Kamelya Modelleri

Kamelya Modelleri

Çardak, kameriye veya halk arasında en çok kullanılan haliyle kamelyalar; üstü kapalı, ahşap yada demir malzemeden yapılabilen, oturma alanlarına sahip farklı şekillerde üretilebilen küçük kulübe veya gölgelikler olarak tanımlanır.

Eğer sizlerde bahçeli bir eve sahip şanslı kişilerden iseniz bahçe keyfinizi katlayacak güzel bir kamelya ya sahip olabilirsiniz.Bahçenize yapacağınız şık ve kullanışlı bir kamelya sayesinde çiçekler, ağaçlar, kuşlar vs. ile doğayla iç içe olabilir, çayınızı kahvenizi burada yeşillik manzarasına karşı yudumlayabilir, sevdiklerinizle birlikte dört duvar arasından kurtulup hoş sohbetler edebilirsiniz.

Aşağıdaki video içinde kamelya modelleri için hazırladığımız örnekleri sunum şeklinde izleyebilirsiniz.

Kamelya Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kamelya yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle hangi malzemeden yaptıracağınıza karar vermelisiniz.Bu konuda tavsiyemiz kesinlikle ahşaptan yana olacaktır.Ahşap malzeme her zaman doğal, dinlendirici ve daha şık görünümlü olacaktır.Ahşap kullanılacaksa mutlaka kullanılacak ahşabın türü ve özellikleri iyi bilinmeli ve kaliteli bir tür seçilmelidir.Böylece uzun yıllar kullanılabilir.Yıpranmaya karşı belirli periyotlarla boya ve bakımına dikkat edilip kurtlanma, çürüme ve böceklenmeye karşı önlem alınmalıdır.Kamelyanızın büyüklüğünü kullanım amacınız ve kişi sayısına göre belirlemelisiniz.Tabi burada bahçenizin sahip olduğu alanda önemli.Bahçenizin elverdiği ölçüde, kullanım şekliniz, beklentileriniz ve zevklerinizi de dikkate alarak kamelyanızın boyutlarını ve şeklini belirleyebilirsiniz.

Kamelya Seçimi Yaparken Hangi Malzemeyi Tercih Etmeliyiz?

Kamelyalar genellikle yaz aylarında daha çok kullanılsalar da yapılacak birkaç ekleme ile tüm mevsimlerde de rahatlıkla kullanılabilir.Kamelyanızın üstünü örtmekle güneşten, yağmurdan korunabilir; etrafını açılır kapanır bir sistemle kapladığınızdan rüzgarı karşı önlem almış olur; içerisine basit bir ısıtıcı veya şömine koyarak soğuk kış aylarında dahi kullanabilirsiniz.

Kamelyanızı süslemek için çeşitli renklerdeki hobi boyalarını kullanabilir, güneş enerjisi ile çalışan aydınlatmalar takabilir, farklı modeldeki saksılardan yararlanabilir, dekoratif aksesuarlar kullanabilir veya oturacaklarınızı renkli, desenli minder ve yastıklarla kaplayabilirsiniz.

Örnek Kamalya Resimleri

Sizleri, ilginizi çekecek, size ilham verecek farklı tasarımlara sahip şık kamelya modelleri ile baş başa bırakıyoruz.İyi seyirler dileriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ