İç Kapı Örnekleri

İç Kapı Örnekleri

Daireler İçin İç Kapılar

İç kapılar; yapılarda odalar arası geçişte kullanılan, kullanıldıkları mekanlarda güvenliği ve mahremiyeti sağlayan mimari öğelerdir. Günümüzde pek çok kapı çeşidine rastlamak mümkün, bunları genel olarak; Amerikan Panel Kapı, Pvc Kapı, Kaplamalı Kapılar, Ahşap Kapılar, Fransız kapı olarak sıralayabiliriz.Kullanacağımız mekana ve ihtiyaca göre camlı/camsız, sürgülü/sürgüsüz, katlamalı, kayar panelli, asma kapı modellerini de tercih etmek mümkün.Gelişen teknoloji ve CNC makinelerinin de devreye girmesiyle istediğiniz şekil, ebat ve tarzda iç kapı modeli yaptırmakta mümkün hale geldi artık.

İç Kapı Seçimi

Ev dekorasyonunda odanın boyası, eşyası, aksesuarı aydınlatması derken, iç kapılarda dekorasyon tasarımının tamamlayıcı birer öğeleri haline geldiler.Evlerde veya ofiste odalara girişte sizi ilk karşılayan, ilk izlenimi oluşturacak iç kapılarınızı, mekanınızın tasarımına uygun olarak dizayn ederek dekorasyonunuzun tamamlayıcısı haline dönüştürebilirsiniz.Tabi birçok modele sahip iç kapılar arasından seçim yapmak ta kolay olmayacaktır.

İç kapı seçimi yaparken kullanılacak mekanın genel tasarımına uygun şekil ve renkte kapılar tercih edilmelidir.Odanızın iç dekorasyon tarzı ile kullanacağınız iç kapının uyumlu olması gerekir.Klasik tarzda dizayn yapılmış ise kapılarınızı buna uygun olarak ahşap, oylamalı modellerde seçebilirsiniz.Çok gösterişli bir oda dekorasyonunda genelde daha sade kapılar; sade dekorasyonlarda ise biraz daha gösterişli kapılar tercih edilir.Böylece görsel açıdan tam bir bütünlük sağlamış olursunuz.

Odanız az ışık alıyorsa camlı bir kapı ile ışıktan daha fazla yaralanabilirsiniz.Ama camlı kapılar çocuk odalarında tehlikeli olabileceği için kullanılmamalıdır.Dar bir mekanda kapı kullanacaksanız sürgülü veya katlamalı tarzda seçim yaparak yerden tasarruf edebilir, işlevselliği arttırabilirsiniz.Modern stili seven biriyseniz asma ve kayan bir sisteme sahip kapı kullanarak farklı ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.İhtiyacınıza, zevkinize göre istediğiniz tarzda, modelde, renkte iç kapılar bulmak yaptırmak sizin elinizde.

İç kapılarda dikkat edilmesi gereken bir konuda kullanılan malzemedir.İç kapılar sık sık değiştirilen öğeler değildir.Eğer uzun süre ilk günkü gibi yeni görünecek şekilde kullanmak istiyorsak, iç kapılarda kullanılan malzeme kaliteli olmalıdır.Aksi halde kısa sürede yıpranan, solan ve kullanışsız hale gelen kapılarla karşılaşırız.Buda istenmeyen bir durumdur.Bu yüzden iç kapı seçiminde sadece dekorasyonumuza uygun renk ve model haricinde işlevselliğine, sağlamlığına ve kalitesine de bakmalıyız.

Ev dekorasyonunuzda tamamlayıcı unsurlardan biri olan, evinizin tarzına farklı bir stil kazandırabilecek, odanızın görselliğini farklı ve şık hale getirecek, mekanınızı yenileyecek birbirinden güzel iç kapı modellerini sizler için derledik.

Örnek Kapı Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Kamil ASİL says:

  Eve gelenleri ilk karşılayan, ev hakkında az çok ilk izlenimlerin edilmesini sağlayan kapılardır.Bu yüzden dekorasyonda da önemli bir yere sahiptir. Artık insanlar evlerde kullanacakları kapıları seçerken görselliği de dikkat ediyor. Kapının sağlamlığı, kullanışlı olması kadar tasarımı da dikkat edilen konular arasında. Tabi bu konuda seçim yapmak oldukça zor.Birçok kapı modeli mevcut.Bu kadar çeşitliliğin arasından evinize uygun bir kapı beğenmek insanı zorlayabilir.

 2. Mehmet YAVUZ says:

  Eğer imkanım olur da bir ev yaptıra bilirsem evin salonunu kocaman tutacağım. Birde salonun girişine çift kanatlı, ahşaptan büyük bir kapı. Eski filmlerdeki İhtişamlı kapılar gibi. Kapının kanatlarının ikisini birden açıp gireceğim salona :).Neden olmasın 🙂

 3. serap YILMAZ says:

  İç kapılar evde dekorasyonun tamamlayıcı birer ögeleridir. Uygun seçilen şık kapılar evi gerçekten de farklı bir havaya sokuyor. Ben özellikle modern tarzda geometrik şekle sahip kapılara bayılıyorum. Değişik bir yapıya sahip oluyorlar, bakınca farklı hissettiriyorlar. buda hoşuma gidiyor.

 4. Esra YILMAZ says:

  İç kapılar sürekli değiştirilen seyker olmadığı için kalitesine dikkat edilmelidir.sadece kalitesine değil kullanıldığı malzemeye de ve hatta renklerine modeline de dikkat eislmelidro. Genellikle açık renkler tercih edilir.bizde yeni ev yaptırdik kapılarımızı hep beyaz hem evi ferah geniş gösteriyor hede bizim içimizi acıyor.

 5. Beytullah DEMİR says:

  Daire alırken dikkat ettiğim konulardan biride kapılardır. Bir çok evde ucuza kaçılıp kalitesiz kapı kullanılıyor. Bu tarz kapılarda sonradan çok sıkıntı çekiyorsunuz. Zamanla, hemde çok kısa bir zaman sonra eğilip bükülüyorlar, kapanmıyorlar. Rengi soluyor, boyası bile kalkıp düşüyor. Sürekli değiştirip duracağınız bir şey de değilki her zaman yenileye veresiniz. Ben ağzı yana biri olarak; kapıların mutlaka sağlam, kaliteli olanlarından kullanın derim. Sonra pişman olmayın.

 6. Muhammed ERKİŞİ says:

  Eğer görselliğe önem veriyorsanız evinizin dekorasyonunda iç kapı seçimine de dikkat etmeniz gerekir. Odanızın tasarımı ile uyumlu olan mobilyalarınız la ahenkli duran bir iç kapı modeli seçmelisiniz. Böylece harika bir tasarıma sahip bir odaya kavuşabilirsiniz. Mesela taş desenli bir duvarda iç kapınız varsa ahşap bir kapı güzel durur. Özellikle de cevizden imal edilmiş ise gayet başarılı bir uyum yakalanabilir. Çok süslü püslü bir dekorasyonunuz varsa tavsiyem sade bir kapı seçmenizdir.Eğer tersi bir durum söz konusu ise yani sade bir dekorasyona sahipseniz biraz daha modern, geometrik desenli veya ahşaptan oymalı bir iç kapı modeli seçebilirsiniz. Tabi bu benim fikrim.Birçok iç kapı çeşidi mevcut.Hatta hazır olanların dışında kendi tasarladığınız kapıyı bile yaptırabilirsiniz.Tercih sizin.

BİR YORUM YAZ