Kış Düğünleri İçin Dekorasyon Fikirleri

Kış Düğünleri İçin Dekorasyon Fikirleri

Kış Düğünleri

Düğün mevsimi denilince ilk akla gelen bahar ve yaz ayları olsa da kış aylarında da muhteşem düğün organizasyonlarına imza atabilirsiniz. Dışarıdaki kar ve soğuğa karşı sevdiklerinizle beraber sıcacık bir ortamda, harika dekorasyon fikirleriyle düğününüzü organize etmek mümkün. Düğünleri planlamak genelde karmaşık bir olayken kış düğünlerini planlarken biraz daha dikkatli olmalısınız.

İlk olarak mekan seçimiyle başlamalıyız.Açık hava imkanımız olamayacağı için kapalı mekanlardan tarihi yalı veya köşklerin görkemli salonları, büyük restoranlar, cam duvarlı kış bahçeleri veya oteller tercih edilebilir.Bu mekanların; katılımın az olmamamsı ve misafirlerin üşümememsi için ulaşımı kolay, park yerine sahip, fazla yürüme gerektirmeden ulaşılabilen, iyi ısıtılan yerler olmasını gerektiğini de unutmamalıyız.

Kış Düğünleri Fikirleri için aşağıdaki örnek tasarımlar videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Dış Mekan Kış Düğünleri

Kış mevsimi olması sebebiyle misafirlerimiz kalın kıyafetler ve paltolarla geleceklerdir.Düğün sırasında daha rahat hareket etmeleri için düğün mekanının vestiyer hizmetinin olması da işimizi kolaylaştıracaktır.

Düğün tarihinde hava durumunu da dikkate almalıyız. Hava şartları trafiği ve düğün mekanına ulaşımı da etkileyeceğinden   tarihi belirlerken elimizden geldiğince hava şartlarını da kontrol edip planlamalıyız.

Düğünün yapılacağı mekan seçiminden sonra planlamamız gereken bir diğer husus ise konsept ve renk seçimi olacaktır. Kış düğünleri için genellikle tercih edilen renkler beyaz, mavi ve kırmızıdır.Bunun haricinde konseptte uygun bordo, gri, mor tonları, zümrüt yeşili, canlı mercan, pembe, altın rengi de kullanarak kış mevsimine özel hoş bir tarz oluşturulabilir.Yine aynı tonlara sahip masa ve sandalye örtüleri, şamdanlıklar, ışıklar, mumlar süs ve aksesuarlar kullanılabilir.

Dış Düğünlerinde Bahçe Tasarımları

Üzerinde ahşap aksesuarların bulunduğu beyaz masa örtülü masalar, etrafı mumlarla çevreli rustik tarzda otantik görünümlü bir geçit,  şeffaf cam duvarlarla çevrili şık bir kış bahçesinde boylu boyunca uzanan masalarla kır düğününü anımsatan bir tarz, kışa özel aksesuarlarla süslenmiş, şömineli lüks bir otelin salonu, kraliyet balosundaymış gibi hissettiren, gösterişli tarihi yalı veya köşklerin şatafatlı salonları, kışı hatırlatan kuru yapraklar, dallar, çiçekler, kozalaklar  ve ahşap aksesuarlarla bezenmiş masalar …vs. kış düğüleri için  listeyi uzatmak mümkün.

Damatlık ve gelinlik seçerken ise havanın soğukluğu göz önüne alınarak kalın kumaşlardan olmasına dikkat edilmeli.Aksi halde uzun zamandır hayalini kurduğumuz düğünümüzde sıkıntı yaşayabiliriz.Çok kalın bir kumaş istemiyorsanız üzerinize şal alarak ta  bu sorunu çözebilirsiniz.Mümkünse misafirlerin kullanması içinde sandalyelere şık şallar bırakılabilir.

Masalarda kullanılacak çiçeklerde kışa özel olmalı.Beyaz renklerde zambak ve orkide veya yeşil yosun çiçekleri ya da kokina çiçeği kış düğünlerine uygun ve en çok tercih edilenler arasındadır.Çiçekler kuru dallar, kozalaklar ve mumlarla da takviye edilerek dekore edilebilir.

Kışın soğuğuna rağmen, sıcacık ve doğal bir ortamda, misafirlerinizle sevgi dolu anlar yaşayacağınız birbirinden şık kış düğünü konseptlerinin sizler için derledik.İyi seyirler dileriz.

Kış Düğünleri İçin Örnek Tasarımlar

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Hatice says:

  Düğün dernek acele var var kısa disgun var napalim bizde kis düğünü yapariz

 2. Ayse says:

  Bazen şartlar kış düğünü yapmamızı gerektirebilir biyuzden kış fugunde güzel olur

 3. Yasemin KEŞİR says:

  Başlığı okuyunca kışın düğün mü olur demiştim ama bunları görünce neden olmasın ki dedim. Çok güzel dekorasyonlar varmış.Ayrıca karda dış çekimde oldukça farklı oluyormuş.

 4. Hatice says:

  Bazen şartlar gereği kışın düğün yapmak gerekiyor bunun için alternatif sunmaları çok güzel olmuş ve düşünülmüş fikir olarak bayıldım yaz dugunuyle kıyaslanamaz tabiki ama şartlar doğrultusunda tercih edilebilir ?

BİR YORUM YAZ