Kedi ve Köpekler İçin İlginç Yuva Tasarımları

Kedi ve Köpekler İçin İlginç Yuva Tasarımları

Kedi ve Köpekler İçin Kulübe Tasarımları

Bahçeli bir evde yaşıyorsanız, etraftaki sokak hayvanları veya kendi ev hayvanlarınız için bahçede sıcacık yuvalar oluşturabilirsiniz. Böylece sevimli dostlarımız hayvanları sıcaktan-soğuktan, rüzgardan, yağmurdan koruyacak barınaklar yaparak mutlu olmalarını sağlarsınız.Onların mutluluğu sizi de mutlu edecek ve neşelendirecektir. Hem de yapacağımız hayvan barınakları ile bahçemizin dekorasyonuna da katkıda bulunmak mümkün.

Kedi köpek yuva tasarımları için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Birbirinden farklı ve şık tasarımlara sahip hayvan yuvaları ile evlerimizin neşesi ev hayvanlarınınız için bahçelerde bir takım dekoratif düzenlemeler yapabilirsiniz.Evimizin vefalı bekçileri, oyun arkadaşımız köpekler, yaramaz kedilerimiz, her biri için bahçemizde güzel bir yuva alanı oluşturabiliriz.Evcil hayvanlarımızın yaşamını rahatlatmak, onların eve bahçeye ve çevreye uyumunu sağlamak için bu yuvalar önemlidir.Bu fonksiyonel ve şık tasarıma sahip yuvalar ile ev hayvanlarınızın hem ihtiyaçlarını karşılayabilecek hem de bahçe dekorasyonumuzu daha da güzelleştirebileceksiniz.

Evcil Hayvan Yuvası Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Ayrıca ev hayvanlarının kendilerine ait özel alanlarının olduğunu bilmesi onları güvende ve huzurlu hissettirecektir.Onların bu hissiyatı da çevre ve hayvan sevgisi taşıyan duyarlı insanlarında mutluluklarını arttıracaktır.Evlerde kedi köpek gibi ev hayvanı beslediğimizde; bakıma ihtiyaçları olduğu için hayatımızı düzene koyarlar, bizleri farklı ve yeni insanlarla tanıştırırlar, moralimizi yükseltirler, onları gezdirirken bizlerde egzersiz yapmış oluruz, aile ilişkilerini geliştirirler, karşılıksız sevgi göstererek yalnızlığımızı giderirler, stresimizi alırlar, vefalı sadık birer dost olurlar bizlere.Böylesine faydalı etkileri olan kedi ve köpeklerimiz sanırım güzel, sıcacık, dekoratif yuvaları fazlasıyla hak ediyorlar.

Bahçeler İyi Uyumlu Kulübe Tasarımları

Bahçe düzeninize uygun tasarımlarda hayvan yuvalarını satın alabileceğiniz gibi kendinizde yapabilirsiniz.Biraz el beceriniz varsa, çivi çakmaktan, testere ile bir şeyler kesmekten kısaca biraz marangozluktan anlıyor ve bu tarz işleri severek yapıyorsanız el emeği hayvan yuvalarını kendiniz de inşa edebilirsiniz.Burada dikkat etmeniz gereken kullandığınız malzemelerin doğal ve sağlam olmasıdır.Plastik, metal yuvalar yerine taş veya ahşap tercih edilmelidir.Bu iş için doğal bir malzeme olan, kışın sıcak, yazın serin tutan ahşap malzemeler en ideali olacaktır. Bahçede olması sebebi ile dış etkilere fazlasıyla maruz kalacaklarından yuva için kullanılacak malzemelerin sağlam, dayanıklı ve kaliteli olması gerekir.Yapılacak yuvaların ebatları ev hayvanınızın büyüklüğü ile orantılı olmalıdır.Büyük yuvalar, hayvanlara kendilerini huzurlu hissettirmemesi ve kışın ısınma sorunu çıkaracağından uygun olmayacaktır. Küçük hayvan yuvaları daha uygun olacaktır.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra girişimcilerin el atması ile görenleri şaşırtacak derede farklı ve şık tasarıma sahip hayvan yuvalarını görmekteyiz.Böylece ev hayvanlarımızın rahatını sağlarken bahçe dekorasyonumuza da katkı sağlayabiliyoruz.

Dekoratif ve işlevsel hayvan yuvaları modellerinden oluşan video ve görselleri inceleyebilirsiniz.

Kulübe Tasarım Örnekleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Nur says:

  Sokak hayvanlarını korumak onlar için sıcak bir yuva yapmak önemli evet biraz lux olmuş ama yinede benim fikrimce çok güzel olmuş keşke herkes bukadar duyarlı oldada böle güzel şeyler çıkarsa ortaya

 2. Harun KARTAL says:

  Burada paylaştığınız hayvan yuvaları çok çok farklı. Görünce “benim böyle bir evim yok ki” dedim kendi kendime 🙂 . Bazıları aşırı lüks olmuş. Ama şık duruyorlar. İmkanım olsa bir tanede bende olmasını isterdim.

 3. Ali Can ATARLI says:

  Sevimli, vefakar dostlarımız için birbirinden güzel yuvalar var görsellerde. Hem onlar için hemde bahçemiz için harika tasarıma sahipler.

 4. Hatun BAYRAKTAR says:

  Sokak hayvanlarının barınma, yeme-içme gibi ihtiyaçlarını sağlamak, onlara sevgimizi göstermek biz insanlar için bir vatandaşlık görevi. Tabi vicdanı olan güzel insanlar için. Televizyonda çıkan hayvanlarla ilgili haberlerde olumsuz örnekleri duydukça içip burkuluyor. Bunları yapanlar nasıl insanlar diye soruyorum hep kendime. Böylesine güzel bir konuya değindiğiniz teşekkür ederim. iyi çalışmalar dilerim…

 5. Kadir KURU says:

  Küçüklüğümde babamdan bana bir köpek almasını istemiştim. Yazın köydeki eve gittiğimizde bana haber vermeden sürpriz yaparak ufak yavru bir köpek almıştı babam. Oldukça sevimli bir yavruydu. İlk zamanlar kurulukta baktık. Sonrasında ise babamla birlikte ağaçtan güzel, şirin bir kulübe yapmıştık. Tabi buradaki yuvalar gibi şatafatlı değildi ama kendimiz yapınca benim için değerli olmuştu. O zamanlar fikir alabileceğimiz bu tarz görseller olsa eminim babamla beraber benzerini çok rahat yapardık. Bu işlerde oldukça beceriklidir.

 6. Elif YURDAKUL says:

  Sokak hayvanlarını koruyup kollamak güzel bir davranış. Kışın soğuktan yazın sıcaktan etkilenmemelerini sağlamak, suyunu yiyeceklerini hazır etmek bu sevimli hayvanları da bunu yapanları da mutlu eder.İlla evinizde beslediğiniz evcil hayvanınızın olmasına gerek yok kapınızın önüne koyacağınız bu tarz veya daha basit benzeri yuvalarla da bu işi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz, yeter ki isteyin, sevin.

 7. Fatma ERCAN says:

  Birçok farklı hayvan yuvasını bir araya getirmişsiniz, güzelde olmuş. Görselde ki yuva modellerinden bir iki tanesini bahçede yapılmak için kaydettim.İnşallah güzel bir çalışma ile aynısını yapabilirim.

BİR YORUM YAZ