İkiz Çocuklar İçin Oda Tasarımları

İkizler Çocuğu Olanlar İçin Oda Dekorasyonu

Çocuk yetiştirmek fedakarlık isteyen bir iştir.Hele ikiz çocuğunuz varsa bu fedakarlık iki katına çıkmaktadır. Her şey den iki tane olmak zorundasınızdır; elbiseler, oyuncaklar, ayakkabılar…vs hep iki tane birden alınmalıdır. Bu durum onlar için hazırlayacağınız odaları içinde geçerlidir. İki adet yatak, iki adet dolap, iki adet çalışma masası, iki adet … Tabi bunlar için ille de ikiz çocuğunuzun olmasına gerek yok, iki çocuğa sahipseniz de aynı durumlar geçerli olacaktır.

Her ne kadar özverili, yorucu gibi görünse de, söz konusu çocuklarımız oldu mu bu tarz işler ile uğraşmak keyifli ve eğlenceli bir hale dönüşür biz ebeveynler için.Çifte fedakarlık, çifte mutluluk yaşatır bizlere.

İkiz çocuklar için oda tasarımı yapmak isteyenler için hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz.

İkiz çocuklarınız için onların birlikte kullanabilecekleri rahat ve huzurlu bir oda tasarlayabilirsiniz.Çocuklarınızın ikisi de kız ise oda rengi konusunda pembe, beyaz tonlarını; ikisi de erkek ise mavi, sarı, kahve tonlarını; biri kız biri erkek ise yeşil, kahverengi. turuncu tonlarını kullanabilirsiniz.

İkiz Çocuk Odası Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Odada iki kişi olacağından kullanılacak mobilyalar eşyalar yeterli ve uygun olmalıdır.İki yatak, yeterli büyüklükte iki dolap, iki çalışma masası.Dolap ve çalışma masası yeterli büyüklükte olursa odanızın dekorasyonuna da uyacak şekilde tek bir tane olarakta tasarlanabilir.Odanız müsaitse iki yatak arasına şifonyer konulabilir.Eğer küçük bir odaya sahipseniz ayrı ayrı yataklar yerine yerden tasarruf sağlamak adına ranza da tercih edilebilir.

Duvarlara isimleri yazılarak kendilerini farklı hissetmeleri sağlanabilir.Veya sevdikleri çizgi film kahramanlarının posterleri, tabloları asılabilir.Kız çocuklarının odalarında duvarlarda genellikle kelebek, kalp, çiçek desenlerinin de kullanıldığı görülür.

İkiz çocuk odalarında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur; rahat, kullanışlı ve pratik kullanım alanına sahip olmasıdır.Odada iki çocuk kalacağından, uyuma, dinlenme, oyun oynama, eşyalarını koyacakları dolaplar veya ders çalışma alanları hep iki kişi göz önünde bulundurularak yeterli ve uygun olacak bir biçimde tasarlanmalıdır.

Sizlere ilham vermesi temennisiyle birbirinden şık ikiz çocuk odası örnekleri derledik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ