Farklı Tasarımda Battaniye Modelleri

Farklı Tasarımda Battaniye Modelleri

Battaniye; yorgan yerine veya yorganın üzerinde kullanılabilen genellikle yünden yapılmış örtüler olarak tanımlanır.Günümüzde ise değişen ve gelişen şartlar ile birçok farklı maddeden yapılan bir çok renk, desen ve tasarıma sahip modellerini görebiliriz.

Anane veya babaannemizin kullandığı klasik modellerden daha modern tarza sahip olanları, pamuktan, vizondan, akrilikten, polyesterden, yünden imal edilenleri; polar veya giyilebilir olanları; elektriklisi, tek kişiliği, çift kişiliği; koltuk için olanından diz ve televizyon battaniyesi olarak adlandırılana kadar bir çok farklı amaç için kullanılan battaniyeler bulanmaktadır.

Battaniye modelleri için hazırladığımız sunum videosu

https://youtu.be/V474IIfJ_-M
Battaniye Modelleri

Battaniye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kullanımının kolay olması, pratikliği ve ısınmada yardımcı olması battaniyelerin tercih sebeplerindendir. Soğuk kış günlerinde altına girip; televizyon seyrederek, kitap okuyarak, çayımızı kahvemizi yudumlayarak, sevdiklerimizle hoş sohbetler yaparak ısınıp vakit geçirebileceğimiz ürünlerdir battaniyeler.

Sadece ısınma amaçlı değil dekoratif olarak ta battaniyeleri kullanabiliriz.Özellikle koltuk ve sandalye dekorasyonun tamamlayıcısı olarak battaniyeler birer dekoratif aksesuar haline gelebilirler.İsterseniz katlayıp varsa püskülleri aşağı sarkacak şekilde koltuklarınızın üzerine serebilir veya dağınık bir şekilde koltuğa örterek salaş bir görünüm elde edebilirsiniz. Televizyon karşısındaki, okuma köşesindeki veya şömine başında duran sandalyenizi battaniye ile örterek daha şık bir görünümde elde edebilirsiniz.Yatak odasında veya çocuk odasında yataklarınızın üzerine zevkinizi yansıtacak battaniyeleri sererek kullanabilirsiniz.

Battaniye Temizliği ve Bakımı

Kendimiz ve sevdiklerimiz için battaniyelerin sağlıklı olması da önemli bir konudur.Hızlıca kirlenen battaniyeler bir çok rahatsızlığa sebep olabilecektir. Bu yüzden temizliklerine dikkat etmeliyiz.Genel olarak 40 derecede ve narin programda yıkanmanladırlar. Pamuklu ve yünlü olanlar ise 30 ile 60 derece arasında yıkanabilir.Yüksek sıcaklıklar tüylenme, tüylerinde dökülme ve sertleşmeye yol açabilir.Yumuşatıcı kullanılması ve çamaşır makinesinin sıkma devrinin 500-600 olması ideal olanıdır.Elde yıkama yapmak istersek; yeterli büyüklüğe sahip olan bir leğende veya küvette, ılık suyun içerisine arap sabunu, karbonat, amonyak katarak ortalama 2 saat bekletip, iyice durulayarak ta yıkayabilirsiniz.Sonrasında asarak kurutulmalıdır.Eğer daha profesyonel bir yıkama yapmak isterseniz kuru temizleme seçeneğini de düşünebilirsiniz.Kuru temizleme ile derinlemesine ve yıpranmadan temizlik yapmış oluruz.

Kış dekorasyonunun vazgeçilmez dekorasyon aksesuarlarından olan bir çok farklı modelde ki battaniyeleri beğeninize sunuyoruz.İyi seyirler dileriz.

Battaniye Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Fatma says:

    Baytaniyeleree karar vermek çok zor oldu doğrusu hepsi çok güzel ama rengarek olanlara bayıldım onlardan almayı düşünüyorum kışın üzerime alıp isinmak çok güzel olucak

  2. Ayse says:

    Battaniyeler çok güzel hepsine bayıldım insan hangisini alacagina karar veremiyor doğrusu kışın insanın vazgeçilmezi battaniyeler

  3. Nur says:

    Kışın vazgeçilmezi battaniyeler sıcak tutan soba başında uyumanın keyfine ortak olan ısıtıcı

BİR YORUM YAZ