Ev Dekorasyonu ve Yeni Modeller http://www.dekorasyonvemodellerim.com Ev Dekorasyonu, Perde Modelleri, Halı Modelleri, Ofis Dekorasyonu, Düğün Paketleri Mon, 19 Feb 2018 06:13:04 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.9 2018 Genç Odası Takımları http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-genc-odasi-takimlari/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-genc-odasi-takimlari/#respond Mon, 19 Feb 2018 06:13:04 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=18123 Genç Odası Tasarım ve Fikirleri

Çocuklarınız bebeklikten çıkıp çocukluğa ve sonrasında gençliğe ilk adımlarını atmaya başladıklarında ihtiyaçları da değişiyor. Bu ihtiyaçlardan biride kendine ait odalarında kendilerini yansıtan değişiklikler yapmak istemeleridir. Gençlerin ruhunu yansıtan birçok farklı tasarıma sahip genç odası örnekleri mevcut. Siz ebeveynler ininde destekleri ile, büyüyen çocuklarınıza onların gelişimine ve hayal dünyalarına katkı sağlayacak şık bir genç odası tasarlayabilirsiniz.

Gençler evde bulundukları sürenin çoğunu odalarında geçirirler.Uyumak, ders çalışmak, arkadaşları ile vakit geçirmek veya tek başına kalmak istediklerinde hep odalarında olacaklardır.Bu yüzden genç odaları tasarlanırken, gençlerin içinde bulundukları kritik dönemde dikkate alınarak, önemle dizayn edilmelidir.

Çocuk Odası Tasarımları için hazırladığımız Videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Çocuk Odası Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Dikkat edilmesi gereken konulardan biri odanın rengidir.Buradaki ilk kriter çocuğunuzun cinsiyetidir. Genç Odası renk seçimi yapılırken çocuğunuzun erkek veya kız olması, onların tercih ettiği zevk aldığı renkler kullanılması gerekir.Aynı zamanda ders çalışırken dikkatini dağıtmayacak renkler seçilmelidir.Kız odaları için genellikle pembe, altın sarısı veya yeşilin tonları, kız-erkek beraber kalacaksa mavi, sarı veya turuncu, erkek odaları için ise mavi, kırmızı, beyaz, gri renkleri bir arada kullanabilirsiniz.Dar ufak bir odanız varsa renk seçimini lacivert ve yeşil tonlarında seçerek daha ferah bir ortam elde edebilirsiniz.Bunlarla beraber en çok kullanılan renkler; kırmızı-gri, kahverengi-turuncu, mavi turuncu, Gri-yeşil, mavi-sarı, lacivert-pembe, turkuaz-pembe, turkuaz-yeşil, mavi-turuncu, yeşil-beyaz-siyah, kırmızı-beyaz-mavi, mor-pembe şeklinde kombine edilen renklerdir.Tabi renk konusunda tercih size kalmış.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise kullanışlı bir oda tasarlamaktır.Çocuğunuzun ihtiyaçlarına uygun, pratik, dağınıklığa yol açmayacak bir oda olmalıdır.Gençlerin kendilerini rahat ve huzurlu hissedecekleri, üretkenliklerini arttıracak; hem ders çalışmalarına olanak sağlayacak hem de oyun, hobi ve eğlence alanlarının olduğu genç odaları dizayn edilmelidir.Kullanılan mobilyaların rengi ve şekli kadar kullanışlı, sağlam ve konforlu olmasına da özen gösterilmelidir.

Çocuklarınızın gençlik dönemi kişiliklerinin oluşmaya başladığı dönemdir.Bu yüzden odalarını tasarlarken mutlaka onlarında fikirlerini alarak, zevk ve tercihlerini yansıtan odalar oluşturulmalıdır.Odada kaç kardeşin kalacağı, yaş farkları, farklı kişisel tercihleri de oda tasarımında dikkate alınması gereken bir noktadır.

İdeal bir genç odasının ışıklandırılması da önemlidir.Odanın ebatlarına uygun bir ışık kaynağı seçilmelidir.Uygun bir yere yerleştirilmeyen ve yeterli olmayan bir ışık çocuğunuzun gözlerini yoracak ve dikkat dağınıklığına sebep olacaktır.

Çocuklarınızın yaratıcılığını geliştirecek, sağlam bir kişilik oluşturmalarına olanak sağlayacak kendilerini huzurlu ve rahat hissedebilecekleri şık genç odaları tasarlamanız dileğiyle; derlediğimiz genç odası fikirlerini beğenilerinize sunuyoruz…

Genç Odası Tasarım Örnekleri

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-genc-odasi-takimlari/feed/ 0
Dekoratif Sallanan Sandalyeler http://www.dekorasyonvemodellerim.com/dekoratif-sallanan-sandalyeler/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/dekoratif-sallanan-sandalyeler/#respond Fri, 16 Feb 2018 08:28:43 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=18066 2018 Dekoratif Sallanan Sandalye Modelleri

Bazı eşyalara evin her köşesinde rastlamak mümkündür.Salonda, mutfakta, bahçede, balkonda, çocuk odasında…vs. Bu eşyalardan biride hiç şüphesiz sandalyelerdir.

Sandalyelerin kullanılmaya başlanması çok eskilere Mısırlılara kadar dayanmaktadır. Mısırlılar sandalyeleri dini ayinlerinde, özel günlerde kullanmışlardır. Sonraları Roma, Yunan Uygarlığı ve Avrupa dada kullanılmaya başlanmıştır. Buna karşın doğu da ise Japon, Hindu, Çin ve Müslüman halk tarafından benimsenmemiş, yere oturmayı tercih etmişlerdir.

1840 yıllarda ise Atlantik’te sallanan sandalyeler kullanılmaya başlanmıştır. Zamanla sandalyeler değişmiş, gelişmiş ve günümüze kadar gelmiştirler.

Dekoratif Sallana Sandalye Sunum Videosu

Sandalyelerin tarihinden kısaca bahsettikten sonra sandalyeler arasında dekoratif amaçlı olarakta kullanılan sallanan sandalyelerden bahsetmeye çalışacağız.

Ev dekorasyonunuz nasıl olursa olsun; ister klasik tarz, ister modern tarz, dekorasyonunuza uygun bir tasarıma sahip sallanan sandalye modeli bulmak mümkün. Bu sandalyeler ile dekorasyonunuzu daha da etkili bir görünüme kavuşturup tamamlayabilirsiniz.

Klasik dekorasyonunuza uyacak ahşap bir sallanan sandalye veya eski hatıraları canlandıracak antika bir sallanan sandalye ya da tamamen çağdaş, modern hatlara sahip bir sallanan sandalye ile mutfakta, çocuk odasında, çalışma odanızda, balkonunuzda veya bahçenizde farklı, şık bir ortam elde edebilirsiniz.

Dekoratif Sallanan sandalye camınızın önüne, şöminenizin yanına koyabilir; salonunuzda harika bir köşe oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken, kullanacağınız sandalye ile dekorasyonunuzun uyumlu olmasıdır. Sandalyenizi, fazlalıkmış gibi görünmemesi için mobilyalarınız, duvar, halı ve perdelerinizle uyumlu olacak şekilde seçmelisiniz. Özelliklede minderli sandalyelerde minderin rengi ve desenine mutlak dikkat etmelisiniz.

Oluşturduğunuz köşede sallanan sandalyenizin rengi ile aynı tonlarda sehpa, masa abajur, kilim, battaniye, süs eşyaları kullanarak görselliği daha da zenginleştirebilirsiniz.

Yoğun bir günün ardından dinlenmek, çayınız veya kahvenizi yudumlamak, kitabınızı okumak, sevdiklerinizle hoş sohbetler etmek ya da keyif yapmak için sallanan sandalyeler sizler için harika bir alternatif olacaklardır. Ayrıca sallanan sandalyeler sayesinde dekorasyonunuzu daha da şık bir hale getirip tamamlamış olacaksınız.

Dekorasyon Sallanan Sandalye Resimleri

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/dekoratif-sallanan-sandalyeler/feed/ 0
İkiz Çocuklar İçin Oda Tasarımları http://www.dekorasyonvemodellerim.com/ikiz-cocuklar-icin-oda-tasarimlari/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/ikiz-cocuklar-icin-oda-tasarimlari/#respond Mon, 12 Feb 2018 05:33:31 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=18016 İkizler Çocuğu Olanlar İçin Oda Dekorasyonu

Çocuk yetiştirmek fedakarlık isteyen bir iştir.Hele ikiz çocuğunuz varsa bu fedakarlık iki katına çıkmaktadır. Her şey den iki tane olmak zorundasınızdır; elbiseler, oyuncaklar, ayakkabılar…vs hep iki tane birden alınmalıdır. Bu durum onlar için hazırlayacağınız odaları içinde geçerlidir. İki adet yatak, iki adet dolap, iki adet çalışma masası, iki adet … Tabi bunlar için ille de ikiz çocuğunuzun olmasına gerek yok, iki çocuğa sahipseniz de aynı durumlar geçerli olacaktır.

Her ne kadar özverili, yorucu gibi görünse de, söz konusu çocuklarımız oldu mu bu tarz işler ile uğraşmak keyifli ve eğlenceli bir hale dönüşür biz ebeveynler için.Çifte fedakarlık, çifte mutluluk yaşatır bizlere.

İkiz çocuklar için oda tasarımı yapmak isteyenler için hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz.

İkiz çocuklarınız için onların birlikte kullanabilecekleri rahat ve huzurlu bir oda tasarlayabilirsiniz.Çocuklarınızın ikisi de kız ise oda rengi konusunda pembe, beyaz tonlarını; ikisi de erkek ise mavi, sarı, kahve tonlarını; biri kız biri erkek ise yeşil, kahverengi. turuncu tonlarını kullanabilirsiniz.

İkiz Çocuk Odası Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Odada iki kişi olacağından kullanılacak mobilyalar eşyalar yeterli ve uygun olmalıdır.İki yatak, yeterli büyüklükte iki dolap, iki çalışma masası.Dolap ve çalışma masası yeterli büyüklükte olursa odanızın dekorasyonuna da uyacak şekilde tek bir tane olarakta tasarlanabilir.Odanız müsaitse iki yatak arasına şifonyer konulabilir.Eğer küçük bir odaya sahipseniz ayrı ayrı yataklar yerine yerden tasarruf sağlamak adına ranza da tercih edilebilir.

Duvarlara isimleri yazılarak kendilerini farklı hissetmeleri sağlanabilir.Veya sevdikleri çizgi film kahramanlarının posterleri, tabloları asılabilir.Kız çocuklarının odalarında duvarlarda genellikle kelebek, kalp, çiçek desenlerinin de kullanıldığı görülür.

İkiz çocuk odalarında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur; rahat, kullanışlı ve pratik kullanım alanına sahip olmasıdır.Odada iki çocuk kalacağından, uyuma, dinlenme, oyun oynama, eşyalarını koyacakları dolaplar veya ders çalışma alanları hep iki kişi göz önünde bulundurularak yeterli ve uygun olacak bir biçimde tasarlanmalıdır.

Sizlere ilham vermesi temennisiyle birbirinden şık ikiz çocuk odası örnekleri derledik.

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/ikiz-cocuklar-icin-oda-tasarimlari/feed/ 0
2018 Halı Tasarımları http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-hali-tasarimlari/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-hali-tasarimlari/#respond Wed, 31 Jan 2018 05:58:05 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17957 Farklı Tasarımlara Sahip Halı Modelleri

Evimizin her odasında; oturma odası, misafir ve çocuk odası, mutfak hatta banyoda bile kullanılan halılar vazgeçilmez ev eşyalarından biridir.Hal böyle olunca, konforunun yanı sıra dekoratif olarak tasarlanmış birçok halı çeşidine de rastlıyoruz.

Eskiden yaygın olarak duvardan duvara döşenen halılar evlerimizi süslerken şimdilerde ise zeminin bir kısmını kaplayan dekoratif halılar daha çok tercih edilmektedir.Zevkinize göre seçeceğiniz farklı ebat ve renklerdeki halılarla evinizin dekorasyonuna katkıda sağlamış olursunuz.Bu yazımızda sizlere sıradan halılar yerine farklı tasarımlara sahip dekoratif halı modellerinden bahsetmeye çalışacağız.Görmeye alıştığımız klasik halı modellerinin dışında birbirinde farklı renk, desen ve sıra dışı tasarımlara sahip halılarla evimizi olduğundan daha şık ve çekici hale getirebiliriz.

Aşağıdaki videodan sizler için hazırlanmış halı videosu modelleri sunumunu izleyebilirsiniz.

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Halı seçiminde mobilyalarımız, perdelerimiz ve yer döşememiz ile ahenk içinde uyumlu bir model tercih edilmelidir. Böylece bir bütünlük sağlanarak dekorasyonumuzu tamamlamış oluruz.Her ne kadar dekorasyon amaçlı kullanacak olsakta halılarımızın kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz.Kolay temizlenebilen, kir/leke tutmayan halılar işimizi kolaylaştıracaktır.Özellikle çocuk odalarında anti-bakteriyel halılar kullanılması sağlık açısından da önemlidir. Halının kullanılacağı ortamın özelliklerine göre şekli ve ebadına da dikkat edilmelidir.

İster klasik tarzda olsun ister modern, ister desenli rengarenk isterseniz düz renk veya çizgili, yuvarlak veya kare, kilim desenli veya tüylü fark etmez tercih sizin; farklı tasarımlara sahip ilginç halı modelleri tarzınızı ortaya çıkarabilirsiniz.Sıradanlıktan kurtulup gelen misafirlerinizin ilgisini fazlasıyla çekebilir, sıra dışı farklı bir ortam oluşturabilirsiniz.

Sizleri farklı tasarıma sahip birbirinden ilginç halı modellerinden oluşan video ve fotoğraf galerimiz ile baş başa bırakıyoruz.

Halı Tasarımları

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-hali-tasarimlari/feed/ 0
2018 Battaniye Modelleri http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-battaniye-modelleri/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-battaniye-modelleri/#respond Fri, 19 Jan 2018 06:00:52 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17893 Kış Aylarının Vazgeçilmezlerinden Dekoratif Battaniyeler

Soğukları hissetmeye başladığımız bu günlerde, ısınmayı keyifle hale getiren nesnelerden biride hiç şüphesiz battaniyelerdir.Birbirinden şık battaniyeler ısınma ihtiyacımızın yanında ayrıca dekoratif birer öğe olarakta kullanılmaktadırlar.

Soğuk kış günlerinde sıcacık bir battaniyenin altında; gazetemizi, kitabımızı okuyabilir, çayımızı kahvemizi yudumlarken film izleyebilir veya sevdiklerimizle samimi sohbetler yapabiliriz.Yatak odasında şık bir yatak örtüsü veya salonumuzda dekoratif amaçlı koltuk şalı olarakta kullanabiliriz battaniyelerimizi. Kimi zaman ısınmak için dizimize sarar, kimi zaman sırtımıza atarız.Bizleri ısıtmanın yanında dekoratif olarak ta kullanılan battaniyeler kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alırlar.Yatak odasında, salonda, verandada veya balkonda birbirinden güzel battaniyelerle evimizi daha da renklendirerek estetik açıdan da hoş bir görüntü elde edebiliriz.

2018 Battaniye Modelleri için aşağıda hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz.

Battaniyeleri genel olarak diz battaniyeleri, elektrikli battaniyeler, örgü battaniyeler olarak çift ve tek kişilik modelleri ile sıralayabiliriz.Diz battaniyeleri, evlerde oturma odası veya balkonlarda bizleri ısıtmak için dizimize doladığımız tekstil ürünü olmanın yanı sıra sıklıkla dekoratif birer öğe olarakta tercih edilmektedirler.Örgü battaniyeler ise daha çok yatak odalarında, çocuk odalarında görselliği ön plana çıkarmak için yatak örtüsü olarak tercih edilmektedirler. Elektrikli battaniyeler ise dekoratif olarak değil, tamamen kış aylarında ısınma amaçlı olarak kullanılan battaniye çeşitidirler.

Battaniyenizi hazır olarak satın alabileceğiniz gibi el işlerine yatkınlığınız ve ilginiz varsa evinizde kendinizde yapabilirsiniz.Hatta kullanmadığınız uygun olacak yün, ip veya paspaslarınızı bu iş için kullanarak maliyeti daha da düşürebilirsiniz.Beğendiğiniz model ve renklerden zevkinizi yansıtacak şık görünümlü battaniyeleri kendiniz tasarlayıp örmeniz mümkün.Tercih sizin.

Battaniye seçimi yaparken;

 • Kaliteli, sağlam ve sağlıklı malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edin.
 • Kullanım şekli ve kişisel tercihlerinize uyumlu olarak battaniyenin yapıldığı kumaşa, ebatlarına ve kullanım alanlarına dikkat edilmeli.
 • Soğuk kış günlerinde daha kalın yünlü battaniyeler, geçiş mevsimlerinde, bahar aylarında ise nispeten daha ince olan battaniyeler tercih edilmelidir.
 • Yüne karşı hassasiyeti olanlar için pike veya dokuma tarzında olan battaniyeler daha uygun olacaktır.
 • Kolay temizlenebilen, kir tutmayan modellerden olmalıdır.
 • Terletmeyen, hava alan, dokunduğunuzda rahatsızlık hissi vermeyen; evinizin dekorasyonuna uyumlu bir battaniye seçimi yapılmalıdır.

Sizleri soğuk kış aylarında altında keyifle ısınacağınız, evinizin dekorasyonuna katkı sağlayacak rengarenk şık battaniye modelleri ile baş başa bırakıyoruz:

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-battaniye-modelleri/feed/ 0
2018 Radyatör Tasarımları http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-radyator-tasarimlari/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-radyator-tasarimlari/#comments Tue, 09 Jan 2018 06:17:16 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17818 İlginç Radyatör Tasarımları

Kaloriferli evlerde gördüğümüz radyatörler de artık renk ve şekil değiştirerek birer dekoratif unsur olarak karşımıza çıkmaya başladılar. Genellikle banyoda kullanılan farklı şekillerdeki radyatörleri; evimizin salonunda, mutfağımızda,  yatak odamızda da görmeye başlıyoruz. Hem de ilginç tasarımlarıyla duruyorlar karşımızda.

Kullandığımız sıradan klasik görünümlü radyatörler tasarımcıların ve hızla gelişen teknoloji ile birlikte dekoratif unsurlar haline geldiler. Böylece ısınmanın yanı sıra evlerimizin dekorasyonunu tamamlayan ve zenginleştiren objeler arasına da girdiler.

Dekoratif Radyatör kullanım örneklerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Dekoratif radyatörlerle evinizin görünüşünü daha da hoş bir hale getirebilirsiniz. İsterseniz bir tablo misali odanızın en değerli köşesinde kullanın isterseniz modern çizgilere sahip bir dekoratif radyatörle farklı bir ambiyans yakalayın. Tercih sizin, misafirleriniz radyatörünüzün nerede olduğunu bile anlayamayacaklardır. Soğuk kış günlerinde ısınma ihtiyacınızı karşılarken ayrıca estetik bir görüntü ile de sıcacık bir ortam tasarlamış olacaksınız.

Dekoratif Radyatör Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Her ne kadar dekorasyon amaçlı olarak kullanmak istesekte radyatör seçiminde dikkat etmemiz gereken noktalar var. Isınma ihtiyacımızı da karşılayacağımız için radyatörün performansı ve maliyeti de bizim için önemli olacaktır. Hafif radyatörler kurulum kolaylığı sağlar. Radyatörün yapımında kullanılan malzemelerin paslanmaz olması önemlidir. Radyatörlerin temizliğine mutlaka dikkat edilmeli belli aralıklarla düzenli olarak yaptırılmalıdır. Kolay temizlenebilir modeller tercih edilmelidir.

Eşsiz tasarıma sahip dekoratif radyatörler bir dekor eşyası mı yoksa ısınma amaçlı bir radyatör mü olduğunu anlamak epey zor. Bunu paylaştığımız fotoğraflardan da anlayacaksınız. Hatta ilk bakışta burada radyatör neredeki bile diyeceksiniz. Abarttığımızı sanıyorsunuz belki ama gerçekten de hepsi birer sanat eseri gibi odalarda yer alıyorlar.

Sizleri, asıl kullanım amacının, fonksiyonelliğinin dışında ilginç tasarımlarıyla şaşırtacak dekoratif radyatörlerle baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler…

Dekoratif Radyatör Tasarımları

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-radyator-tasarimlari/feed/ 4
İlginç Kupa Bardak Tasarımları http://www.dekorasyonvemodellerim.com/ilginc-kupa-bardak-tasarimlari/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/ilginc-kupa-bardak-tasarimlari/#respond Fri, 05 Jan 2018 07:11:57 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17751 İlginç Kupa Modelleri

Cam veya seramikten imal edilmiş, kulpu olan büyükçe bardaklara verdiğimiz isim; “Kupalar”. Bu yazımızda sizlere içecek keyfinizi arttıracak, içeceğinizi yudumlarken kat kat fazla keyif alacağınız birbirinden ilginç, sıra dışı tasarımlara sahip kupalardan bahsetmeye çalışacağız.

Sıra dışı tasarımlara sahip kupalarla, kafa dinlemek, rahatlamak için içeceğiniz çay ve kahve saatlerinizi daha da zevkli hale getirebilirsiniz. Soğuk kış aylarında sağlıklı, zinde günler geçirmek için yudumladığınız bitki çaylarının keyfini arttırabilir, sevgilinize verebileceğiniz romantik bir hediye olarak kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınıza iletmek istediğiniz mesajları eğlenceli hale getirebilir, sevdiklerinize verebileceğiniz farklı bir hediye olarak düşünebilirsiniz. Ya da sizi iyi hissettirecek, kişisel zevklerinizi, hobilerinizi yansıtacak size özel tasarlanmış şık bir kupaya da sahip olabilirsiniz.

Aşağıdaki videoyu izleyerek ilginç kupa bardak tasarımları görebilirsiniz.

Hızla gelişen teknoloji, değişen ihtiyaçlar ve sıradanlıktan kurtulma isteği ile birbirinden ilginç, eğlenceli, sıra dışı tasarımlara sahip rengârenk kupaları tercih etmek artık mümkün. Sizin veya sevdiklerinizin kısa hayat hikâyesini kupanıza resmedebilir, üzerine not alabileceğiniz kara tahta misali kupaları kullanabilir, istediğiniz kişilerin isimlerini, beğendiğiniz sözleri kupaların üzerine yazdırabilir, bisküvi bölmesi olan bir kupada çayınızı yudumlayabilir, poşet çaylarını demledikten sonra koyabileceğiniz özel ceplere sahip kupaları kullanabilir, sıcak içecekler konduğunda renk değiştiren kupalara sahip olabilirsiniz. Sıradan klasik hediyeler yerine arkadaşlarınıza bu eğlenceli kupaları vererek, orijinal bir hediye haline getirebilirsiniz. Bu listeyi daha da uzatmak mümkün, bunlar arasından birini seçmek ise size kalmış.

Sizleri mutlu edecek, keyif verecek, iyi hissettirecek sıra dışı ve eğlenceli tasarımlara sahip kupa bardak modelleri derlemeye çalıştık. “Bunlardan mutlaka bende de bir tane olmalı” diyeceğiniz kupa modelleriyle sizleri baş başa bırakıyoruz.

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/ilginc-kupa-bardak-tasarimlari/feed/ 0
Evcil Kedisi Olanlar İçin Dekorasyon Örnekleri http://www.dekorasyonvemodellerim.com/evcil-kedisi-olanlar-icin-dekorasyon-ornekleri/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/evcil-kedisi-olanlar-icin-dekorasyon-ornekleri/#respond Tue, 02 Jan 2018 06:09:50 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17693 EVCİL KEDİLERİNİZ İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Evde evcil bir kedi bakarak, size günün sonunda yorgunluğunuzu unutturacak samimi bir dost edinebilirsiniz.Akşam eve geldiğinizde sizi bekleyen bu küçük dostlarınızın stresinizi alam, sizi rahatlatma etkisi olsa da evde kedi beslemenin zor yanları da vardır.

Evcil bir kedinin beslenme, tuvalet gibi ihtiyaçlarını karşılamalı, günlük bakımlarını yapmanız gerekmektedir.Kedinin maması, kumu, su kabı, tasması, tarama ürünleri, taşıma çantası, oyuncakları …vs. Bu saydıklarımız evde kedi beslemek isteyenlerin ihtiyaç duyacakları malzemelerdir.Tüm bu malzemeleri evde düzgün bir yere koymak, görüntü kirliliğinin önüne geçmek ise bazen işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir.İşte tam da bu noktada sizlere evcil kedileriniz için gerekli olan bu malzemeleri evinizde düzenli, kullanışlı ve şık bir şekilde konumlandırabileceğiniz dekorasyon önerilerini paylaşmaya çalışacağız.

Aşağıdaki Video’dan örnek dekorasyonları izleyerek esinlenebilirsiniz.

Kediler İçin Ev Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Evde kedileriniz için gerekli olan malzemeleri, salonda, banyoda, balkonda veya koridorunuzda kullanacağınız uygun bir dolapla saklayabilirsiniz.Bu dolaplar istenmeyen görüntü kirliliğini önleyebilir, aradığınızı istediğiniz zaman bulabileceğiniz dağınıklığı önleyen daha kullanışlı yerler haline gelebilir.Ayrıca bu dolapların bir köşesini kediniz için dizayn ederek onlara evinizde ayrı bir köşe yuva yapabilirsiniz.Hem de bu saydıklarımız için kullanacağınız dolaplar evinizin dekorasyonunu bozmadan aksine evinizin dekorasyonunu tamamlayan birer mobilyalara dönüşebilir.

Kedileriniz için gizli kapağı olan dolapları kullanabilir, altı malzeme konulan yer üstü kedinizin rahatça uzanacağı yumuşak minderle kaplı olan bir dolabı da tercih edebilirsiniz.Ayrı bir dolaba ihtiyaç kalmadan da uygun büyüklükteki bir saksının içini veya bir sehpanın yada çekmecenin altını da kullanabilirsiniz.Bu şık dolapları marangozunuza yaptırabileceğiniz gibi birçok kendin yap (DIY) modellerini de seçebilirsiniz.

Evde kedi besleyenler veya beslemeyi düşünenler için gerekli malzemeleri saklayabilecekleri, şık dekoratif dolapları ilham vermesi açısından sizlerle paylaşıyoruz.

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/evcil-kedisi-olanlar-icin-dekorasyon-ornekleri/feed/ 0
Tavan Dekorasyonu Fikirleri http://www.dekorasyonvemodellerim.com/tavan-dekorasyonu-fikirleri/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/tavan-dekorasyonu-fikirleri/#comments Thu, 21 Dec 2017 08:09:46 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17602 Tavan Dekorasyon Fikirleri

Evlerimizin dekorasyonunda bütünleyici ve tamamlayıcı bir etki oluşturmada tavan tasarımlarının önemi büyüktür. Son zamanlarda evlerde, işyerlerinde, kafelerde, ofislerde hatta hastanelerde birbirinden farklı tavan dekorasyonlarına daha sık rastlamaktayız.

Tavan dekorasyonu eskilere kadar uzanan bir dekorasyon çeşididir. Fakat günümüzde kullanılan tavan dekorasyonları daha modern çizgilere sahiptirler. Tamamen farklı modeller olduğu gibi eskiden kullanılan modellerde yenilikçi anlayışla tekrar yorumlanıp tasarlanarak daha modern ve ışıltılı hale gelmişlerdir.

İster fantastik, modern çizgilere sahip tavan dekorasyonuna, ister sizi saraylarda hissettirecek klasik tarz avizeli tavan dekorasyonuna,  isterseniz de gökyüzünü, yıldızları izleyebileceğiniz bir tavan dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Tercih sizin.

Tavan dekorasyonunuzu evinizin dilediğiniz yerinde; mutfakta, salonda, yatak odanızda, banyoda veya antre de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sadece evlerde de değil işyerinizde, ofisinizde, kafeteryalarda, hastanelerde, pastanelerde, kamu kuruluşlarında vs. gibi istediğiniz her yere uygun, kullanışlı şık tavan dekorasyonları mevcut.

Birbirinden şık tavan tasarımlarıyla dekoratif bir görünüm elde etmenin yanında tavandaki istenmeyen boru ve kablolarınızı gizleyebilir, ısı ve ses yalıtımı da yapmış olursunuz.

Tavan dekorasyonu için; alçı, vektörel, metal akustik, taş yünü, karolam, alüminyum, petek ve lamel çeşitleri olan asma tavanlar ile gergi ve plaksi tavanları kullanmak mümkün. Tavan dekorasyonunda ahşap ve tuğla kullanabilir, rüstik tarzı tercih edebilir, perdeli bir model seçebilir, gri, siyah bordo gibi renklerin görselliğinden faydalanabilir, tavanda çatı pencerelerine yer verebilir, kartonpiyer uygulayabilir, büyülü aydınlatmalar kullanabiliriz. Kendinize özgü, kişisel zevklerinizi yansıtan renk ve desende tasarımlarda yaptırabilirsiniz.

Aşağıdaki Videodan Tavan Tasarımları hakkında fikir edinebilirsiniz.

 

Tavan dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

 • Darbelere dayanıklı olmalı,
 • Toz tutmayan, kolay temizlenebilir olmalı,
 • Nemden sudan etkilenmemeli,
 • Isı ve ses yalıtımı sağlayan modelleri kullanılmalı,
 • Alev almayan, yangına dayanıklı olmalı,
 • Ortamın tasarımına uygun renk ve modeller seçilmeli,
 • Sağlam ve güvenilir olmalı. Düşmeye karşı vidalama yöntemi kullanılmalı,
 • Boya ve bakım gerektirmeyen modeller tercih edilmeli,
 • Gerektiğinde altta kalan tavana kolay ulaşılabilme imkânı olmalı,
 • İhtiyaç ve isteğiniz doğrultuda akustik özellikte olan, ışıklı modeller tercih edilmeli.

Sizler için birbirinden şık, şaşırtıcı, yenilikçi, kullanışlı birçok modelde tavan dekorasyonu örneklerini ilham vermesi için beğenilerinize sunuyoruz.

Örnek Tavan Dekorasyonları

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/tavan-dekorasyonu-fikirleri/feed/ 4
2018 Lavabo Modelleri http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-lavabo-modelleri/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-lavabo-modelleri/#respond Tue, 12 Dec 2017 08:36:46 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17536 İlginç Lavabo Modelleri

Banyo dekorasyonunda hem kullanışlılığa hem de estetiğe önem vermek gerekir.İki özelliğinde bir arada olduğu şık tasarımlara sahip banyo dekorasyonları ile alışageldiğimiz sıradan banyolardan kurtulup daha modern ve sıra dışı banyolara sahip olabiliriz.Hem de bunun için banyomuzu baştan aşağıya yenilemeye de gerek yok.Bir kaç farklı dokunuşla bunu gerçekleştirebiliriz.Örneğin yaratıcı fikirlerle tasarlanmış, birbirinden ilginç tasarımlara sahip lavabo ve bataryalarla banyomuzu olduğundan daha şık bir hale getirebiliriz.

Artık hayatımızda yenilikçi modern anlayışla beraber klasik sıradan lavaboların yerine, sanat eserini anımsatan heykel misali karşımıza çıkan farklı tasarımlara sahip lavabolar yer almaya başladı.Bizler bu yazımızda sizlere oldukça sıra dışı, alışagelmişin dışında , etkileyici lavabo modellerinden bahsetmeye çalışacağız.

Aşağıdaki videodan lavabo tasarımları hakkında fikir edinebilirsiniz.

Lavabo Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Banyomuzu, oyma taştan yapılmış bir lavabo ile sıradanlıktan kurtarabilir, kenarları kırık görüntüye sahip beton bir zemin üzerine lavabonuzu yerleştirerek banyonuzu ilgi çekici hale sokabilirsiniz.Gri rengin soğuk etkisini azaltmak için lavabonuzda ahşabı kullanabilir, fayanslarınızın yerine küçük küçük aynaları kullanarak farklı bir atmosfer oluşturabiliriz.Şık eskitme bir dolap üzerine lavabonuzu yerleştirebilir yada tamamen camdan yapılmış modern bir lavabo kullanabilir, mermerin veya seramiğin iddialı görüntüsünü tercih edebilir, yenilikçi anlayışla tekrardan tasarlanmış klasik tarzın şatafatını yakalayabilir, Osmanlı mimarisine sahip lavabolarla geçmişe yolculuk yapabiliriz.Renklerin ahenginden, uyumundan zıtlıklarından da faydalanabilir veya ışıklı lavabolarla çizgimizin dışına çıkabiliriz.

Farklı olmayı seviyorsanız, alışagelmişin dışında lavabolara sahip olmak istiyorsanız iddialı özel tasarımlara sahip lavaboları tercih etmelisiniz.Bu yüzden sizlere, ilginç, sıra dışı, ezber bozan, dekorasyonda ilham veren son derece şık lavabo modellerini beğeninize sunuyoruz.

Lavabo Modelleri

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-lavabo-modelleri/feed/ 0