Metal Borularla Yapılabilecek Dekorasyonlar

Metal Borularla Yapılabilecek Dekorasyonlar

Metal borular başta ağır sanayi olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır.Metal boru denilince akla ilk olarak dekorasyon gelmese de, dekorasyon malzemesi şeklinde de metal boru kullanımını sık sık görebiliriz.Dayanıklı olmaları, aşınmalara karşı dirençli olmaları, bakımlarının kolay yapılıyor olması ve özelliklede parlak görünümlerinden dolayı dekorasyon malzemesi olarak ta tercih edilmektedirler.

Metal borularla yapılmış dekorasyon objelerini bir araya toplayan sunum videomuz aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Metal Boru Seçimi

Metal borular kullanarak yapacağınız tasarımlarla evinize ve işyerinize farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.Alışılmışın dışında, sıradanlıktan uzak, bakanların dikkatini çekecek şık dekorasyonlara bu yolla  imza atmak mümkün.Metal borularla yapılan dekorasyonlar karşımıza kimi zaman bir masa, sandalye veya raf kimi zamanda lamba, tabure, sehpa olarak çıkmaktadır.

Metal Borularla Dekorasyon Objesi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Metal borularla yapabileceğimiz dekorasyonları evde kendinizde yapabileceğiniz gibi satın olarakta alabilirsiniz.Eğer biraz el beceriniz varsa, hobi olarak bu tarz şeylerle uğraşmayı seviyorsanız, metal boruları kullanarak kendi el emeğimiz ürünleri kolayca yapıp ortaya koyabilirsiniz.Böylece hem daha ucuz hem de kendimizden de bir şeyler katarak tasarım yapmış oluruz. Ama vakit bulamıyorum, zaten el becerilerim pekte iyi değil diyorsanız, metal borularla yapılmış dekorasyon ürünlerini rahatlıkla bulup satında alabilirsiniz.

Metal borularla yapılan ürünler paslanmaz, ısıya ve aşınmaya karşı dirençli olduklarından uzun süre bozulmadan kullanılabilirler.Bakımları oldukça kolaydır.Düzenli olarak su ve bezle temizleyip kurulamanız yeterlidir.Eğer lekeli yüzeyler varsa ağır kimyasallar kullanmadan sadece cam temizleyici kullanarak bu lekeleri rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Gerektiğinde çelik cilası ile parlaklığını da arttırabilmek mümkün.Cila yerine; limon suyu, sirke, bebek yağı veya zeytinyağı da kullanılabilir.Metal boruların bakımında belirli aralıklarla düzenli temizlik yapılması ve bir şeyler döküldüğünde hemen silinmesi işinizi kolaylaştıracaktır.

Örnek metal objeler

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Ayse says:

  herkesin farklı renkleri vardı bize herkes farklı şeylerden oluşur metal eşyalar da bence farklı renkleri olan insanlar için tasarlanmış sıradışı şeyler olarak görüyorum her insan her şeyi beğenecek diye bir şey yok ama burada görüyorum ki gerçekten ben hiçbir şeyi beğenmem diyen insanın bile beğeneceği her şeye bulunmakta

 2. Ayse says:

  Boru deyince aklımıza hep sanayi gibi şeyler gliyor fakat buradaki şeyleri görünce fikrim değişti .oboyle seylerdede kullanılabileceği aklıma gelmemişti.kim bulup dusunduyse gerçekten eline emeğine sağlık .

 3. Ayse says:

  Metal borularla yapılan şeylere bayıldım.grrcekten çok yaratıcı olmuş özelliklere dekor amaçlı çok güzel seçenekler olmusb.

 4. Fatma says:

  bazen hayal ettiğimiz şeyleri birilerinin gerçekleştirilmiş olması çok güzel bazen de hayal edemeyeceğimiz kadar güzel şeyleri böyle yerlerde görmeye bayılıyorum gerçekten böyle bir şeyleri hayal edemezdim her şey değerlendirilip çok güzel şeyler elde edilebiliyor bazen

BİR YORUM YAZ