Küçük Evlerde Dekorasyon Fikirleri

Küçük Evlerde Dekorasyon Fikirleri

Küçük Evlerde Mobilya Tasarımları

Küçük evlerde mobilya kullanımı biraz zordur. Zaten dar olan odalara birde mobilyalar koyulunca adım atacak yer bulunmuyor. Bu sebepten ötürü küçük evler için mobilya çözümleri üretilmiştir. Öncelikle küçük evlerin en önemli aksesuarları aydınlatmalar ve aynalardır. Bu ürünler doğru kullanıldığında odaları hem ferah hem daha geniş gösterecektir.

Doğru Renk Kombini

Küçük evler için doğru renk kombini ikinci önemli konudur. Aydınlatma ve ferahlatma çözüm önerilerini geliştirdikten sonra doğru renk kombinleri ile şık bir ev tasarımı oluşturabilirsiniz. Burada en önemli konu kombin içerisindeki açık renklerin fazlaca olmasıdır. Örneğin kırmızı beyaz bir renk geçişinde öncelik ve fazlalık beyazın olmalı. Kırmızı sadece hareket ve enerji sağlamak için orada olmalıdır.

Doğru Mobilya Seçimi

Küçük evler için doğru mobilya seçimi üçüncü önemli konudur. Özellikle L tipi koltuk takımları küçük evlerde daha kullanışlı oluyor. Eğer iki çekyat yeter diyenler varsa, sehpa mutlaka duvar tarafında, ikisinin arasında olmalı. Kitaplık ya da TV ünitesi yalnız başına değil de iki taraflı olarak sağlanmalı.

Küçük Evler İçin Mobilya Kullanımı

Küçük evler için mobilya tasarımları oldukça kullanışlı malzemelerden yapılıyor. Örneğin bir yemek masası duvara monteli şekilde yapılıyor. Küçük evler için TV ünitesi arkası kitaplık ve ön tarafı çok çekmeceli olarak tasarım buluyor. Böylece kullanımı daha rahat oluyor. Ve evler daha kullanışlı oluyor.

Küçük evlerde özellikle salon tasarımları çok sıkıntılı olduğundan dolayı ev sahipleri mobilyaları nasıl yerleştireceğini düşünmektedir. Aşağıdaki resimde küçük evler için oluşturulmuş farklı salon yerleşimini incelemenizi tavsiye ederiz.

Küçük Salonların Yerleşim Örneği

Örnek Dekorasyon Fikirleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. aybike says:

    Aileden uzakta ve tek başına yaşamak artık modern yaşamın olağan hallerinden. Üniversiteyi bitirdikten sonra işi de aynı şehirde buldum ama artık öğrenci standartlarında yaşamak geride kalmıştı. Tek başıma olduğum için de fazla odalı bir evi tercih etmedim. 3 odalı ama çok büyük olmayan bir evde yaşıyorum. Evi dekore ederken hemen gidip herhangi bir mağazadaki şeyleri alıp alıp eve getirmeyi tercih etmedim. Kiralamadan sonra bir süre araştırdım. Oda büyüklüklerine göre ve tabiki zevkime göre farklı mobilyaları aldım. Oturma odamda çok sevdiğim bir okuma bölümü dahi oluşturabildim. Tasarım bir kitaplık ve renkli bi tek koltukla rahatlama alanım oldu. Yatak odasında da depolama alanı olan yatak ve dolapları seçtim. Mutfağım da zaman geçirmeyi sevdiğim alanlarımdan biri oldu. Tüm bunları yaparken öyle çok paralar da harcamadım. Ön hazırlık ve araştırmayla hem çok şey öğrendim hem de param cebimde kaldı. Küçük evler de pek ala sıcak bir ortama sahip olabilir, onun için sadece iyi bir araştırma yapmak kafi.

BİR YORUM YAZ