Metal Borularla Yapılabilecek Dekorasyonlar

Metal Borularla Yapılabilecek Dekorasyonlar

Metal borular başta ağır sanayi olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır.Metal boru denilince akla ilk olarak dekorasyon gelmese de, dekorasyon malzemesi şeklinde de metal boru kullanımını sık sık görebiliriz.Dayanıklı olmaları, aşınmalara karşı dirençli olmaları, bakımlarının kolay yapılıyor olması ve özelliklede parlak görünümlerinden dolayı dekorasyon malzemesi olarak ta tercih edilmektedirler.

Metal borularla yapılmış dekorasyon objelerini bir araya toplayan sunum videomuz aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Metal Boru Seçimi

Metal borular kullanarak yapacağınız tasarımlarla evinize ve işyerinize farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.Alışılmışın dışında, sıradanlıktan uzak, bakanların dikkatini çekecek şık dekorasyonlara bu yolla  imza atmak mümkün.Metal borularla yapılan dekorasyonlar karşımıza kimi zaman bir masa, sandalye veya raf kimi zamanda lamba, tabure, sehpa olarak çıkmaktadır.

Metal Borularla Dekorasyon Objesi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Metal borularla yapabileceğimiz dekorasyonları evde kendinizde yapabileceğiniz gibi satın olarakta alabilirsiniz.Eğer biraz el beceriniz varsa, hobi olarak bu tarz şeylerle uğraşmayı seviyorsanız, metal boruları kullanarak kendi el emeğimiz ürünleri kolayca yapıp ortaya koyabilirsiniz.Böylece hem daha ucuz hem de kendimizden de bir şeyler katarak tasarım yapmış oluruz. Ama vakit bulamıyorum, zaten el becerilerim pekte iyi değil diyorsanız, metal borularla yapılmış dekorasyon ürünlerini rahatlıkla bulup satında alabilirsiniz.

Metal borularla yapılan ürünler paslanmaz, ısıya ve aşınmaya karşı dirençli olduklarından uzun süre bozulmadan kullanılabilirler.Bakımları oldukça kolaydır.Düzenli olarak su ve bezle temizleyip kurulamanız yeterlidir.Eğer lekeli yüzeyler varsa ağır kimyasallar kullanmadan sadece cam temizleyici kullanarak bu lekeleri rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Gerektiğinde çelik cilası ile parlaklığını da arttırabilmek mümkün.Cila yerine; limon suyu, sirke, bebek yağı veya zeytinyağı da kullanılabilir.Metal boruların bakımında belirli aralıklarla düzenli temizlik yapılması ve bir şeyler döküldüğünde hemen silinmesi işinizi kolaylaştıracaktır.

Örnek metal objeler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ