Merdiven Altı Dekorasyon Fikirler

Merdiven Altı Dekorasyon Fikirler

Merdiven Altlarını Dekore Etmek

Merdiven altları genelde kullanılmayan ölü alan olarak nitelendirebileceğimiz veya düzensiz depolama alanları şeklinde düşünülen kullanışsız alanlardır. Aslında iyi bir planlama ile merdiven altlarımızı daha kullanışlı ve genel dekorasyonumuzla uyumlu şık bir ortam haline dönüştürebiliriz.Böylece hem yerden tasarruf eder, hem de merdiven altlarını dekorasyonumuza katkı sağlayan yerler haline çevirmiş oluruz.

Merdiven dekorasyonu kadar merdiven altları ve merdiven boşlukları da dekorasyonumuz için  aslında değerlendirilmesi gereken alanlardır. Önemsenmeyen, en az faydalanılan bu lanlar iyi bir tasarımı hak ediyorlar. Merdiven altlarını uygunluğu ölçüsünde; mini bir mutfağa, işlerimizi halledeceğimiz küçük bir ofise, çocuklarımız için çalışma masasına, oturma-dinlenme-okuma alanlarına, güzel bir kütüphaneye, portmanto veya vestiyere, fazladan banyo-wc ye dönüştürebilir dolap-raf-çekmece ekleyerek kullanışlı fazladan depolama alanları elde edebiliriz.Sadece merdiven altları veya merdiven boşluklarını değil basmak altlarına da çekmece ve dolaplar eklenecek şekilde tasarlayıp kullanabiliriz.

Aşağıdaki video ile örnek Merdiven Altı tasarımlarını sunum şeklinde izleyebilirsiniz.

Merdiven Altları İçin Dekorasyon Fikirleri

Güzel bir manzaraya sahipseniz merdiven altında bir pencere açıp manzarayı buradan izleyebilirsiniz.merdivenleriniz salondaysa güzel dekoratif bir niş çalışması yaparak televizyonunuzu buraya yerleştirebilirsiniz.Varsa evcil hayvanlarınız için sıcak bir yuvaya da dönüştürebilirsiniz merdiven altınızı.Hatta merdiven altınızda müsaitliği ölçüsünde ufak bir bahçe veya havuz çalışması bile yapılabilir.

Eğer sizde evinde merdiveni olan şanslı insanlardansanız merdiven altlarını veya merdiven boşluklarını bu şekilde dizayn edebilirsiniz.Bunun için öncelikle neye daha çok ihtiyaç duyduğunuzu belirlemekle başlayabilirsiniz. Kararınızı verdikten sonra yaratıcı fikirlerinizle kendi tasarımınızı yapabilir veya bir uzmandan yardım alarak işe koyulabilirsiniz.Bu alanları yeniden dekoratif açıdan da düşünerek tasarladığınızda; göz alıcı, sıra dışı, etkileyici, estetik, daha kullanışlı fazladan farklı bir alana sahip olmuş olursunuz. Böylece merdiven altlarınız ve merdiven boşluklarınız ihtiyacını çektiğiniz alanlara dönüşür ve işlevsizlikten kurtulurlar.

Sizler için birbirinden ilginç ve yaratıcı merdiven altı değerlendirme fikirlerini derledik.Bu alanları, örneklerimizden aldığınız ilham ve  hayal gücünüzü de ekleyerek canlandırmanız temennisiyle…

Merdiven Altı Tasarım Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ