Dekorasyonda Hasır Kullanımı

Dekorasyonda Hasır Kullanımı

Ev Dekorasyonunda Hasır Kullanım Fikirleri

Hasır, hasırotundan imal edilen doğal bir örgüdür. Hasır otu; yaz mevsiminde yetişen, boyu 3 metreyi bulan, bataklık ve sulak yerlerde yetişen, uzun ve dayanıklı yapraklara sahip, otsu bir bitkidir.Tedavi amaçlı kullanıldığı gibi dekorasyon malzemesi olarakta sıkça kullanılmaktadır.

Tüketimin arttığı, doğaya fazlasıyla zarar verdiğimiz şu zamanlarda yenilenebilir ve doğal kaynakları kullanımın önemi oldukça artmıştır.Bu durum ev dekorasyonuna da yansımış, doğaya zarar vermemek ve sağlıklı yaşam için doğal malzemeler tercih edilmeye başlanmıştır.Bu malzemelerin en başında ise hiç şüphesiz hasır dan üretilmiş eşyalar gelmektedir.Hasır bu özelliği, doğallığı, hak eden hatta ahşaptan bile fazlasıyla hakkeden bir üründür.Çünkü hammaddesi olan hasır otu doğada bolca bulunmakta ve kendini hızlıca yenileyebilen bir bitkidir.

Dekorasyonda hasır kullanımı hakkında hazırladığımız sunum videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Hasır Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hem doğal, hem de şık dekorasyonlara imza atmak istiyorsanız hasır kullanımı tam size göre.Doğal olduğu için sağlıklı da olan hasır, ev dekorasyonunda mobilyadan aksesuara kadar farklı alanlarda sıkça kullanılmaktadır.Hasırı, banyonuzda havlularınızı, sabunlarınızı veya yatak odasında takılarınızı koyabileceğiniz hasır bir sepet olarak kullanabilirsiniz.Mutfakta veya odalarda çekmece amaçlı depolama işi için değerlendirebilirsiniz.Duvarınızı süsleyen hasır tablolarınızı veya aynanızı asabilir, hasır halatlarla örülerek yapılan dekoratif aksesuarlarınız ile mekanlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.Bahçe ve balkonda birbirinden güzel çiçekleriniz için hasır saksılardan faydalanabilir, hasır masa ve sandalyelerle ortama sıcacık, doğal bir hava katabilirsiniz. Evinizin salonunda hasır aydınlatma öğesi veya hasır orta sehpası kullanarak bohem tarzını yansıtan tasarımlar oluşturabilirsiniz.Terasınızda hasır kullanarak oldukça şık görünümlü gölgelikler oluşturabilirsiniz.Duvarınızı hasır ile kaplayarak iddialı tasarımlara imza atabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda hasır kullanarak doğal, organik ve sağlıklı bir ortam oluştururken, hem şık hem de rahat bir tasarım yapmış olursunuz.Ayrıca hasır bahar ve yaz aylarının hatırlatıcısı olarak karşımıza çıkar.Kullanıldığı mekanlara sıcacık, neşeli, huzur veren bir hava katar.

Hasır maliyeti ucuz, uzun süre kullanıma uygun, bakımı kolay, doğal ve kullanışlı bir üründür.Bu özellikleri ile ev dekorasyonunda yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır.

Sizleri birbirinden güzel hasır örneklerinden derlediğimiz video ve fotoğraflarla baş başa bırakıyoruz, iyi seyirler dileriz.

Hasır Mobilya Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Yasemin KELEŞ says:

  Ev dekorasyonunda hasır kullanımı, ahşap veya taş gibi doğallığı yansıtır. Eğer doğallıktan hoşlanıyorsanız ahşap ve taş kullanmanın yanı sıra hasır da kullanabilirsiniz. Gayet sağlıklı, oldukça doğal, farklı bir havası var. Ben yıllardır evimde kullanıyorum. Oldukça da memnunum.

 2. Zeynep BODUR says:

  Kuş yuvası şeklinde olan hasırdan yapılmış koltuklar hep dikkatimi çekmiştir. İlk defa yaz tatilinde gittiğimiz bir otelde görmüştüm. Çok lüks, çok farklı gelmişti bana. Şimdi balkonuma aldın bir tane keyfini sürüyorum. Yaz – kış üzerindeyim. Kah çayımı kahvemi içiyorum, kah kitabımı gazetemi okuyorum, kah gelen geçeni seyrediyorum ….Şiddetle tavsiye ederim.

 3. Ali GÜRBÜZ says:

  Her yaz memlekete gideriz. Memleketteki evde dedem ile babaannem yaşıyorlar. Yaz dışında da ziyaret ediyoruz ama yaz tatilde daha uzun kalıyoruz. Dedemin eskilerden kalma sallanan koltuğu var, hasırdan. Buradaki hasırdan yapılmış ürünleri görünce dedem aklıma geldi bir anda. Akşamları yemekten sonra oturur o sandalyeye kahvesini orada içerdi.Gündüzleride dinlenmek bazen kısa şekerlemeler yapmak için otururdu hasırdan sandalyesine. Hey gidi beee…

 4. Fatih KARACA says:

  Genelde hasırdan yapılmış masa veya sandalyeleri görmeye alışkındım ben. Buradaki görselleri inceleyince hasırdan yapılmış bir çok ürün olduğunu gördüm. Özellikle de çekmece gibi olanları çok dikkatimi çekti. Daha önce hiç görmemiştim veya dikkatimi çekmemiş. Oldukça da şık görünüyorlar. Çarşıda dolanırken sağa sola iyi bakayım varsa ve uygunsa alırız bir iki tane hasır aksesuarlardan.

 5. Kamuran SARICA says:

  Hasır masa ve sandalyeler bana hep yaz mevsimini hatırlatırlar. Etrafta hasır masa sandalye görmeye başladım mı, havalar artık ısınmış demektir. Yazın keyfini çıkarmaya bahçelerde bir şeyler içip sohbet etmeye başlayabiliriz demektir.

BİR YORUM YAZ