Evin Girişi İçin Dekorasyon Fikirleri

Evin Girişi İçin Dekorasyon Fikirleri

Antre Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonu denildiğinde genelde akla salon, mutfak ya da banyo gibi çok sık kullanılan alanlar gelmektedir. Fakat başarılı ve birbiri ile uyumlu bir dekorasyon için en önemli mekanların başında Antre yani giriş holleri gelmektedir. Bu alanlar aynı zamanda evinize gelecek misafirlerin ilk göreceği ve ilk izlenimi alacakları mahaller olmasından dolayı dekorasyonun başlangıç noktası olması gerekmektedir. Ev seçimi yaparken de mümkün olduğu kadar ferah ve büyük antresi olan evleri seçmenizi tavsiye ederiz. Antreler birçok kişi tarafından ölü alan olarak görülmesinden dolayı yanlış bir düşünce kalıbı olarak oluşmuştur. Başarılı bir şekilde tasarlanmış giriş holleri evinizin çok kullanışlı olmasına imkan sağlayacaktır. Dekorasyonvemodellerim.com olarak bu yazımızda evin girişi için dekorasyon fikirleri konusu sizler için hazırladık.

İşlevsel Giriş Holleri Oluşturmak

Giriş holleri görüntü açısından önemli olması kadar kullanışlı olması da gerekmektedir. Özellikle oda sayısı az olan evlerde kullanıcı yükünün ilk alındığı alanlar antreler olmasından dolayı evin daha aktif bir şekilde kullanılmasına imkan verecektir. Giriş holü dekorasyonu yaparken aşağıdaki ana başlıkları inceleyebilirsiniz;

 • Dresuar Klasiğini Kullanalım
 • Bitkiler ve Objeler İle Canlılık Katalım
 • Fonksiyonel Şifoniyer Kullanımı
 • Oturma Bankları
 • Ayna Kullanımı

Giriş Holü Dekorasyonu İçin Dresuar Kullanımı

Sadece ülkemizde olmamakla beraber birçok kültürde evlerin giriş hollerinde dresuar kullanımı en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Dar ve dikdörtgen yapıları sayesinde mekanları küçültmeden işlevsel kullanım sunmaktadır. Özellikle elinizin altında olmasını istediğiniz anahtarlar, ayakkabı bakım araçları ve mektup gibi evraklar için dresuar kullanımı çok avantajlı olmaktadır. Özellikle sadece üst tablası bulunan ve tabla altı boş olan dresuar ayakkabılarını günlük koyma alanı olarak kullanıma imkan sağlamaktadır. Aşağıdaki resimleri incelediğinizde dresuarların farklı işlevlerde kullanıldığını göreceksiniz. Başarılı bir dresuar seçimi için kesinlikle giriş holünün alanı önemli olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

Giriş Hollerinde Bitki ve Dekoratif Obje Kullanımı

Giriş holünü ferah göstermenin sihirli numaraları arasında canlı bitki kullanımı ilk sırada yer almaktadır. Canlı bitki kullanımı ile giriş holünün nasıl canlı bir yapıya kavuştuğunu görmek için mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Giriş holünün sizi sıkıcı ve boğucu olmasının en büyük nedenleri arasında ara mekanlar olmasından dolayı doğal gün ışığını çok az sayıda almasıdır. Bu sebepten dolayı canlı bitki kullanımı mekana gündelik bir his katacaktır. Fakat canlı bitki kullanımında kesinlikle bu alanlarda kullanıma uygun olacak bitki seçimi yapılması gerekmektedir. Çünkü dediğimiz gibi bu tür mekanlar direk gün ışığı alamadığı için birçok bitki bu durumdan olumsuz etkilenebilmektedir. Aynı şekilde giriş holü dekorasyonu için kullanılabilecek fikirlerin arasında dekoratif objelerde etkili bir unsur olduğunu hatırlatmak isteriz. Dekoratif obje seçimine aslında ilk olarak tamamen sizin ruhunuzu yansıtacak bir duvar tablosu ile başlayabilir ya da farklı şekillerde birbiri ile düzenli olmayacak şekilde sıralanmış fotoğraflar ile giriş holü duvarlarınızı daha renkli bir hale getirebilirsiniz. Giriş hollerinde genelde dresuar yanlarına yere oturmuş vazo şeklinde dekoratif objelerde çok etkili görünüm oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Giriş Hollerinde Portmanto kullanmak isteyen ev kullanıcıları için hazırladığımız makaleyi okumanızı tavsiye ederiz. Özellikle giriş hol alanları kısıtlı kullanıcıların kesinlikle portmanto seçiminde doğru kararlar vermesi gerekmektedir.

Portmanto Seçimi İçin Öneriler

Giriş Holü İçin Şifoniyer Seçimi

Giriş holleri genelde dar mekanlar olmasından dolayı şifoniyer seçimini mümkün olduğunca gömme şeklinde çözmenizi tavsiye ederiz. Eğer evinizin yapısı gömme şifoniyer kullanımına uygun değilse derinliği 45 cm geçmeyen şifoniyer seçimi yapabilirsiniz. Çünkü çok derin şifoniyer seçimi yaptığınızda mekanı daha küçük gösterecektir. Şifoniyerler günlük kullanım için tercih edilmesi gerekmektedir. Gündelik olarak kullandığınız ve sürekli elinizin altında olması gereken ayakkabı, palto ve ceketlerin dışında bu mobilyaları fazla kullanmazsanız 45cm derinlik sizlere yeterli olacaktır. Gömme şifoniyer için eğer giriş holüne komşu bir odanız bulunuyor ise ortak duvarı kullanarak iki taraflı gömme dolap oluşturabilirsiniz.

Giriş Hollerinde Oturma Bankı

Son dönemlerde en çok kullanılan giriş holü tasarım fikirleri arasında oturma banklarını görüyoruz. Eğer giriş holünün ölçüleri oturma banko koymaya müsait ise kesinlik bu alanda bir bank kullanılması etkili bir görünüm olmaktadır. Aşağıdaki resimleri incelediğinizde de görüntülerin güzelliğini görmüş olacaksınız.


2017 Antre Mobilyaları

2017 Dekoratif Koridor Antre Dekorasyonu

2016 Antre Giriş Dekorasyonları

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Nur says:

  İnsan bazen ev dekarrasyon yaparken çaresiz kaliyor.bu sayfa da gerçekten bazen aklıma bile gelmeyecek şeyler ve fikirler buluyorum.cok işime yariyir giriş önerilerine fikirlerine bayıldım evim için çok iyi oldu.

 2. Nur says:

  Engin işlerinde ilginç dekorasyonları sevenlerden biriyim önce bir eve git giriş çok önemlidir duvarlara hastalıklarımız girişlere yaptıklarımız bence bir insanın eve girişteki ilk izlenimi bırakan şeylerden bir tanesi dir ama bunların yanı sıra ne kadar değişik olması bence insanın göz zevkini o kadar süreceğini tahmin ediyorum

 3. Dekorasyon says:

  Giriş hollerinde Portmanto kullanmayı düşünen kullanıcılarımız için faydalı olacağına inandığımız bilgileri sizlerle paylaştık. Konu içindeki makale bağlantısına tıklayarak okuyabilirsiniz.

 4. Gaye says:

  Merhabalar, öncelikle paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Vakit buldukça takip etmeye çalıştığım bir kaç siteden biri dekorasyonvemodellerim adlı site. Evin mutfağı, salonu, yatak odası kadar giriş kısımları da önemli yerler bence. Biz antrede geometrik desenli duvar kağıdı kullandık. Desenlerin ufak olmasına dikkat ettik çünkü antre de biraz fazla kapı var. Desenler kapılarla bölünmesin diye ufak desenden yana seçimimizi kullandık. Eskitilmiş tarzda askılık ve karşı çaprazınada bbiraz büyükçe nostaljik bir vazo koyduk. Hepsi bu, sade ama güzel bir giriş oldu. İlk izlenimi burası verecek misafirlere 🙂

 5. Nebahat says:

  Evlerde solan, banyo, mutfak kadar giriş kısımları da önemlidir. Genelde dikkat edilmeyen, pek kullanılmayan alanlar gözüyle bakılır buralara. Aslında eve gelenleri ilk karşılayan ilk izlenim sahibi yapacak ortamdır giriş kısmı. ben evin giriş kısmını önemsiyorum ve burayı tasarlamayı dekore etmeyi seviyorum. Aksesuarlarla çiçeklerle veya aynayla daha şık hale geliyorlar. Yukarıda resimlere baktığımda da güzel fikirler oluşturdu kafamda. Teşekkürler paylaşımlarınız için.

BİR YORUM YAZ