Dekoratif Kapı Stoperi

Dekoratif Kapı Stoperi

 Dekoratif Kapı Stoperi (Kapı Durdurucular)

Kapı stoperi, ev ve işyerlerimizde açık kapıları sabit tutmak, kapıların çarpmasını önlemek için kullanılan durdurucu araçlardır.Hızlıca çarparak kapanan kapılar, duvarlara, duvar kağıtlarına, kapı kollarına hatta kendimize bile zarar verebilirler.

Kapı stoperi kullanarak; kapı kolu ve duvarın çizilip zarar görmesini engelleyebilir, duvarın oyulmasının önüne geçebilir, el ve parmak sıkışmaları kazalarına mani olabilir, aniden çıkan yüksek kapı çarpmaları sesinin önüne geçebiliriz.

Birbirinden ilginç tasarıma sahip, hayvan, meyve figürlü kapı stoperleri ile saydığımız bu sorunlara dekoratif çözümler bulmak mümkün.İster satın alabilir, isterseniz evde kendiniz tasarlayıp yapabilirsiniz.

Aşağıda sizler için hazırladığımız videoda dekoratif kapı stoperi kullanılmış mekanları izleyebilirsiniz.

Kapı Stoperi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Demir, karton, mukavva, taş, plastik, ahşap vs. gibi birçok farklı malzemeden yapılan şık renkli şekil ve modelde kapı stoperlerine rastlamak mümkün.Genel olarak 2 çeşit kapı stoperi vardır; kapı koluna veya duvara takılanlar ile kapının altına veya zemine takılanlar.Tercih sizin.Hangi çeşidini seçerseniz seçin, metal, ahşap, şeffaf fark etmez, birbirinden ilginç, eğlenceli, rengarenk kapı stoperleri ile evinize sıcacık dekoratif dokunuşlar yapabilirsiniz.

Satın alabileceğiniz gibi evde kendinizde kapı stoperi yapabilirsiniz.Evimizde bulunan uygun ebatlardaki taşları boyayarak, güzel bir kesenin içini kumla doldurarak, keçeden yapacağımız zevkimize uygun renk şekil ve desende elde edeceğimiz ürünleri kullanarak, bir tahta parçasının ucunu inceltip boyayarak veya bir mukavvayı renklendirip şekil vererek kendimize ait tasarımlara sahip kapı stoperlerini kendimizde evimizde yapabiliriz.

Son yıllarda işyerleri ve okullarda olası kapı kazalarının önüne geçmek için kapı sabitleyicileri kullanılmaktadır.Özellikle okullarda teneffüste öğrencilerin kapı çarpması sebebiyle zarar görmemesi ve kapı çarpması ile oluşan gürültüyü önlemek için kapı sabitleyicilerin kullanıldığını sıkça duymaya başladık.

Sizler için seçtiğimiz harika fikirlerle tasarlanmış kapı stoperlerini (kapı durdurucusu) beğeninize sunuyoruz.

Dekoratif Kapı Stoperi Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ