İtalyan Mobilya Markaları Listesi

İtalyan Mobilya Markaları Listesi

İtalyan Mobilya Markaları

Mobilya sektöründe kaliteli ve gözün tasarımlar denildiği zaman akla genelde geçmiş tarihlerden beri İtalyan firmaları gelmektedir. Özellikle kullandıkları ağaç biçimlendirme tekniklerinin yanında özel tasarım mobilyalarda işçiliklerinde göstermiş oldukları kalite genelde bu alanda aranan özellikler arasında yer almaktadır. İtalya’da mobilya üreticileri kooperatifler aracılığı ile arge çalışmalarını çok sık yaptığı görülmektedir. Mobilya sadece ağaçları alıp kesip birleştirme olarak görülmemesi gerektiğinden İtalya’daki firmaları daha kaliteli ve uzun yıllar kullanım sunacak çevre dostu mobilyalar üretmek için sürekli arge çalışmaları yapmaktadır. Dekorasyonvemodellerim.com olarak bu yazımızda Türkiye’de satış ofisleri bulunan İtalyan mobilya markaları listesi için sizlere faydalı olacağına inandığımız bir çalışma hazırladık. Bu çalışmada tanıtımını yapacağımız firmalar arasında;

Not: Ürün grupları arasında İtalya olarak belirtilen markalar sadece gruplama ismi olarak verdiği için bu mobilyaların direk İtalya üretimi olarak sanılmaması gerekmektedir.

  • italdeko (Distribütörlük şeklinde)
  • MD Home Center (Distribütörlük şeklinde)
  • Kule Mobilya (İthalat Şeklinde)
  • Sem Collections

İtaldeko Mobilya

2007 yılından itibaren Türkiye’de hizmet veren firma birçok İtalyan mobilya firmasının distribütörlüğünü bulundurmaktadır. Aynı zamanda bünyesindeki tasarım grubu sayesinde kişiye özel üretim mobilyalarda imal etmektedir. Firmanın başlıca distribütörlüğü arasında İtalya’nın ünlü mobilya markaları arasında bulunan Poliform ve Varenna bulunmaktadır. Firma aynı zamanda kendi ürün gruplarının tasarımları için dünyaca ünlü tasarımcılar ile çalışmaktadır.

İtaldeko Ürünleri:

 

 


MD Home Center Mobilya

Türkiye’de kapalı alana sahip firmalar arasında 15.000m² showroom ile lider firmalar arasında bulunan marka 30 yılı aşkın tecrübesi ile birçok İtalyan mobilya markası ürün satışını ve distribütörlüğünü yapmaktadır. Firma kendi bünyesinde bulundurduğu tasarım kadrosu ile proje bazlı olarak mobilya üretimi yapabilmektedir. Firmanın satışı yaptığı bütün ürünler %100 ithal ve sertifikalı ürünlerdir. Kalite ve işçilik olarak değerlendirildiğinde MD Home Center bu sektördeki lider firmalar arasında olduğu görülmektedir. Firma aynı zamanda tamamen el işçiliği ile üretilmiş özel mobilya üretimi de yapmaktadır. Firmanın ürünleri genelde lüks ve gösterişli sınıf olarak dikkat çekmektedir. Aşağıdaki resimleri incelediğinizde de fark edeceksiniz.

MD Home Center Mobilya Ürünleri


Kule Mobilya

25 yılı aşkın tecrübesi ile Gebze’de bulunan fabrikası ile hizmet veren Kule mobilya İtalya’nın ünlü mobilya firmaları arasında olan RECORD é CUCINE  Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Özellikle mutfak dolapları üzerine İtalyan ürünleri kullanmak isteyenlerin tercih ettiği markalar arasında yer almaktadır. Firma kendi bünyesinde bulundurduğu tasarım kadrosu ile kişiye özel mobilya üretiminin yanında proje bazlı mobilya üretimi olarak da hizmet vermektedir.

Kule Mobilya Ürünleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Kadriye says:

    Kıyafette olduğu gibi mobilya denince de ilk akla gelen tarzlardan biride şüphesiz İtalyan tipi dekorasyon modelleridir. Benimde sevdiğim bir tarz bu. Ahşabın bolca hakim olduğu tasarımlara sahip. Buda ister mutfakta olsun ister salonda bence çok şık duruyor .İtalyan tarzı kullanışlı konforlu ve farklı bir görünüme sahip.Hem dikkat çekici hemde konfor arayanlara mutlaka tavsiye ederim.

BİR YORUM YAZ