Mint Yeşili Ev Aksesuarları

Mint Yeşili Ev Aksesuarları

Dekorasyonda Mint Yeşili Kullanımı

Ev dekorasyonu konusunu sürekli takip edenlerinde bildiği gibi her dönem bazı renkler sezon modası olmaktadır. 2017 dekorasyon modası renklere baktığımızda Mint renginin ön planda olduğu ve özellikle ev aksesuarları konusunda çok ilgi gördüğü görülmektedir. Bu yazımızda Mint yeşili ev aksesuarları konusunda faydalı olacağına inandığımız ve sizlerinde dekorasyonda kullanmasını düşündüğümüz bilgileri paylaştık.

Mint Yeşili Rengi

2015 yılında dekorasyon alanında kullanılmaya başlanan pastel renklerinin moda olmasından sonra 2017 yılı içinde de bu tür renkler kendini yoğun bir şekilde göstermektedir. Özellikle mint yeşilinin mekanlara katmış olduğu canlılık duygusu ve country tarzının tamamlayıcısı olması moda renkler arasına sokmaktadır. Nane yeşili olarak da tarif edilen mint yeşili ev aksesuarlarının yanında genelde salon ve oturma alanlarında duvar rengi olarak da tercih edilmektedir. Komple duvarları mint yeşili yapmak yerine vurgulanması istenen bir duvarı mint yeşili yaparak aktif dekorasyon uygulaması yapılabilir.

Mint yeşili uygulaması yapılması örnek dekorasyonlar

Mint Yeşilinin Ev Aksesuarlarında Kullanımı

Komple mekanlarda kullanımının yanında özellikle English Home ve İkea gibi markaların sunmuş oldukları ev aksesuarları içinde de bu rengi tercih edebilirsiniz. Özellikle banyolar ve mutfaklarda bu tür aksesuarların kullanımı mekanlara ferahlık ve canlılık hissinin çok başarılı bir şekilde katmaktadır. Küçük alanlara sahip odalarda da mint yeşili ev aksesuarları kullanmak mekanların algısını ve ferahlığını arttıracağı için daha büyük gösterebilecektir.

Yazımızın sonunda ufak mekanları büyük gösterme konusunda hazırlanmış makaleleri okumanızı tavsiye ederiz.

Mint yeşili ev aksesuar örnekleri

Mint Yeşili Ev Aksesuarları

Pastel Renk Kullanımı Yaparken Dikkat !

Bu tür baskın ve canlı renkleri kullanırken kesinlikle yoğun olmayacak şekilde basit ve lokal uygulamalar yapmanızı tavsiye ederiz. Mint yeşili baskın bir renk olmasından dolayı aşırı kullanılması sonunda mekanlarda  çok yoğun bir ton hissi oluşturacağı için doğru bir dekorasyon çözümü olmayacaktır. Aynı zamanda lokal olarak uygulama yapılacağı zamanda mint yeşili ile kombin olacak reklerin seçilmesine özen gösterilmesi gerekmektedir. Eğer komple mint yeşili uygulaması yapmak istiyorsanız en azından kullanılacak mobilyalar açık renk olmasına özen gösteriniz. Aşağıdaki örnek olarak paylaştığımız mint yeşili boya uygulaması bu açıklamaya uygun olacağını düşündük.

Mint Yeşili Uygulaması

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Davut says:

    2014 yılında gittiğimiz kaplıcada termal havuzların olduğu kısımlar yeşilin bu güzel tonuna boyanmıştı.Yeşili biliyorduk ta bu tonunu ilk defa orada öğrenmiştim ve hoşuma gitti.Suyun ferahlığı ile birlikte bu rengin huzurveren rahatlatıcı bir etkisi olduğunu söylediler. Bizde geçen yıl banyoyu tadilat ettirdikten sonra renk seçimini nane yeşilinden yana kullandık.Gri ve siyah renklerdeki kalebodur ve mobilyalarımızla gayet uyumlu oldu. Eskisinden güzel aydınlık bir ortam haline geldi.Bakalım yeşilin başka hangi tonlarını öğreneceğiz.

  2. Nuray says:

    Son bir kaç yıldır kıyafetten ojeye, duvar boyasından mobilya kadar bu renge sıkça rastlamaya başladık.Bizde uyduk bu modaya ve evde salon ve mutfağı bu renge boyadık.Alıştığımız klasik renklerden sıkılanlara kesinlikle tavsiye ederim.Pastel canlı renkleri seven biri olarak bu renge de bayıldım.Salon eskisinden ferah ve şık bir görünüm aldı.Mutfakta da, beyaz dolaplarla hoş bir kombinasyon oluşturdu.Bu aralar oldukça moda olan bu rengi herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

BİR YORUM YAZ