Çocuk Odası Sticker

Çocuk Odası Sticker

Çocuk Odası Stickerları

Son dönemde stickerlar evler, okullar, kreşler, hastaneler, AVM’ler ve işyerleri gibi çeşitli alanlarının dekorasyonunda sıklıkla kullanılır hale gelmiştir. Duvar stickerları, herhangi bir yaşam alanın görünümünü değiştirmek için başvurulan en kolay yöntemlerden biridir ve popülerliği de her geçen gün giderek artmaktadır.

Evlerin her bölümüne renk ve farklı hava katan stickerlar genelde bebek ve çocuk odalarında kullanılır. Çocuk odası stickerlarının hem düşük maliyetli hem de uygulanmasının kolay olması çocuk odası dekorasyonunda ebeveynler tarafından yaygın olarak tercih edilmesinin en öncelikli nedenleridir.

Çocuk odası stickerları çocukların eğlenceli dünyasını yansıtmak için kullanılan dekorasyon ürünleri arasında ilk sıralarda yer alır. Özellikle de çocuk odalarının dekorasyonuna ilgi duyan ve önem veren ebeveynler duvar stickerlarını çocuklarının zevkine ve isteklerine göre seçer. 

Çocuk odası stickerları arasında en çok tercih edilen ise duvar sticker’larıdır. Farklı ölçülerde üretilen stickerlar, duvar dışında daha çok yatak başlığı, giysi dolabı, komidin, şifonyer ve kitaplık gibi mobilyalarda da kullanılır .Çocukların kendi rengarenk duvar stickerlarını seçmelerine ve farklı bir tarz oluşturmalarına izin verilirse çocuklar yaratıcı yönlerini ifade edebilir ve kendi kişisel alanlarını da böylelikle dekore edebilir. Duvar stickerları küçük çocukların hayallerini ve en sevdiği objeleri ya da kahramanları kendi duvarlarına yansıtmalarını sağlar.

Dinazorlu Sticker Örnekleri

Çocuk odasında mükemmel bir son dokunuş yaratmak için her yaş ve zevke hitap eden çok çeşitli çocuk duvar stickerlarının olduğu koleksiyonlar söz konusu. Çocuk odaları için üretilen duvar stickerları genellikle renkli, su geçirmez ve leke tutmaz özelliklere sahiptir. Ayrıca stickerlar kolaylıkla sökülebilir ve başka stickerlarla güncellenebilir. 

Siz de çocuğunuzun odasına farklı bir hava katmak istiyorsanız çocuk odası sticker ürünleri içerisinde aradığınız modelleri bulabilir, sticker sayfamızı ziyaret ederek çocuk odası dekorasyonu için ihtiyacınız olabilecek tüm ürünlere ulaşabilirsiniz.


Çocuk Odasına Farklı Bir Hava Katmanın En Kolay Yolu: Duvar Stickerları

Çocuk odasına duvar stickerı eklemek kişisel alan olan odada göz alıcı bir özellik yaratmanın en güzel ve kolay yollarından biridir. Piyasada yer alan muhteşem duvar stickerları her yaşa uygun çok çeşitli tasarımlar içerir. 

Duvar stickerları, çocuğun dikkatini çekmeye ve hayal gücünü geliştirmeye de yardımcı olur. Çocuk odalarını dekore etmek çoğu zaman evin diğer odalarının iç tasarımıyla uğraşmaktan daha zahmetlidir. Çocuklar çok çabuk büyüdükleri için, zevkleri ve tercihleri de çok hızlı değişir. Onlar büyüdükçe onların zevkine uygun bir oda yaratmanın da oldukça zor ve maliyetli olduğunu kabul etmek gerekir. Minimum çabayla değişebilecek kolay, güvenli ve ekonomik bir dekorasyon seçeneğini seçmek en doğru tercihtir. İşte bu noktada duvar stickerları en iyi kurtarıcıdır. Çünkü duvar stickerları, çocuk odasını dekore etmenin en eğlenceli yoludur.

Süper Kahraman Duvar Stickerları

Çocuk odasının duvarları egzotik hayvanlar, kır çiçekleri, devasa dinozorlar, çizgi film kahramanları veya renkli arabalar ile dekore edilerek oda benzersiz bir şekilde kişiselleştirilir. Duvar stickerları küçük bir çocukla sohbet etmek için sakin ve huzurlu bir alan da yaratır. Ayrıca çocukların en sevdiği elsa, batman, spiderman, süperman gibi karakterler seçilerek süper kahraman aksiyonuna ortak olunur. 

Çocuk odası stickerları ortamda hem bir renk patlaması oluşturur hem de farklı bir hava katar. Bohem tarzdan gökkuşağı aksanlarına ve toprak unsurlarına kadar, çocuğun yaratıcılığını ve hayal gücünü besleyen bir oda yaratmanın çeşitli yolları vardır.

Hem bebek odası stickerları hem de çocuk odası stickerları artık ebeveynler tarafından daha tercih edilir hale gelmiştir. Çünkü duvar stickerları diğer dekorasyon ürünlerine kıyasla daha ucuzdur. Duvar stickerlarının bu kadar rağbet görmesinin nedenlerinden bir diğeri de istenildiği zaman kolayca çıkarılmaları ve yeniden başka duvarda kullanılabilir özelliğe sahip olmasıdır. 

Bebek Odası Sticker Örnekleri

Günümüzde duvar stickerlarının yapıştırma ve sökme işlemleri artık çok kolay. Çoğu markaların çift taraflı yapışkanlı duvar stickerları var. Bu tür stickerlar tercih edilerek çocuk odası duvarlarına zahmetsizce uygulanabilir.

 Çocuk Odası Duvar Stickerlarının Tercih Edilme Nedenleri

 Geçmişten günümüze çocukların büyük bir kısmının çıkartma kitaplarını sevdikleri yadsınamaz bir gerçektir. Çok sayıda temalı, renkli boş alanların doldurulduğu kitaplar çocuklar her zaman ilgisini çeker. Artık stickerlar gelişerek farklı formlara dönüşmüştür. Stickerlar çok sayıda kullanım alanına sahip ve çocuk odaları için güçlü bir dekorasyon ürünüdür. Sonuç olarak, duvar stickerları daha fazla insan tarafından geleneksel dekorasyon araçlarına kıyasla daha çok tercih ediliyor.

Çünkü stickerlar daha düşük maliyetli, daha kolay ve daha etkili bir seçenek.  Çocuk odası için tasarlanan duvar stickerları gerçekten odanın görünümünün ve tarzının büyük ölçüde değişmesine yardımcı olur.

Duvar stickerları, bebek odasını, çocuk yatak odasını veya çocuk oyun odasını anında dekore etmenin en basit yoludur. Bu stickerlar ebeveynlerin işini de büyük ölçüde kolaylaştırır.

Çocuk odası sticker renkleri diğer stickerlara nazaran daha canlı renklerden oluşur. Duvar stickerları kolaylıkla iz bırakmadan tamamen çıkarılabilir ve yeniden yerleştirilebilir. Duvar stickerları, sanat olarak veya sürekli değişen bir dünyada geçici dekorasyon aracı olarak kullanmak için harika fikir. Çocuk fikir değiştirdiğinde ya da sıkıldığında stickerlar basitçe sökülür ve istenilen alana yeniden uygulanır. Stickerlar çıkarıldıktan sonra duvarda herhangi bir iz, hasar veya kalıntı bırakmazlar. Çoğu duvar stickerları vinilden ya da temiz düz yüzeye ve hatta bazı dokulu yüzeylere yapışan ince dokuma bir kumaştan üretilir. 

Çocuklar için duvar stickerları oluştururken, yaratıcılık kullanılarak meydana getirilen tasarımların veya fotoğrafların da yüklenmesi mümkün. Çocuklara yönelik orijinal duvar stickerları kullanılarak onların küçük hayal gücü harekete geçirilir. Ayrıca elle çizilmiş tasarımlarla çocuk yatak odaları büyülü alanlara dönüşür. Çocukların adının yazdığı duvar stickerları tercih edilerek çocuk odalarında tamamen özgün bir hava yaratılır. 

Çocuk Odalarında Dekorasyon Aracı Olarak Stickerları Nasıl Kullanılır?

 Duvar stickerları tüm şekil, boyut, desen, stil ve renklerde üretilir. Çocuk odaları için duvar stickerları, çoğu insanın hayal gücünün ötesinde olanaklar sunar. Bugün dekor kullanımı için üretilmiş olan çok farklı modeller var. Ayrıca, duvar stickerları poster gibi görünecek şekilde de tasarlanıyor. Duvar stickerları artık bebek odalarının da vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor.

Bir bebeğin gelişimine yardımcı olmak için en çok ihtiyaç duyulan şey, bebeğin kendini rahat hissettiği bir ortamdır. Bunu yapmanın yollarından biri de yatak odalarını sürekli olarak rahatlatacak uygun bir tema veya estetikle donatmaktır.

Çocuk odaları için seçilecek olan duvar stickerlarının kaliteli ve çevre dostu malzemelerden üretiliyor olması önemli bir nokta. En kaliteli vinil ve kumaş benzeri malzeme en uzun süre dayanır. Bazı yüksek kaliteli tasarımlar da ikinci seferde o kadar yapışkan olmasalar da yeniden kullanılabilirler. Bebek odalarında tercih edilecek olan duvar stickerlarının ise hem kanserojen madde içermemesi hem de organik malzemelerden üretilmiş olması gözden kaçırılmaması gereken bir ayrıntı. Ayrıca çocuk odalarında kullanılan duvar stickerlarının ekstra dayanıklı olması kullanım açısından önemli. 

Duvar stickerları genelikle birinci sınıf vinil kullanılarak tasarlanıyor. Bu malzeme rüzgara, yağmura ve güneş ışığına maruz kalsa bile stickerları koruyan özel bir laminat içerir.  Duvar stickerlarını en iyi şekilde yapıştırmak için birkaç hususa dikkat etmek gerekir. Bu hususlara dikkat edilirse duvar stickerları kolay bir şekilde yapıştırılır. Öncelikle sticker’ı duvara yapıştırmadan önce duvarın sticker yapıştırmak için hazır olduğundan emin olmak gerekir.

Duvar sticker’ının yapıştırılacağı duvar mutlaka tamamen kuru olmalıdır. Nemli veya ıslak bir duvara stickerları tam olarak yapıştırmak mümkün değildir. Daha sonra duvara yapıştırılacak olan stickerı düz bir zemine yaydıktan sonra üzerinden köşeli herhangi kartla bastırarak bir kez geçilmesi gerekir.

Bu işlemin aynısı stickerın arka kısmına da uygulanır. Son olarak sticker’ı tam olarak hangi noktaya hangi açıyla yapıştırılacağının net bir şekilde belirlenir ve yapıştırma işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Yapıştırılacak olan stickerlar birkaç parçadan oluşuyorsa, parçaların fazla iç içe olmamasına dikkat edilmelidir. 

Çocuk Odalarında Tema Oluşturmak İçin Stickerları Nasıl Kullanılır?

Tematik tarzdaki stickerlar ise, yaratıcı ebeveynlerin çocukları için harika odalar tasarlamasını mümkün kılar. Duvar stickerları kullanarak farklı yaşam alanlarına ve dekorasyon stillerine uygun mutluluk verici, canlı ve rengarenk duvarlar elde etmek mümkün. Çocuk odaları için kullanılan duvar stickerları ise mutlaka odaya bir tür tema etki ve karakter katar. Çocuk seçim yapabilecek yaşta olmadığında ebeveynler onun yerine en uygun temaya karar verir.

Ancak büyük çocukların odalarında kullanılacak olan duvar stickerları için onların fikri alınmalı. Sonuçta, yaratılan ortamda vakit geçirecek olanlar onlar olacak. Odada tema oluşturmak için kullanılacak olan seçenekler fazlasıyla geniş ve çeşitlidir. Mesela ağaçlar ve ormanlar en çok tercih edilen temalardır. Yaratmak istenilen efekte bağlı olarak bir veya daha fazla ağaç duvar çıkartması kullanılabilir. Bir ağaç türü seçilebilir veya iki ya da üç tasarım birleştirilebilir.

Dallara çiçekler eklenebilir veya ağaç duvar çıkartmalarının etrafına kelebekler, kuşlar ve arılar yapıştırılabilir. Odaya ilgi ve canlılık katmak için birkaç yapraklı saksı bitkisi eklenebilir. Çiçekler tek başına, bir çiçek bahçesi etkisi yaratmak için kullanılabilir veya çiçek duvar çıkartmaları, odanın çevresinde, tavanın hemen altında kullanılabilir.

Canlı duvar sticker tasarımları çocuk yatak odasında farklılık yaratır. En çok sevilen Disney karakterleri tercih edilerek çocuğun yüzünde bir gülümseme yaratılır. Zarif prensesler, periler, tek boynuzlu atlar ve gökkuşakları arasında dinozorlar, ejderhalar gibi temalar kullanılarak odada büyülü bir hava oluşturulur. Hayvanat bahçesi dünya haritası ve alfabe gibi desenlerden oluşan duvar stickerları meraklı küçükler için eğlenceli ve yaratıcı bir öğrenme olur.

Büyüyen çocuğun heyecanını görmek için zürafa şeklindeki boy tablosu duvar stickerları da tercih edilir. Ayrıca bu tarz stickerlar, aylık olarak ölçülen boyun karşılaştırma yapılmasına yardımcı olur. Aradaki farkı gören çocuğun uzadığını fark ettiğinde ayrı bi mutluluk duyar. İster tüm odayı kaplamak için, ister eğlenceli özellikli duvar oluşturmak için çocuk odası duvar stickerlarını kullanarak göz alıcı bir son dokunuş gerçekleştirilebilir. Böylece çocuk odası mükemmel bir oyun alanına ve çocuğun hayatına ilham vermek için uyku alanına dönüşür. 

Çocuklara yönelik orijinal duvar stickerları ile çocukların dünyası daha da renkli hale gelir. Elle çizilmiş özel tasarım stickerları tercih edilerek çocuk odalarına farklı bir hava katılır ya da fil, maymun ve aslanların olduğu duvar stickerları kullanılarak çocuğun kendisini safaride hissetmesi sağlanır.

Uzay Temalı Duvar Stickerları

  Çocuk Odası Sticker Modelleri

 Çocukların zevklerine göre tasarlanan çok sayıda duvar sticker modelleri mevcut.Çocuk odaları için hem renkli, canlı ve enerjik hem de çocukların hayal güçlerini artıracak duvar kağıdı modellerinin seçilmesinde fayda var. 

Çocuk odası duvar stickerlar modelleri arasında genelde süper kahramanlar ilgi görüyor. Seçilecek olan duvar stickerlarının çocuğun beğenisinin ve ilgisinin yanında çocuğun odasının dekorasyonuna uygun olması da büyük önem taşır. Çocukların ilgisini çekebilecek çeşitli renk, desen ve boyutlarda çocuk odası sticker modeli var. Kedi, köpek, kuş gibi hayvanlardan oluşan duvar stickerları çocuklar arasında oldukça popülerdir. Eğer çocuğun bir evcil hayvanı varsa, o hayvanın gerçek boyuttaki stickerı yaptırılabilir.

Bunların dışında oyuncak ayı stickerları da çocuğun karyolasının veya yatağının üzerinde büyük boyutlarda tercih edilebilir. Daha da orijinal olması için çocuk odalarında çizgi film duvar stickerları kullanılabilir ve ayı figürlü stickerlar ağaç duvar stickerları ile birleştirebilir. Veya büyük bir özel ayı duvar stickerı, birkaç kap bal ve bir sürü yaban arısı ile birlikte duvara yapıştırılabilir. Hayvan stickerları duvar dekorasyonunda tercih edildiğinde hem çocuklar hayvanları yakından tanımış olur hem de çocukların genel olarak öğrenme sürecine katkı sağlar. Spora ilgi duyan çocuklar için, tuttuğu takımın renkleri ve sporcuları ile dekore edilebilir. Örneğin, futbol duvar stickerları, aksiyon tasarımlarından toplara ve formalara kadar çeşitlilik gösterir.

Mesela çocuğun ilk futbol forması çerçevelenebilir ve etrafına aksiyon çıkartmaları yerleştirilebilir.   Arabalar, kamyonlar ve motosikletler de en popüler çocuk odası temaları arasında yer alır. Çocuk yarış arabalarına veya yarış pisti stickerlarına ilgi duyuyorsa duvarda bunlarla ilgili stickerlar tercih edilir. Erkek çocuklar daha çok futbol, araba, süngerbob, süper kahramanlar stickerlarına ilgi duyarken kız çocuklar ise büyük ölçüde bebek, ağaç, çiçek, yıldız veya elsa gibi kahraman stickerlarına ilgi duyar.

Çocuk odası stickerları genellikle hem eğitici hem de dekoratif amaçlı tasarlanır. Bazı tasarımlarda sayılar ve harfler, hikayeler, dünya haritaları ve hayvanların yanı sıra en sevilen ve tanınan kitap veya televizyon karakterleri bulunur. Ayrıca parlak, fosforlu ve yıldızlı çocuk duvar stickerları, bir profesyonel yardıma gerek kalmadan çocuk odalarını dekore etmenin en düşük maliyetli ve yenilikçi bir yoludur. Son dönemde fosforlu, yıldızlı ve 3D duvar sticker modelleri çocuklar tarafından oldukça ilgi görüyor. Bunların dışında dekorasyon aracı olmasının yanı sıra eğitici ve öğretici olması için tercih edilen çarpım tablosu, alfabe, sayılar, saat ve dünya haritası gibi tasarımlarda var.

Ayrıca kullanımı kolay olan çift taraflı bantlı duvar sticker modelleri de var ve odalara renk katmak için çok çeşitli şekillerde kullanılır. Gerektiğinde zahmetsizce çıkarılır ve istenilen yere yeniden uygulanma kolaylığı sağlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte 3D Duvar Stickerları da tüketicilerin beğenisine sunulmuştur. 3D duvar stickerları tercih edilerek çocuk odasında yepyeni ve farklı bir görünüm elde edilir. Üretici firmalar sadece 3D, karanlıkta parlayan, doğa ve karakter tasarımlarından oluşan yenilikçi duvar stickerlarının dışında tüketicilerin kendi belirlediği özel tasarım duvar stickerları da üretiyor.

Çocuk odası stickerları renk,desen, boyut ve kullanılan malzemeye göre faklılık gösterir. Özellikle 3D duvar stickerlarının üretim maliyetleri diğer sticker çeşitleriyle kıyaslandığında farklılık arz ettiği için fiyat açısından da değişiklik gösterir.  Ayrıca çocuklar stickerlardan sıkıldığı zaman kolaylıkla sökülebilir ve başka stickerlarla güncellenebilir. Siz de hayvanlar, elsa, çiçekler, peri masalları, uzay, uçaklar, korsanlar, tek boynuzlu atlar, spor, süperkahramanlar, sevimli çizgi film kahramanları, sünger bob, süper kahramanlar, fosforlu, kalpli, yıldızlı, harika boy çizelgeleri, bebek odası sticker modelleri gibi modellerden oluşan geniş ürün yelpazemizden dilediğinizi tasarımı seçebilirsiniz.

Çocuk Odası Sticker Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
BİR YORUM YAZ