Dekoratif Tente Sistemleri

Dekoratif Tente Sistemleri

Tenteler; su ve ışık gibi çeşitli dış etkenlerden ve güneş, yağmur, rüzgar …vs gibi  hava şartlarından korunmayı  sağlayan dayanıklı örtülerdir. Genellikle güneşten korunma amaçlı kullanılsalar da daha fonksiyonel işlevlere sahiptirler.

Günümüzde tente sistemleri evlerde, park ve bahçelerde, otellerde, işletmelerde, restoranlarda konforu sağlamanın yanı sıra dekoratif özelliği ile de sıkça tercih edilmektedirler. Kullanıldıkları alanlarda farklı renk ve desen seçenekleri ile ortamı daha renkli, daha şık ve dikkat çekici hale getirebilirler.

Tente Modelleri için hazırladığımız sunum videosu

Tente Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gelişen teknoloji, değişen istek ve arzular doğrultusunda pek çok farklı modelde tente sistemleri mevcuttur. Bu modelleri kabaca; sabit, açılır/kapanır, körüklü, tek/çift taraflı, manüel/motorlu, mafsallı, kasetli tenteler olarak isimlendirebiliriz. Kullanım alanlarına ve ihtiyacımıza göre bu modellerden birini seçmemiz mümkün. Farklı model, renk ve özelliklere sahip tente sistemleri ile ortamlarda konforu elde edebilir, güvenliği sağlayabilir ve dekorasyonumuzu tamamlayabiliriz.

Tente Kumaşları

Tente Kumaş Örnekleri

Tente Modelleri

Estetik açıdan şık bir görünüm elde etmemizi sağlayan tenteleri alırken bir iki hususa da dikkat etmeliyiz. Tente sistemlerinde kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir. Uzun süre kullanılabilmesi için garantili ürünler tercih edilmelidir. Kullanılan profil dayanıklı olmalıdır. Seçeceğimiz kumaş suya dayanıklı, kolay temizlenebilir, kir tutmayan, solmayan ve kolay yırtılmayan özelliklerde olmalıdır. Kullanılan demir kaliteli ve paslanmaz olmalı, kullanılacaksa sacın kalınlığına dikkat edilmelidir.

Tente Modelleri

Hareketli Tente

Hareketli tente modellerinde bu kısımlar uzun ömürlü ve olabildiğince sessiz çalışan parçalardan oluşmalıdır. Sensörlü tentelerde ise sensörlerin yağmur, güneş ve rüzgardan etkilenmeyecek şekilde seçilmesi ve monte edilmesi gereklidir. Bu kurallara dikkat edildiğinde uzun yıllar sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde tente sistemlerimizi kullanabiliriz.

Sizler için derlediğimiz, birbirinden şık dekoratif tente modellerini sizlere fikir vermesi amacıyla beğeninize sunuyoruz. İyi seyirler dileriz…

Örnek Tente Uygulamaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Nagihan YILMAZ says:

  Yeni taşındığımız evin büyük bir terası var. Ama üstü açık. İlk başta üstünün açık olması pek sıkıntı olmaz demiştik ama öyle olmuyormuş. Güneş olsa bir dert, yağmur yağsa ayrı bir dert, o yüzden üstünü kapattırmayı düşünüyoruz. İnternet ten biraz araştırayım dedim çok güzel modeller varmış. Burada paylaştığınız tente tasarımları da birbirinden güzeller.

 2. İsa HAKYEMEZ says:

  İki yaz önce dükkanımızın önüne yaptırmıştık. iş yerinin dış taraftan görünümünü oldukça değiştirdi .Daha dikkat çeken, ben buradayım diyen bir dekorasyon oldu. Müşteri sayısına da oldukça olumlu yansıdı. O zamanlar bile fiyatı yüksekti. Şimdilerde düşünemiyorum bile. Ama çok hoşlar, değer bence. İmkanınız varsa hiç düşünmeyin yaptırın derim.

 3. Alihan YAVUZ says:

  Yaz kış lazım bu tenteler den. Yaptırmışken de bu tarzlarda iyi bir şey yaptırmak lazım. Çok güzel görünüyorlar. Bütçemin elverdiği ölçüde güzel bir model yaptıracağım inşallah….

 4. Kahraman SEYİDOĞLU says:

  Tenteler kullanılan yerlerde görünümü oldukça değiştiriyorlar. Bence doğru tercih yapıldığında çok şık bir görüntü elde etmek mümkün. Bu sıralar biraz maliyetli ama imkan varsa yaptırılmalı mutlaka.

BİR YORUM YAZ