Merdiven Tasarımları – Modern Merdivenler

Merdiven Tasarımları – Modern Merdivenler

Modern Merdiven Tasarımları

Bir kattan diğer kata çıkmak için kullandığımız, farsça “merdüban” kelimesinden gelen, basamaklar dizisinden oluşan araçlardır, merdivenler. Eğer çok katlı bir eviniz varsa merdivenler sizin için önemli bir yere sahiptir. Sadece iki yükseltiyi birleştiren bir bağlantı olmaktan öte dekorasyonunuzun göz alıcı birer öğesi haline getirilebilirler.

Sıradan bir merdiven yerine, zevkinizi ve tarzınızı yansıtan, evinize bambaşka bir hava katan, modern, şık bir merdivene sahip olabilirsiniz. Günümüzde gelişen teknoloji, değişen ihtiyaçlar ve düşüncelerle birlikte modern tasarımlara sahip merdivenlere sıklıkla rastlamak mümkün.

Merdiven tasarımları için hazırladığımız sunum videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Tasarımcılar kullanılan malzeme, merdivenin dokusu, renklerle oynayarak birer sanat eserini andıran merdivenlere imza atmaktadırlar. Farklı tasarım korkuluklar, algımızın sınırlarını zorlayan basamaklar, bakanı dönüp tekrar baktıracak kadar ilgi çeken merdiven aydınlatmaları; düz, dönel, kıvrımlı, kavisli şekle sahip merdivenler; ağaçtan, metalden, demirden, camdan…vs. imal edilenleri; bağımsız, korkuluksuz tarzda olanları; basamakları kimi zaman eşyalarımızı koymak için dolap kimi zaman şık bir kitaplık olabilenleri… hepside birbirinden ilginç ve alışılmışın dışında.

Tabi sıra dışı bir merdiven tasarlarken; kullanışlı, rahat ve güvenli olması gibi durumları da göz ardı etmemek lazım.

Sizde kendinize özgü, ilgi çekici, şık ve modern bir merdivene sahip olmak istiyorsanız; ilham vermesi adına birbirinden güzel modern tarzda merdiven örneklerini sizler için seçip derledik.

Örnek Merdiven Tasarımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ