Merdiven Tasarımları – Modern Merdivenler

Merdiven Tasarımları – Modern Merdivenler

Modern Merdiven Tasarımları

Bir kattan diğer kata çıkmak için kullandığımız, farsça “merdüban” kelimesinden gelen, basamaklar dizisinden oluşan araçlardır, merdivenler. Eğer çok katlı bir eviniz varsa merdivenler sizin için önemli bir yere sahiptir. Sadece iki yükseltiyi birleştiren bir bağlantı olmaktan öte dekorasyonunuzun göz alıcı birer öğesi haline getirilebilirler.

Sıradan bir merdiven yerine, zevkinizi ve tarzınızı yansıtan, evinize bambaşka bir hava katan, modern, şık bir merdivene sahip olabilirsiniz. Günümüzde gelişen teknoloji, değişen ihtiyaçlar ve düşüncelerle birlikte modern tasarımlara sahip merdivenlere sıklıkla rastlamak mümkün.

Merdiven tasarımları için hazırladığımız sunum videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Tasarımcılar kullanılan malzeme, merdivenin dokusu, renklerle oynayarak birer sanat eserini andıran merdivenlere imza atmaktadırlar. Farklı tasarım korkuluklar, algımızın sınırlarını zorlayan basamaklar, bakanı dönüp tekrar baktıracak kadar ilgi çeken merdiven aydınlatmaları; düz, dönel, kıvrımlı, kavisli şekle sahip merdivenler; ağaçtan, metalden, demirden, camdan…vs. imal edilenleri; bağımsız, korkuluksuz tarzda olanları; basamakları kimi zaman eşyalarımızı koymak için dolap kimi zaman şık bir kitaplık olabilenleri… hepside birbirinden ilginç ve alışılmışın dışında.

Tabi sıra dışı bir merdiven tasarlarken; kullanışlı, rahat ve güvenli olması gibi durumları da göz ardı etmemek lazım.

Sizde kendinize özgü, ilgi çekici, şık ve modern bir merdivene sahip olmak istiyorsanız; ilham vermesi adına birbirinden güzel modern tarzda merdiven örneklerini sizler için seçip derledik.

Örnek Merdiven Tasarımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Ayse says:

  Merdiven tasarımları çok güzelmiş gerçekten hepsi birbirinden farklı ve uzay araçları gibi görünüyor durumda evler içinde merdiven seçeneklerini görüyorum iki katlı evlerde Evet böyle bir merdivenler seçilebilir Bence hepsi çok güzeller tabii öncelikle her bütçeye uygun olması gerekiyor çok çatı katı merdivenleri maliyetleri yüksek olabilir ama bence burada uygun fiyata bulabileceğiniz birçok merdiven seçeneği var reklamlarda gördüğümüz gibi hepsi çok güzel çok harika Bence bunlardan bir tanesini seçmelisiniz

 2. Fatma says:

  Merdivenler, dubleks veya tripleks, birden çok katlı evlerde üst katlara erişme fonksiyonunun yanında, evin tasarımında da sona bırakılmaması gereken, güçlü bir elemandır. Merdiven araştırmanıza başladığınızda, pek çok farklı malzeme, pek çok farklı tasarımla karşılaşacaksınız. İnce eleyip, sık dokumakta, iyice araştırıp, seçiminizi birkaç yıl sonraki ihtiyaçlarınızı da göz önüne alarak yapmakta fayda var; çünkü merdivenler, maliyetleri ve yapım zorlukları sebebiyle çok sık değiştirilmiyor. Örneğin şimdilik çocuksuz bir çift olsanız da, bir süre sonra çocuğunuz olduğunda zorluklarla karşılaşmak istemezsiniz. Veya yaşça büyük birilerinin kullanacağı merdivende, tasarımdan çok kullanışlılığı ön plana alırsınız.

  Merdiven tasarımınızı dekorunuzun odak noktasına taşımak isteseniz de, çok yer kaplamadan işimi görse yeter deseniz de, merdiveninizi seçerken bu önerileri dikkate almakta fayda var.

  Merdiven fiyatları seçeceğiniz malzemeye göre değişkenlik gösterir. Ahşap merdivenler, metal, çelik veya beton gövde seçeneklerinizden birkaçı. Basamaklarda ise MDF kaplı merdivenler, laminat parke merdivenler ve ahşap merdiven seçenekleriniz var. Merdiven tasarımlarında çeşitlilik sadece gövde ve basamak seçimlerinde değil, trabzan seçimlerinde de mevcut. Alüminyum küpeşte, cam, ferforje, demir veya ahşap korkuluk ve trabzanlarla stil sahibi tasarımlar oluşturabilirsiniz.

 3. Nur says:

  Eğer bir ev inşa etmek gibi planlarınız varsa ve bu ev bir kattan fazlasına sahip olacaksa, muhtemelen merdivene ihtiyaç duyacaksınız.

  “Merdiven denildiğinde aklınızda ne canlanıyor? Durun tahmin edeyim… Aklınızda beş yaşında çocuğun bile çizebileceği, ana hatlara sahip bir merdiven canlanıyor, değil mi?İçinizdeki yaratıcılığı canlandırmak adına size, 25 sıradışı ve yaratıcı merdiven tasarımından bahsetmek istiyoruz – evinize uygun bir şey inşa edin ve bir kattan diğerine stilinizle çıkın!

  Şimdi sayfayı yavaşça kaydırın ve bize, evinizde hangi tasarıma sahip olmak istediğinizden bahsedin.

BİR YORUM YAZ