Farklı Tasarım Sandalyeler

Farklı Tasarım Sandalyeler

Sandalye;  arkalığı olan, kol koyacak yerleri olmayan, dört ayağa sahip, tek kişilik oturma eşyası olarak tanımlanır. Eski Mısır,Yunan ve Roma Uygarlıklarında hükümdarlar için, Orta Çağda asiller ve dinsel sınıflar için özel olarak üretilmişlerdir.Sonraları sanatçılar, yöneticiler ve son olarak halk için üretilmeye başlanmıştır.

Gelişen teknoloji ve ihtiyaçlar doğrultusunda günümüzde sandalyeler, biraz önce bahsettiğimiz tanımın ötesinde çok farklı tasarımlarla geniş kitlelere ulaşmaktadır.İlk zamanlar sandalye yerine iskemle, küçük oturaklar kullanılmakta iken bunlara ayak eklenip yükseltilerek sandalyeler imal edilmeye başlandı.Yine ilk zamanlar ağaçtan sandalyeler üretilirken günümüzde plastik, metal, demir gibi maddeler kullanılarak sandalyeler üretilmektedir.Hatta bazı tasarımcılar taş, pirinç, döküm ve bitkileri kullarakta farklı şekillere sahip sandalyeler tasarladılar.

Bu tür Plastik ürünlerden yapılan sandalye modelleri ahşap ve metal sandalyelere göre çok daha fazla maliyetli olmaktadır. Çünkü Plastik ürünler için kalıp yapılması gerektiğinden ilave kalıp maliyetleri ortaya çıkmaktadır.

Özel Tasarım Sandalyelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sadece kullanılan malzemeler değil;  şekil, renk ve biçim olarakta sandalyeler oldukça farklı bir tasarıma bürünerek hayatımızda yer almaya başladı.

Ev dekorasyonu denilince ilk akla gelenlerden biri sandalyeler olmasa da, dekorasyonun vazgeçilmezleri arasında sayabiliriz. Sandalyeler genellikle uyumlu bir masa ile kullanılacağı gibi tek başlarında oldukça şık ve kullanışlı olabilmektedirler.Tek başına kullanılan sandalyeler ev ve ofis dekorasyonumda ilgi çekici tasarımları, sehpa ve örtü gibi aksesuarlarla da oldukça etkili bir hale gelebilmektedirler.

Teknoloji, ustalık, hayal gücü, yaratıcılık ile buluşan sandalyeler alışılmışın ötesinde sıradanlıktan uzak bir halde tasarımcıların kendilerine özgü imzasıyla bambaşka şekillerde karşımıza çıkıyorlar.Evde, ofiste, bahçede kullanabileceğimiz sandalyeler, kullanıldıkları ortama farklı, ilgi çekici ve şık bir hava katıyorlar.

Sizleri birbirinden ilginç tasarımlara sahip sandalye modelleri ile baş başa bırakıyoruz, iyi seyirler dileriz.

Farklı Tasarım Sandalye Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
BİR YORUM YAZ