Küçük Salon Dekorasyon Fikirleri

Küçük Salon Dekorasyon Fikirleri

 Küçük Evlerde Mobilya Tasarımları

Küçük evlerde mobilya kullanımı biraz zordur. Zaten dar olan odalara birde mobilyalar koyulunca adım atacak yer bulunmuyor. Bu sebepten ötürü küçük evler için mobilya çözümleri üretilmiştir. Öncelikle küçük evlerin en önemli aksesuarları aydınlatmalar ve aynalardır. Bu ürünler doğru kullanıldığında odaları hem ferah hem daha geniş gösterecektir.

Doğru Renk Kombini

Küçük evler için doğru renk kombini ikinci önemli konudur. Aydınlatma ve ferahlatma çözüm önerilerini geliştirdikten sonra doğru renk kombinleri ile şık bir ev tasarımı oluşturabilirsiniz. Burada en önemli konu kombin içerisindeki açık renklerin fazlaca olmasıdır. Örneğin kırmızı beyaz bir renk geçişinde öncelik ve fazlalık beyazın olmalı. Kırmızı sadece hareket ve enerji sağlamak için orada olmalıdır.

Doğru Mobilya Seçimi

Küçük evler için doğru mobilya seçimi üçüncü önemli konudur. Özellikle L tipi koltuk takımları küçük evlerde daha kullanışlı oluyor. Eğer iki çekyat yeter diyenler varsa, sehpa mutlaka duvar tarafında, ikisinin arasında olmalı. Kitaplık ya da TV ünitesi yalnız başına değil de iki taraflı olarak sağlanmalı. Özellikle Koltuk takımlarının arkasına yapılacak tablo yerleşimi için aşağıdaki örneğe bakabilirsiniz. Başarılı görülecek dizilimin seçilmiş şematik bir çizimidir.

Salonlarla Duvarlara Tablo Yerleştirme

Küçük Evler İçin Mobilya Kullanımı

Küçük evler için mobilya tasarımları oldukça kullanışlı malzemelerden yapılıyor. Örneğin bir yemek masası duvara monteli şekilde yapılıyor. Küçük evler için TV ünitesi arkası kitaplık ve ön tarafı çok çekmeceli olarak tasarım buluyor. Böylece kullanımı daha rahat oluyor. Ve evler daha kullanışlı oluyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. miray says:

    Yeni evlerde oturma salonları da ne yazık ki çok metrekarelere sahip olamıyor. Bundan dolayı dekorasyonu dikkatli yapmak lazım. Yemek bölümlerini salona dahil etmek gerekiyor ama alan bunu önlüyor. Bizim evimizde de büyüklük fazla değil. Televizyon ünitesini de makul bir modelden seçtik. Oturma grubunu alaturka bir model yerine modüler rahat ve salonun büyüklüğüne uygun bir şekilde seçtik. Hatta salonda küçük ve şık bir kitaplığımız bile var. Böylelikle konforlu ve sıcak bir ortam oluşturduk.

BİR YORUM YAZ