Ev Dekorasyonu ve Yeni Modeller http://www.dekorasyonvemodellerim.com Ev Dekorasyonu, Perde Modelleri, Halı Modelleri, Ofis Dekorasyonu, Düğün Paketleri Thu, 07 Dec 2017 06:13:19 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.8 2018 Yorgan Modelleri http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-yorgan-modelleri/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-yorgan-modelleri/#respond Thu, 07 Dec 2017 06:13:19 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17500 Yorgan Modelleri

Üzerimizi örtmeye yarayan, içine pamuk, yün, kuş tüyü vs. gibi malzemeler doldurulup dikilen geniş örtüler, “yorganlar”. Sonbaharın son günlerini yaşadığımız, kışa geçiş mevsiminde havalarında günden güne soğumasıyla artık battaniyelerin yetmediği şu günlerde ihtiyaç duyduğumuz örtüler, yorganlar.

Üzerinde uyuduğumuz yataklarımız kadar kullandığımız yorganlarda önemlidir aslında.Hayatımızın ortalama 1/3 ini uyuyarak geçirdiğimizi de düşünürsek, kaliteli bir uyku ve dolaysıyla zinde olacağımız bir gün için tüm bunların önemi bir kat daha değerleniyor.Doğru bir yorgan seçimi yapıldığında uyku kalitemizde artacaktır.Ayrıca enerji tasarrufu sağlamaya yardımcı olacaktır.Tüm bunların yanı sıra zevkimize uygun renk ve desende seçeceğimiz yorganlarla yatağımızı şık bir görüntüye de kavuşturmuş olacağız.

Sizler için hazırladığımız yorgan modelleri videosunu izleyerek daha keyifli bir inceleme yapabilirsiniz.

Yorgan Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor

Kalitesiz malzemelerden yapılan yorganlar terleme ve koku yapabileceği gibi zararlı bakterilerinde oluşmasına imkan sağlayabilir.Bu yüzden yorgan seçimi yaparken kaliteli malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmek gerekir.

Fazla ağır olan yorganlar altında eziliyormuş hissi vererek bizi rahatsız edebilir.Buda istemeyen bir durumdur.Gelişen teknoloji sayesinde eskiye nazaran daha hafif ve kaliteli yorganlar mevcuttur.

Eğer ipek yorgan kullanacaksak % 100 ipek malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmeliyiz.Doğal ve sağlıklı olan ipeğin rengi fildişi rengindedir.Yorganda bulunan fermuarı açarak almadan önce kontrol edebilirsiniz.Bir başka dikkat edilebilecek noktada yorganda kullanılan ipek miktarı ve ağırlığıdır.Bu bilgiyi de yorganın etiket bilgilerine bakarak bulabilirsiniz.Ortalama ölçülere sahip, kış aylarında kullanacağımız çift kişilik bir yorganda kullanılan ipek miktarı metrekarede yaklaşık 1,70 kg olmalıdır.Kuş tüyü olarak adlandırılan ve içine kaz ve ördek tüyleri doldurulan yorganlarda ise kullanılan tüyün büyüklüğü kalitesini belirler.Ne kadar büyük tüy kullanılmışsa o kadar kalitelidir.Büyük tüyler daha iyi yalıtım yaparak daha iyi ısınmamamızı sağlarlar.Dolgu miktarı yorganın kalitesini gösterir.İyi bir malzemeyle yeterince doldurulan A kalite bir yorgan daha düz durur ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanma imkanı sağlarlar.

Yorgan alırken dikkat edilecek bir diğer husus kolay temizlenebilir ve makinede yıkanabilir olmasıdır.Bu tarz yorganlar işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Bronşit ve astımı olan kişiler yün vb. yorganlardan uzak durmalıdırlar.Bu tür rahatsızlığı olanlar için en ideal yorgan türü ipek yorganlardır.

Birbirinden güzel renk ve desenlere sahip, terletmeyen, hafif, kaliteli malzemelerden yapılmış, zevklerinizi yansıtan tasarımlara sahip şık yorganlarınızın altında sıcacık keyifli uykular geçirmeniz dileğiyle…

Yorgan Modelleri

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-yorgan-modelleri/feed/ 0
Merdiven Altı Dekorasyon Fikirler http://www.dekorasyonvemodellerim.com/merdiven-alti-dekorasyon-fikirler/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/merdiven-alti-dekorasyon-fikirler/#respond Fri, 01 Dec 2017 06:08:20 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17448 Merdiven Altlarını Dekore Etmek

Merdiven altları genelde kullanılmayan ölü alan olarak nitelendirebileceğimiz veya düzensiz depolama alanları şeklinde düşünülen kullanışsız alanlardır. Aslında iyi bir planlama ile merdiven altlarımızı daha kullanışlı ve genel dekorasyonumuzla uyumlu şık bir ortam haline dönüştürebiliriz.Böylece hem yerden tasarruf eder, hem de merdiven altlarını dekorasyonumuza katkı sağlayan yerler haline çevirmiş oluruz.

Merdiven dekorasyonu kadar merdiven altları ve merdiven boşlukları da dekorasyonumuz için  aslında değerlendirilmesi gereken alanlardır. Önemsenmeyen, en az faydalanılan bu lanlar iyi bir tasarımı hak ediyorlar. Merdiven altlarını uygunluğu ölçüsünde; mini bir mutfağa, işlerimizi halledeceğimiz küçük bir ofise, çocuklarımız için çalışma masasına, oturma-dinlenme-okuma alanlarına, güzel bir kütüphaneye, portmanto veya vestiyere, fazladan banyo-wc ye dönüştürebilir dolap-raf-çekmece ekleyerek kullanışlı fazladan depolama alanları elde edebiliriz.Sadece merdiven altları veya merdiven boşluklarını değil basmak altlarına da çekmece ve dolaplar eklenecek şekilde tasarlayıp kullanabiliriz.

Aşağıdaki video ile örnek Merdiven Altı tasarımlarını sunum şeklinde izleyebilirsiniz.

Merdiven Altları İçin Dekorasyon Fikirleri

Güzel bir manzaraya sahipseniz merdiven altında bir pencere açıp manzarayı buradan izleyebilirsiniz.merdivenleriniz salondaysa güzel dekoratif bir niş çalışması yaparak televizyonunuzu buraya yerleştirebilirsiniz.Varsa evcil hayvanlarınız için sıcak bir yuvaya da dönüştürebilirsiniz merdiven altınızı.Hatta merdiven altınızda müsaitliği ölçüsünde ufak bir bahçe veya havuz çalışması bile yapılabilir.

Eğer sizde evinde merdiveni olan şanslı insanlardansanız merdiven altlarını veya merdiven boşluklarını bu şekilde dizayn edebilirsiniz.Bunun için öncelikle neye daha çok ihtiyaç duyduğunuzu belirlemekle başlayabilirsiniz. Kararınızı verdikten sonra yaratıcı fikirlerinizle kendi tasarımınızı yapabilir veya bir uzmandan yardım alarak işe koyulabilirsiniz.Bu alanları yeniden dekoratif açıdan da düşünerek tasarladığınızda; göz alıcı, sıra dışı, etkileyici, estetik, daha kullanışlı fazladan farklı bir alana sahip olmuş olursunuz. Böylece merdiven altlarınız ve merdiven boşluklarınız ihtiyacını çektiğiniz alanlara dönüşür ve işlevsizlikten kurtulurlar.

Sizler için birbirinden ilginç ve yaratıcı merdiven altı değerlendirme fikirlerini derledik.Bu alanları, örneklerimizden aldığınız ilham ve  hayal gücünüzü de ekleyerek canlandırmanız temennisiyle…

Merdiven Altı Tasarım Örnekleri

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/merdiven-alti-dekorasyon-fikirler/feed/ 0
2018 Kapı Kolu Modelleri http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-kapi-kolu-modelleri/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-kapi-kolu-modelleri/#comments Mon, 27 Nov 2017 06:15:32 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17380 Kapı Kolu Modelleri ve Örnek Uygulamalar

Kapılar, gireceğimiz mekân ile ilgili ilk izlenimlerinin oluşmasını sağlayan, bu yüzdende dekoratif olarak önem kazanan öğelerdir. Kapı kolları ise kapıyı açıp kapamaya yarayan aksesuarlardır. Ufak bir detay gibi görünseler de kapı kolları, mükemmellik detaylarda gizlidir düşüncesiyle de dekorasyonun tamamlayıcısı niteliğinde ayrıntılardır. Kapı kolları kapılara ahenk katan kapı süsleridir aslında. Bir bayan için kullandığı takı neyse kapı kolları da kapılar için öyledir. İster dış kapı olsun ister iç kapılarda kullanacağınız uygun kapı kolları sayesinde dekorasyonunuzu daha ilgi çekici, farklı, havalı hale getirmeniz mümkün. Bazen güzel bir kapınız olsa da eğer kapı kolunuz yeterince güzel değilse kapınız istediğiniz gibi şık görünmeyebilir.

Sizler için hazırladığımız videoyu izleyerek örnek tasarımlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kapı Kolu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Günümüzde birbirinden şık ve farklı tasarıma sahip, değişik malzemelerden üretilmiş birçok kapı kolu çeşidine rastlamak mümkün. Pirinçten, alüminyumdan, kristalden, ahşaptan imal edilmiş; seramik, krom veya taş kaplı; paslanmaz, ışıklı, akıllı sisteme sahip; eskitme, modern veya klasik tarzda pek çok kapı kolları mevcut. Tüm bu çeşitleri bulunan kapı kollarını sadece kapıları açıp kapamaya yarayan birer bağlantı elemanları olarak değil evimizin dekorasyon detayları olarak kullanabiliriz.

Dekorasyon için Doğru Kapı Kolu Tasarımı Seçmek

Evinizin dekorasyonu country veya vintage tarzında ise klasik kapı kollarını; dekorasyonunuz klasik tarzda ise gümüş, aynalı veya bronz kapı kollarını tercih edebilirsiniz. Modern bir dekorasyonunuz varsa mat tonlarda, rozetli, nikel kaplı seçeceğiniz kapı kolları daha uygun olabilir. Kapınızın rengi ve modeli, kullandığınız mobilyalarınız, halınız hatta duvarda asılı duran tablonuzun çerçevesi kapı kolu seçiminizde etkili olabilir. Bunlardan istediğiniz ile uyumlu olacak, birbirini tamamlayacak kapı kolları kullanılabilir. Tabi burada ilk dikkate almanız gereken kapınızın rengi ve modeli olmalıdır. Mesela ahşaptan yapılmış bir kapıda doğal görünümü yakalamak için eskitilmiş tarzda, demirden imal edilmiş dekoratif kapı kolu daha şık duracaktır. Osmanlı tarzında mobilyalardan oluşan bir solan kapısında ise barok işlemeli anahtarlı bir klasik görünümlü kapı kolu ile otantik, tarihi bir hava oluşturulabilir. Gelişen teknoloji, endüstriyel tasarım ile de birbirinden ilginç geometrik şekle sahip, ışıklı, mizah katan hatta akıllı sistemli kapı kollarını da seçerek modern ve havalı kapılar oluşturulabilir.

Kapı kolu seçimi görsellik kadar kalitede önemlidir. Uzun yıllar eskimeden kullanmak için kaliteli sağlam kapı kollarını tercih etmeliyiz. Paslanmaz olması, renginin solmaması, boyasının dökülmemesi, çabucak gevşememesi için bu konu önemli. Pirinç malzemeden üretilen kapı kolları zamak ve alüminyum malzemeden yapılanlara göre daha dayanıklıdır. Burada kapı kolunun kaplamasının da düzgün ve kaliteli yapılması gerekir. Pirinçten üretilen bir kapı kolunun kaplaması iyi değilse yine sıkıntı çıkaracaktır. Eğer kendi evinizde kullanacaksanız kaliteli bir kapı kolu tercih etmekte fayda var. Kiracı iseniz zamak kapı kolları daha uygun bütçeli olacaktır. Kalite olarak bir sıralama yapmak gerekirse sırasıyla pirinç, zamak ve alüminyum olarak sıralayabiliriz. Maliyet olarakta çoktan aza doğru aynı sıra geçerlidir. Piyasada en çok kullanılan ucuzluğu sebebiyle alüminyum kapı kollarıdır.

Kapı kolları kullanılacak odaya göre de değişiklik göstermektedir. Giriş kapıları için, kapı kilitli olmasa da dışarıdan açılmaması için tek taraflı olanları;  tuvalet ve banyolar için, içeriden kilitlemeli ama dışarıdan tornavida vb. ile müdahale edilebilenleri kullanılmalıdır. Çocuk odaları için ise renkli farklı şekillerde, çocuklara ilham verici plastik kapı kolları uygun olacaktır.

Her stilde zevkle kullanabileceğiniz, misafirlerinizi etkileyebileceğiniz birbirinden ilginç kapı kollarını sizler için derledik.

Kapı Kolu Tasarımları

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2018-kapi-kolu-modelleri/feed/ 2
Dekoratif Kapı Stoperi http://www.dekorasyonvemodellerim.com/dekoratif-kapi-stoperi/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/dekoratif-kapi-stoperi/#respond Fri, 24 Nov 2017 12:56:44 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17340  Dekoratif Kapı Stoperi (Kapı Durdurucular)

Kapı stoperi, ev ve işyerlerimizde açık kapıları sabit tutmak, kapıların çarpmasını önlemek için kullanılan durdurucu araçlardır.Hızlıca çarparak kapanan kapılar, duvarlara, duvar kağıtlarına, kapı kollarına hatta kendimize bile zarar verebilirler.

Kapı stoperi kullanarak; kapı kolu ve duvarın çizilip zarar görmesini engelleyebilir, duvarın oyulmasının önüne geçebilir, el ve parmak sıkışmaları kazalarına mani olabilir, aniden çıkan yüksek kapı çarpmaları sesinin önüne geçebiliriz.

Birbirinden ilginç tasarıma sahip, hayvan, meyve figürlü kapı stoperleri ile saydığımız bu sorunlara dekoratif çözümler bulmak mümkün.İster satın alabilir, isterseniz evde kendiniz tasarlayıp yapabilirsiniz.

Aşağıda sizler için hazırladığımız videoda dekoratif kapı stoperi kullanılmış mekanları izleyebilirsiniz.

Kapı Stoperi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Demir, karton, mukavva, taş, plastik, ahşap vs. gibi birçok farklı malzemeden yapılan şık renkli şekil ve modelde kapı stoperlerine rastlamak mümkün.Genel olarak 2 çeşit kapı stoperi vardır; kapı koluna veya duvara takılanlar ile kapının altına veya zemine takılanlar.Tercih sizin.Hangi çeşidini seçerseniz seçin, metal, ahşap, şeffaf fark etmez, birbirinden ilginç, eğlenceli, rengarenk kapı stoperleri ile evinize sıcacık dekoratif dokunuşlar yapabilirsiniz.

Satın alabileceğiniz gibi evde kendinizde kapı stoperi yapabilirsiniz.Evimizde bulunan uygun ebatlardaki taşları boyayarak, güzel bir kesenin içini kumla doldurarak, keçeden yapacağımız zevkimize uygun renk şekil ve desende elde edeceğimiz ürünleri kullanarak, bir tahta parçasının ucunu inceltip boyayarak veya bir mukavvayı renklendirip şekil vererek kendimize ait tasarımlara sahip kapı stoperlerini kendimizde evimizde yapabiliriz.

Son yıllarda işyerleri ve okullarda olası kapı kazalarının önüne geçmek için kapı sabitleyicileri kullanılmaktadır.Özellikle okullarda teneffüste öğrencilerin kapı çarpması sebebiyle zarar görmemesi ve kapı çarpması ile oluşan gürültüyü önlemek için kapı sabitleyicilerin kullanıldığını sıkça duymaya başladık.

Sizler için seçtiğimiz harika fikirlerle tasarlanmış kapı stoperlerini (kapı durdurucusu) beğeninize sunuyoruz.

Dekoratif Kapı Stoperi Örnekleri

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/dekoratif-kapi-stoperi/feed/ 0
Musluk Tasarımları http://www.dekorasyonvemodellerim.com/musluk-tasarimlari/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/musluk-tasarimlari/#respond Wed, 22 Nov 2017 06:32:29 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17270 Musluk Dekorasyonları

Musluklar bizi suyla buluşturan yaşantımızın önemli birer parçasıdır.Suyu dilediğimiz zaman kapatıp, dilediğimiz zaman akıtmaya yarayan bu parçalar sadece bu işlevi ile değil dekorasyon amaçlı da kullanılmaya başlanmıştır.

Musluklar kullanıldıkları mekanlara göre; hamam musluğu, çeşme ve sebil muslukları, kazan, fıçı ve semaver muslukları, lavabo ve şadırvan muslukları, el-yüz yıkamak için kullanılan musluklar ile sıcak- soğuk su muslukları olarak sınıflandırılabilir.Musluklara günümüzde yabancı dillerinde etkisiyle armatürde denmektedir.Hem sıcak su hem de soğuk suyu kullanma imkanı sağlayan musluklara ise batarya denilmektedir.Bir çok çeşidi bulunan musluklar hayatımızda farklı farklı mekanlarda kullanılmaktadır.Bizler bu yazımızda sizlere “banyo ve mutfak muslukları tasarım“ından bahsetmeye çalışacağız.

Aşağıda hazırladığımız videoyu izleyerek farklı musluk tercihi yapmanızda faydalı olacaktır.

Banyo ve mutfaklarımızda kullandığımız eşyalar kadar kullanacağımız musluklarında estetik açıdan önemi büyüktür.Lavabomuzu, dolaplarımızı ön plana çıkaracak, dekorasyonumuzu tamamlayacak bir musluk seçimi mekanımızı daha da şık bir hale dönüştürecektir.Gelişen teknoloji, değişen ihtiyaçlar ve isteklerle, banyo ve mutfaklarda kullandığımız musluklar hayal gücünün de etkisiyle tasarımlarıyla adeta birer sanat eserine dönüşmüş durumdalar.Temel işlevlerinin yanında dekorasyon öğesi olarakta sık sık karşımıza çıkmaktadırlar.

Eskiye ilgi duyanlar için klasik tarzda musluklar, modern tarzda bir şeyler isteyenler için dokunmatik ve teknolojik musluklar, çevre bilincine sahip olanlar için su tasarrufu sağlayan musluklar …vs gibi kişilerin ilgi,  alaka,  istek ve ihtiyaçlarına göre seçebilecekleri bir çok model ve tarzda musluk seçimi yapmak mümkün.Böylece musluklar, kullanıldıkları mekanı daha havalı, şık ve eğlenceli hale getirip, sizi ve sevdiklerinizi daha iyi hissettirecek, dekorasyonunuzun tamamlayıcı birer ögesi haline dönüşüyorlar. Size sadece hayal etmek düşüyor, gerisi tasarımcılara kalıyor.

Musluk (Armatür) Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Her ne kadar dekorasyon amaçlı bir musluk seçiminden bahsediyor olsakta uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanabileceğimiz bir musluk kullanmakta yarar vardır.Musluk alırken; kullanım amacı, bağlantı ve montaj şekli, yapıldığı malzeme, kalite ve garanti süresi gibi konulara dikkat etmek gerekir.Kullanacağımız musluğun ebatları da bizim için önemlidir.El yıkama da elimizin musluğun altına girmesi, suyu sıçratıp sıçratmaması, tencere gibi büyük ebatlardaki eşyaların yıkanmasında kullanışlı olup olmaması açısından musluk almadan önce mutlaka ölçü alınmalıdır.Filtreli filtresiz olması, sıcak soğuk su uygunluğu, gürültüsüz çalışması, paslanmaz olması, su tasarrufu sağlıyor olması, servis ağının genişliği ve kolaylığı gibi konularda dikkat edilmesi gereken diğer hususlardır.

Sizi ve sevdiklerinizi daha keyifli ve iyi hissettirecek, misafirlerinizin gözünü kamaştıracak, mekanlarınıza şıklık katacak birbirinden farklı musluk modellerini sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Musluk Modelleri

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/musluk-tasarimlari/feed/ 0
Merdiven Dekorasyon Fikirleri http://www.dekorasyonvemodellerim.com/merdiven-dekorasyon-fikirleri/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/merdiven-dekorasyon-fikirleri/#respond Mon, 20 Nov 2017 09:27:08 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17206 Daire İçi Bina Dekorasyon Fikirleri

Evlerimizde bulunan merdivenler, ev dekorasyonunda unutulan, göz ardı edilen öğelerdir. Bir yerden başka bir yere inip çıkmaya yarayan merdivenler, aslında iyi bir tasarımla mükemmel birer dekorasyon öğelerine dönüştürülebilir. Uygun bir dekorasyon ve aydınlatma kullanılarak merdivenlerimizi, evimizin en dikkat çekici yerleri haline getirmek; merdiven altlarını ve boşluklarını daha da verimli kullanılabilen yerlere çevirmek mümkün.

Merdiven dekorasyonu; merdivenlerin bulunduğu alandaki duvarın rengi, duvarda ve zeminde kullanılan malzemeler, genel tasarımımızın özellikleri de dikkate alınarak yapılmalıdır. Böylece evimizin genel dekorasyonu ile uyumlu, şık bir görselliğe sahip merdivenlere sahip olabiliriz.

Merdiven basamaklarını zevkinize uygun renkli, desenli duvar kağıtlarıyla kaplayarak görsel açıdan güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. İster her basamakta farklı bir desen, renk kullanabilir,  isterseniz aynı renk ve desenleri kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz, tercih sizin.

Aşağıdaki video üzerinden örnek merdiven dekorasyonlarını slayt şeklinde izleyebilirsiniz.

Merdiven dekorasyonu için bir başka yol ise renkli boyalar kullanmaktır .Merdiveninizin basamaklarını birbirinden farklı renklerle; v şeklinde veya çizgiler halinde boyayarak daha canlı bir görüntüye kavuşturabilirsiniz..Tabi boyama işi eğer kendiniz yapacaksanız ve bu işte usta değilseniz biraz zor olabilir.Bunun yerine hazır satılan kaplama kağıtlarını kullanmakta mümkün.Son zamanlarda kitap kapağı şeklindeki kaplama kağıtları oldukça popüler.Renkli bantları merdiveninizin basamaklarına yukarıdan aşağıya doğru yapıştırarak farklı ve canlı bir görünüm elde etmekte mümkün.

Beğendiğiniz uzun bir kilimi merdiveninize sererekte güzel bir tasarıma sahip olunabilir Yeterince uzun bir kilime sahip değilseniz bir kaç kilimi uç uca ekleyerek kendi tasarımınızı yapıp kullanabilirsiniz.Ama kaymaya karşı kilimi çubuklar yardımıyla veya yapıştırarak sabitlemeyi unutmayın.

Kalın halatları, kapı tokmaklarını veya bir fileyi kullanarak farklı merdiven tırabzanları oluşturabilirsiniz. Merdiven basamaklarının altında ve varsa merdivenin yanındaki duvarlarda uygun dekoratif aydınlatmalar kullanılabilir; merdiven tırabzanları ve duvarlar çiçeklerle süslenebilir, şık tablolar kullanılabilir. Böylece merdivenlerimiz olduğundan daha şık, hoş bir görüntüye kavuşabilir.

Eğer merdiveninizi yeni yapacaksanız ve imkanınız varsa; çok farklı tasarımlara sahip merdivenleri de tercih edebilirsiniz. Merdiveninizi kendiniz de tasarlayabileceğiniz gibi birbirinden farklı, yaratıcı ve ilginç olarak tasarlanmış modelleri seçerek; iddialı, havalı, eğlenceli merdivenlere sahip olabilirsiniz.

Merdiven Dekorasyon Örnek Resimleri

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/merdiven-dekorasyon-fikirleri/feed/ 0
İlginç Mutfak Tasarımları http://www.dekorasyonvemodellerim.com/ilginc-mutfak-tasarimlari/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/ilginc-mutfak-tasarimlari/#comments Thu, 09 Nov 2017 07:50:06 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17195 Birbirinden İlginç Mutfak Tasarımları

Evlerimizin en çok vakit geçirdiğimiz alanları arasında bulunan Mutfaklar genelde tasarım olarak ergonomik ve kaliteli malzeme seçimi konusunda seçimler yapıyoruz. Fakat bu yazımızda ergonomik kullanımın yanında birazda fonksiyonluğu göz ardı ederek sizler için sıra dışı mutfakları araştırmak istedik.

Konu mutfak olduğunda standart ya da modern çizgilerde mutfak tasarımlarını her yerde bulabilirsiniz ama emin olun bu paylaştığımız örnekler ufkunuzu genişleteceğinin garantisini verebiliriz

Kitaplarım Her şeyim diyenler için

Kitaplıklı Mutfak Tasarımı

Kitap okumayı çok sevenler için her zaman ellerinin altında kitaplarının bulunduğu ya da yemek tariflerini kitaplardan bakarak yapan kullanıcılar için dizayn edilmiş kitaplık bölümünden oluşan bir mutfak tasarımı. Tasarım olarak hem renk hem dizilim olarak güzel görünüyor olsa da belki kitaplık bölümünü direk davlumbaz üstüne yapmak yerine başka bir bölüme konumlandırma yapılabilirdi. Çünkü yemeklerden çıkacak buharların davlumbaz olmasına rağmen kitaplara zamanla zarar verebilme ihtimali bulunmaktadır.

Futuristik Çizgiler İsteyenlerin Mutfağı

Futuristik Mutfak Tasarımı

Geleneksek kare ve dikdörtgen form mutfaklardan sıkılmış ve çok farklı çizgilerde tasarımlar arayanların ilgisini çekecek dairesel formlarda mutfak tasarımı. Görünüm olarak çekici olsa da kullanım anında sıkıntı olabileceğinin unutulmaması gerekmektedir. Çünkü kapakların yerleşimi ve dairesel formlarından dolayı dolapların iç bölümlerini kullanılmak çok efektif olmayacak gibi görülmektedir.

Doğal Tropik Mutfak İsteyenler

Tropikal Mutfak Tasarımı

Son dönemlerde moda olmaya devam eden tropikal yaşam örnekleri için geliştirilmiş ve bambu ağaçlarından yapılmış tropikal mutfak tasarımı. Tamamen doğal malzemelerden imal edilmiş olmasından dolayı çok fazla kullanım alanı beklememek gerekiyor.

Gösterişli Modern Mutfaklar

Gösterişli Modern Mutfak

Biraz gösteriş isteyen biraz da modern çizgiler ile lüks izlenimi vermek isteyenler için dizayn edilmiş modern mutfak tasarımı. Genel olarak bakıldığında sadece mutfak dolapları olarak düşünülmemiş mekan ile tam bir tasarım olarak düşünülmüş bir tasarım olduğundan maliyet olarak yüksek olan mutfak tasarımları arasında yer almaktadır.

Taş Kullanmaktan Vazgeçemeyenler İçin

Taşlı Mutfak Tasarımı

Dekorasyonda taş kullanımı en çok tercih edilen unsurlar arasında olmaktadır. Fakat mutfaklarda taş kullanımı çok yaygın olmadığı için bu tür örnekler çok azdır. Örnekte de görüldüğü gibi taş kullanımı için büyük mekanların olması gerekmektedir. Taş dokusun getirmiş olduğu ağırlık biraz fazla gelebilmektedir.

Parıltıyı Sevenler İçin Mutfak Tasarımları

Pırıltılı taşları sevenler için dizayn edilmiş gösterişli mutfak tasarımı. Özellikle son dönemlerde kıyafetlerde de moda olan parıltılı taş kullanımı mutfaklar içinde son dönemlerde tercih edilmektedir. Beyaz ve parıltı ikilisi olduğu zaman temizlik konusunun unutulmaması gerekmektedir.

Lüks ve Klasik Tasarımın Doruğuna Çıkmak İsteyenler İçin

Lüks ve Klasik Mutfak

Klasik, Avangart tarzın doruklarına çıkmak isteyenler için tasarlanmış gösterişli mutfak tasarımı. Mutfağın kendini göstermesi için en az 60-70m² bie alana ihtiyaç olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Bu tür mutfaklar çalışma esnasında yorucu olduğununda unutulmaması gerekmektedir.

 

 

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/ilginc-mutfak-tasarimlari/feed/ 3
İç Kapı Örnekleri http://www.dekorasyonvemodellerim.com/ic-kapi-ornekleri/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/ic-kapi-ornekleri/#comments Mon, 06 Nov 2017 06:53:13 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17133 Daireler İçin İç Kapılar

İç kapılar; yapılarda odalar arası geçişte kullanılan, kullanıldıkları mekanlarda güvenliği ve mahremiyeti sağlayan mimari öğelerdir. Günümüzde pek çok kapı çeşidine rastlamak mümkün, bunları genel olarak; Amerikan Panel Kapı, Pvc Kapı, Kaplamalı Kapılar, Ahşap Kapılar, Fransız kapı olarak sıralayabiliriz.Kullanacağımız mekana ve ihtiyaca göre camlı/camsız, sürgülü/sürgüsüz, katlamalı, kayar panelli, asma kapı modellerini de tercih etmek mümkün.Gelişen teknoloji ve CNC makinelerinin de devreye girmesiyle istediğiniz şekil, ebat ve tarzda iç kapı modeli yaptırmakta mümkün hale geldi artık.

İç Kapı Seçimi

Ev dekorasyonunda odanın boyası, eşyası, aksesuarı aydınlatması derken, iç kapılarda dekorasyon tasarımının tamamlayıcı birer öğeleri haline geldiler.Evlerde veya ofiste odalara girişte sizi ilk karşılayan, ilk izlenimi oluşturacak iç kapılarınızı, mekanınızın tasarımına uygun olarak dizayn ederek dekorasyonunuzun tamamlayıcısı haline dönüştürebilirsiniz.Tabi birçok modele sahip iç kapılar arasından seçim yapmak ta kolay olmayacaktır.

İç kapı seçimi yaparken kullanılacak mekanın genel tasarımına uygun şekil ve renkte kapılar tercih edilmelidir.Odanızın iç dekorasyon tarzı ile kullanacağınız iç kapının uyumlu olması gerekir.Klasik tarzda dizayn yapılmış ise kapılarınızı buna uygun olarak ahşap, oylamalı modellerde seçebilirsiniz.Çok gösterişli bir oda dekorasyonunda genelde daha sade kapılar; sade dekorasyonlarda ise biraz daha gösterişli kapılar tercih edilir.Böylece görsel açıdan tam bir bütünlük sağlamış olursunuz.

Odanız az ışık alıyorsa camlı bir kapı ile ışıktan daha fazla yaralanabilirsiniz.Ama camlı kapılar çocuk odalarında tehlikeli olabileceği için kullanılmamalıdır.Dar bir mekanda kapı kullanacaksanız sürgülü veya katlamalı tarzda seçim yaparak yerden tasarruf edebilir, işlevselliği arttırabilirsiniz.Modern stili seven biriyseniz asma ve kayan bir sisteme sahip kapı kullanarak farklı ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.İhtiyacınıza, zevkinize göre istediğiniz tarzda, modelde, renkte iç kapılar bulmak yaptırmak sizin elinizde.

İç kapılarda dikkat edilmesi gereken bir konuda kullanılan malzemedir.İç kapılar sık sık değiştirilen öğeler değildir.Eğer uzun süre ilk günkü gibi yeni görünecek şekilde kullanmak istiyorsak, iç kapılarda kullanılan malzeme kaliteli olmalıdır.Aksi halde kısa sürede yıpranan, solan ve kullanışsız hale gelen kapılarla karşılaşırız.Buda istenmeyen bir durumdur.Bu yüzden iç kapı seçiminde sadece dekorasyonumuza uygun renk ve model haricinde işlevselliğine, sağlamlığına ve kalitesine de bakmalıyız.

Ev dekorasyonunuzda tamamlayıcı unsurlardan biri olan, evinizin tarzına farklı bir stil kazandırabilecek, odanızın görselliğini farklı ve şık hale getirecek, mekanınızı yenileyecek birbirinden güzel iç kapı modellerini sizler için derledik.

Örnek Kapı Modelleri

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/ic-kapi-ornekleri/feed/ 6
2017 Berjer Modelleri http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2017-berjer-modelleri/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2017-berjer-modelleri/#comments Tue, 31 Oct 2017 06:19:48 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17079 Dekorasyonda Berjer Kullanımı

Berjer;  sırtı ve kolu dayama kısımları olan, arkası uzun, yüksek ve beslenerek kabartılmış, oturma yeri geniş olan bir koltuk çeşididir. Bu kelime dilimize Fransızcadan girmiş, orjinali bergeme yani Fransızca da kadın çobanı manasında bir kelimedir.Berjer tarzı mobilyaların ilk örnekleri Fransada XV. Louis çağında görülmeye başlamış ve günümüze kadar gelmiş oldukça rahat bir koltuk türüdür.

Bizde, halk arasında tekli koltuk, baba koltuğu veya dinlenme koltuğu denilse de, aslında berjerler tekli koltuklardan farklıdır.Tekli koltuk,  kullandığımız mevcut oturma grubunun şekil ve renk olarak aynısı yani oturma grubumuzun tekli olan parçasıdır.Berjerler ise oturma grubundan farklı tasarıma ve renge sahip olanıdır.Oturma grubunun parçası olan tekli koltuğa göre daha geniş, kullanışlı ve konforludurlar.

Evimizin salonunda, yatak odasında, genç odalarında veya balkonunda berjerleri görmek mümkün.Berjer kullanımına günümüzde sadece evlerde değil birçok kafede, otellerde veya ofiste, rahatlığı ve görselliği sebebiyle, rastlamaktayız.Berjer kullanarak kendimize özel alanlar tasarlayabiliriz.Berjerimizi; gazetemizi ve kitabımızı okurken rahat edeceğimiz bir koltuk olarak kullanabilir; manzarası olan bir pencere önüne koyarak manzaranın tadını çıkarabiliriz, çayımızı, kahvemizi yudumlarken berjerimizde dinlenebilir veya bir köşeye çekilip kafa dağıtabileceğimiz bir koltuk için kullanabiliriz.Bazen bebek odasında bebek yatağının hemen yanına koyup bebeğimizle ilgilenirken soluklandığımız bir köşe veya salonda ofiste şık bir dekorasyon oluşturmak içinde kullanabiliriz.Tercih sizin; her nasıl kullanırsak kullanalım konuldukları mekanı renklendiren, havasını değiştiren, rahat ettiğimiz mobilyalardır berjerler.

Berjer Kullanımı

Genelde bir adet kullanımı yaygın olsa da eğer müsait bir salonunuz veya geniş bir ofisiniz varsa çift berjer kullanabilirsiniz.İki berjerin arasına güzel bir vazo, tablo veya sehpa koyup dekoratif şık bir köşe oluşturulabilir.Böylece dekoratif amaçlı bir köşe oluşturmanın yanı sıra sevdiğiniz bir arkadaşınız veya eşinizle baş başa keyifli vakit geçirebileceğiniz, eğer ofiste iseniz daha samimi ve etkili bir ikili görüşme yapabileceğiniz alanlarda oluşturmuş olursunuz.

Her ne kadar dekoratif amaçlı olarak kullanılıyor gibi görünseler de, kullanım kolaylığı ve rahatlığı sebebiylede rahatına düşkün olanların kullandığı mobilyalardır berjerler.Televizyon izlemek, bir şeyler okumak ve dinlenmek için kullanılan berjerlerde bu yüzden görsellik kadar ergonomiye de dikkat etmek gerekir.

Berjer koltuk modelleri birbirinden farklı birçok renk desen ve tasarıma sahiptirler.Düz renkten çiçek desenlisine, klasik görünümlüsünden modern tarzda olanına kadar pek çok çeşiti bulunan berjeleri kullanacağınız alana zevkinize göre seçmek size kalmış.Sizlere farklı renk ve tasarıma sahip berjer modellerini derleyerek, fikir vermesi dileğiyle beğeninize sunuyoruz.

Berjer Örnekleri

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/2017-berjer-modelleri/feed/ 9
Bacasız Şömine Modelleri http://www.dekorasyonvemodellerim.com/bacasiz-somine-modelleri/ http://www.dekorasyonvemodellerim.com/bacasiz-somine-modelleri/#comments Mon, 23 Oct 2017 07:45:19 +0000 http://www.dekorasyonvemodellerim.com/?p=17025 2017 Dekoratif Bacasız Şömine Modelleri

Günümüzde, odunlu, gazlı, elektrikli, yapay, etanol …  şömine gibi bir çok farklı yakıt tüketen şömineler bulunmaktadır. Bunlar ısınma ihtiyacımızı giderdikleri gibi ayrıca birer dekorasyon öğesi olarakta kullanılmaktadır.Odunlu şömineler yakıtı, külü, isi, dumanı, bacası, temizliği gibi uğraştırıcı yönü olması sebebiyle herkes tarafından tercih edilmemektedir.Gelişen ve değişen teknolojiyle kullanımı daha kolay olan bacasız şömineler tasarlanmaya başlanmıştır. Bu yüzden şömine keyfinden ödün vermeyenler, hem ısınıp hem de mekana görsellik katacak, kullanımı pratik bacasız şömineleri tercih etmektedirler.

Her ne kadar ısınma ihtiyacımızı kalorifer veya soba ile karşılasakta şömine keyfinin yeri ayrıdır.Sürekli kullanmasakta, ısınma problemini halletsek bile olanaklarımız ölçüsünde evimizin bir köşesine şöminenin sıcaklığını hissetmek için gerektiğinde kullanılmak üzere şömine yaptıran birçok aile bulunmaktadır.Sadece ısınmak içinde değil dekorasyonun tamamlayıcısı olarakta tercih edilmektedirler.

Elbette odun ateşi ile ısınmanın yerini hiçbir şey tutmayabilir.Fakat kurulumu, bacasının oluşu, temizliği, dumanı, isi, kokusu …vs gibi birçok zahmetli uğraşından dolayı odunlu şömineleri kullanmak biraz zorlaşmaktadır.Bu yüzden şömine keyfinden mahrum kalmak istemiyorsanız bacasız şömineleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.Bacasız şöminelerin kurulumu ve kullanımı kolay ve pratiktir.Bacası, temizliği, dumanı kiri, isi ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.Ayrıca çevreci, güvenlidirler.Baca tıkanması, kıvılcımların etrafa sıçrayıp zarar vermesi, dumandan zehirlenme gibi risklerde yoktur.Şömine keyfi yapmak istediğinizde termostatını istediğiniz sıcaklığa ayarlamanız yeterli.Gerisi size kalmış; artık şömine etrafında sevdiklerinizle birlikte keyifli vakitler geçirebilir, hoş sohbetler yapabilir, soğuk kış günlerinde rahatlıkla ısınabilir ve onlara görsel bir şölen yaşatabilirsiniz.

Bacasız Şömineler Isınmak İçin Yeterli Mi?

Bacasız şömineler tek başlarına ısınma için ideal bir çözüm değildir.Daha çok ısıtmaya yardımcı dekoratif birer öğedirler.Hatta ısıtma özelliği olmayan sadece görüntüsü için kullanılan bacasız şöminelerde mevcuttur.Bu tarz şömineleri istediğiniz her türlü mekanda zahmetsizce kullanabilirsiniz.Kurulumu için inşaat işçiliği istemez, fazla yer kaplamazlar.Sizi ısıtmazlar fakat harika bir görsel ziyafet sunabilirler.Yinede bizim tavsiyemiz eğer imkanınız varsa hem ısıtan hem görsellik sunan bir bacasız şömine kullanımından yanadır.

Bacasız Şömine Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bacasız şöminelerde; 2 boyutlu, 3 boyutlu, plazma, sadece görsel amaçlı kullanılan, hem ısıtıp hem görsellik katan tipte modelleri bulunmaktadır.Yakıt olarakta elektrikli, gazlı, doğalgazlı ve etanol tüketen bacasız şömineler mevcuttur.Burada etanol yakıtından biraz bahsetmek gerekir.Etanol; tarım ürünlerinden (mısır, patates, süt, pirinç, pancar, üzüm, muz gibi) fermantasyon yoluyla üretilen, kimyasal salınımı olmayan, çevreye zarar vermeyen bir biyoyakıt türüdür. Etanol ile çalışan bacasız şöminelerde yanan alev görseli değil bizzat alevin kendisidir.Ama kimyasal salınımı olmayan yenilenebilir temiz bir enerji olduğundan dumanı yoktur ve bacaya gerek duyulmaz.Yani gerçek alev keyfini yaşayabilirsiniz. İmkan ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde bu bacasız şöminelerden birini seçip kullanabilirsiniz.

Soğuk kış günlerinde veya yağmurlu bir günde bacasız şöminenizin karşısında oturup dinlenmek, gazetenizi, kitabınızı okumak, torunlarınıza masallar anlatmak, sevdiklerinizle sıcacık samimi sohbetler yapıp keyifli vakit geçirmek, film izlemek veya hiçbir şey yapmadan sadece şöminede yana ateşi izlemek gibisi yoktur sanırım.Ayrıca dekoratif açıdan bacasız şöminelerle evinize renk katabilir, misafirlerinizde güzel bir izlenim bırakabilir, salonunuzu daha da ihtişamlı bir hale getirebilirsiniz.

Saydığımız bu keyifli halleri imkanlarınız ölçüsünde yaşamanız dileğiyle derlediğimiz bacasız şömine dekorasyonlarını beğeninize sunuyoruz.

Bacasız Şömine Modelleri

]]>
http://www.dekorasyonvemodellerim.com/bacasiz-somine-modelleri/feed/ 11