniz için seçeceğimiz yatak tıpkı onun gibi güzel olmalıdır.

Daha önce böyle bir tecrübeye sahip değilseniz, ilk defa anne veya baba olacağınızı öğrendiğinizde artık ilgi alanlarınız değişir, dikkatinizi farklı konular çekmeye başlar.Bu konulardan biride doğal olarak bebeğimize alacağınız yatağıdır. Ahşap mı olsun plastik mi, sallansın mı, büyüyünce de kullanabilir mi, bütçemize uyar mı, sağlam mıdır, sağlıklımıdır …vs gibi bin bir türlü soru gelir aklımıza.Başlarız araştırmaya; internet, dükkanlar, mağazalar, deneyimlilere sormalar… Haksızda sayılmayız aslında; ilk tecrübe, ilk heyecan, hassas bir konu.

Bebek yatağında en önemli konu rahat ve sağlam olmasıdır.Cinsiyete göre rengini seçebilirsiniz.Tüllü mü olacak, salıncaklımı olacak, oyuncağı da olacak mı, büyüklüğü, bebek eşyalarını koyabileceğiniz bölümleri olacak mı size kalmış.Ama bu özelliklerin olması da işinizi epey kolaylaştıracaktır.

Sallanan tarzda bebek yataklarında kalite ve sağlamlık çok önemli bir konudur.Sallanmayı sağlayan, zincirlerde, halatlarda veya mekanizmada denge önemlidir.Devrilme ve yıkılmaya karşı mutlaka önlemlerin alınmış olması gerekir.Buda biraz maliyeti yüksekte olsa kaliteli bir bebek yatağı ile sağlanabilir.

Bebek yatağında bebeğinize ait her türlü eşyalarınızı koyabileceğiniz bölümlerin, çekmecelerin olması sizi dağınıklıktan kurtarır. Ayrıca aradığınız, ihtiyaç duyduğunuz eşyalara hemen ulaşabilirsiniz.

Bebek Yatağı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bebeğinizin kilosunun artacağını da düşünerek ilerleyen zamanlarda da güvenle kullanılabilmesi için bebeğinizin ileriki dönemlerdeki kilosunu da hesap edip onu güvenle taşıyabilecek bir yatak seçimi yapılmalıdır.

İleriki yılları düşünerek dikkat etmemiz gereken bir diğer ayrıntı ise bebeğimizin daha da hareketlenecek olmasıdır.Bu yüzden uygun koruma duvarına sahip yatakları tercih etmek, sizi ikinci bir masraftan kurtaracaktır.Bu koruma duvarının gerektiğinde inip kalkması bebeğinizi yatağa koyup almada zorlanmamanızı sağlar.

Bir diğer önerimiz ise bebek yatağının ahşaptan üretilmiş olmasıdır.Ne kadar doğal malzeme kullanılırsa o kadar sağlıklı olacaktır.Zararlı kimyasallar içeren, ucuz malzemelerden üretilmiş sağlıksız bebek yataklardan uzak durmak gerekir.

Bebek yataklarınızı daha sevimli, cicili bicili göstermek için süsleyebilirsiniz.Bunun için renkli ponponları veya bebeğinizin cinsiyetine uygun renklerdeki kumaş şeritlerini yatağın parmaklarına takabilirsiniz.Süsleme işi için hazır aksesuarlardan ve oyuncaklardan da yaralanmak mümkün.

Bebeğinizin ileriki yıllardaki ihtiyaçlarını dikkate alarak seçeceğiniz yatak ile çocukluk dönemine kadar rahatlıkla kullanabileceği güzel bir bebek yatağına sahip olabilirsiniz.

Bebek Yatağı Örnekleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Bu konuda seçip yapmak zor gibi görünse değil aslında. Öncelikle bütçenizi belirleyin ve abartmayın kendinizi zora sokmayın. Bebek yatağı alime sağlam olmasına dikkat edin.birde sadece ilk ayları değil sonraki zamanlarda düşünüp ileriye dönük bir yatak seçin. Hepsi bu kadar.illa pahallı markalı olanlarını almanız gerekmiyor.

 2. Serkan AKÇA says:

  Bizde bebek yatağı için araştırma yapıyoruz. Bir fikir oluşması adına önce İnternette araştırma yapmaya başladık. Birçok siteyi okuyoruz inceliyoruz bu amaçla. Bebek yataklarının hem özellikleri hemde fiyatları hakkında ön bilgimiz oluyor bu sayede.Sonrasında mağazalari dükkanları dolasacagiz .Bu arada verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, istifade ettik

 3. Serkan AKÇA says:

  Bizde bebek yatağı için araştırma yapıyoruz. Bir fikir oluşması adına önce İnternette araştırma yapmaya başladık. Birçok siteyi okuyoruz inceliyoruz bu amaçla. Bebek yataklarının hem özellikleri hemde fiyatları hakkında ön bilgimiz oluyor bu sayede.Sonrasında mağazalari dükkanları dolasacagiz inşallah. Bu arada paylaşımınız için teşekkür ederiz, istifade ettik.

 4. İlk defa anne olmanın heyecanını yaşıyorum. Tarif edilemez bir mutluluk. Doğum öncesi biraz zahmetli sancılı bir süreç ama çocuk doğdumu hepsi unutuluyor diyorlar, bekleyip göreceğiz. Tabi artık insanın düşünceleri ilgi odağı da değişiyor. Şimdilerde sıra nasıl bir bebek yatağı almalı acabaa geldi.karar vermesi zormuş gerçekten. Tecrübelerin fikirlerine açığız.

 5. sevde KARA says:

  Bence bir sürü para harcayıp gösterişli ama pekte kullanışlı yataklar almaya gerek yok. Biz tercihimizi park tarzı yataktan yana kullandık.Çokta memnunuz.Bilmeyenler için park yatak; kullanımı kolay, pratikçe katlanıp istediğiniz yere götürebileceğiniz bebek yatakları.Çok kullanışlı oluyorlar.Tabi 2 – 3 yaşından sonra kullanmak mümkün değil.

 6. Aslıhan TEPECİK says:

  Bebek yatağı konusu gerçekten insanı alırken çok düşündüren bir konu. Nasıl olmalı, nereden almalı, şusu olsun mu, bu özelliği var mı. Biz bayağı bir araştırmıştık alırken. Sizlere tavsiyem, kullanışlı ve sağlam olması. Yer değiştirme adına tekerlikli olması büyük avantaj. Gerektiğinde sallanma özelliği de çok işe yarıyor. Birde yan korkulukları bebeği yatağa koyup alırken sizi zorlamasın diye aşağı yukarı inip çıkandan oldu mu tamam.Geresi tefarruat. Bütçenize zevkinize uygun bir tane alın.

BİR YORUM YAZ