Mutfaklarda Renk Seçimi

Mutfaklarda Renk Seçimi

 Mutfak Renk Seçimi

Endüstriyel, geleneksel, modern, minimal ya da natüralist stili konuşuyor olsa da bu sezon mutfaklarda öne çıkan, stil noktalarından çok renk seçimi olacak. Klasik ahşap kapakların ve beyaz seçimlerin hükmünden bunalan tasarımcılar, radikal renk alternatifleriyle kafa karıştırıyor. Sitemizin sonundaki ziyaretçi yorumlarını okuyarak fikir edinebilirsiniz. Sizlerinde yorumlarını görmek bizleri mutlu etmektedir.

Radikal Seçimler

Son yıllarda radikal ruhlara hitap eden renkli mutfak seçimleri daha fazla yaygınlaşıyor. Özellikle limon sarısının sık kullanıldığı tasarımlar yeşil, mavi ve turuncu gibi cesur renklerle birlikte göze çarpıyor.

Mutfaklarda Siyah Renk Kullanımı

Açık mutfak geleneğinin yaygınlaşmasıyla salonun bir parçası gibi düşünülen mutfaklar, diğer yaşam alanlarıyla birlikte tasarlanıyor. Yaşam alanlarında antrasitin açık ve koyu tonlarının siyahla buluşmasına mutfaklar da şahit oluyor. Tüm tabuları yıkan siyah önyargısı yerini ihtişamlı bir görünüme bırakıyor.

İpucu-1

“Mutfağınız için en uygun raf ve çekmece seçimleri için kullanılan alanlarınızı detaylı belirterek uzmanlara danışın. Böylece hem yerden tasarruf hem de depolama alanlarınızı genişletin.”

Mutfaklarda Natüralist Rüzgarı

Yaşamın bir parçası haline gelen natüralizm, insan sağlığına en faydalı başkaldırış olarak boy gösteriyor. Yaşam alanlarının her yerine hükmeden antialerjik ve doğal malzeme arayışı mutfaklardaki yerini alarak mekana karşı daha sıcak bir his duyulmasını sağlıyor.

Sade Çizgilere Sahip Mutfaklar

Modernist ve zen ruhlu evlerin tercihi olan minimal detaylara sahip mutfaklar, ağırlıklı olarak beyaz renk tercihiyle karşımıza çıkıyor. Renk kullanımının daha cesur hale geldiği günümüzde, tüm akım ve trendlerin tamamen kişisel isteklere bağlı olarak şekillendiği ise başlı başına birkonudur

İpucu-2

“Zemin, tezgah ve duvarlarda bu sezon mermer ve çini kullanımı çok revaçta. Renk ve stil seçimlerini tercih ettiğiniz mobilyalara göre şekillendirmeyi tercih edebilirsiniz”

İpucu-3

“Mutfak adaları dışında hazır ünitelerin ölçülerinin uyması çok düşük bir ihtimal olduğu için değişiklik yapmak istediğiniz andan, yeni mutfağınıza kavuşma süreciniz arasında en az 6 ay bekleme sürenizin olduğunu unutmayınız.

Mutfaklarda Endüstriyel Seçimler

Metal tezgahlar, dolap kapakları, masa ve sandalyelerle mutfaklar endüstriyel çağa giriş yapıyor. Üzerine bakteri biriktirmeyen metal malzeme, profesyonellerin tercihini sezon trendleriyle buluşturarak karşımıza çıkıyor.

Geçmiş Çizgiler Mutfaklarda Özgünlük Katıyor

Geçmişe karşı bir övgü niteliği taşıyan Vintage, Retro, Countrry gibi geleneksel dokuyu barındıran stiller, kişide Julie&Julie filmine dahil olmuş hissi katıyor. Mutfak kulplarından renk seçimlerine kadar her şey geçmişi bugünde yaşatıyor.

Güzel Renkler İle Yapılmış Mutfak Örnekleri

Sitemizdeki Mutfaklar Hakkındaki Diğer Yazılarımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz.

2017 Amerikan Mutfak Tasarımları

Mutfak Dekorasyon Önerileri

2017 Vintage Mutfak Dekorasyonu

 

 

 

Mutfaklarda Yeşil Renk Kullanımı

Bu makalemizi 2017 yılında yazdığımız için son dönemlerin modası olan yeşil renk kullanımı konusunu ekleyerek güncelleme yapmak istedik. Özellikle 2019 yılının modası olan yeşil renk kullanımını mutfaklara yansıtmak isteyenler için aşağıda faydalı olacağına inandığımız makaleyi sizler için hazırladık. Aynı zamanda yazımızın sonunda Mutfaklarda yeşil renk kullanımı ile ilgili bir sunum videosu hazırladık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Hatice says:

    Mutfak her bayanın evde en uzun vakit geçirdiği yerdir.benim mutfağın 15 yıllık olduğu için artık demode oldu diyebilirim.oyüzden değiştirmeye karar verdik.mutfagim çok küçük hem dar hemde uzun olduğu için dolapları açık renk seçtim aradaki alın tasarıda açık böylece itlrtam daha geniş ve daha ferah gözüktü..mutfağı dar olanlara biyle açık renkler seçmeleri tavsiye ederim..teşekkürler

  2. havva says:

    Mutfak bir kadının evde en uzun süre zaman geçirdiği yerlerden biri. Bizim evimizdeki mutfak yapılan zamanın özellikerine sahipti ve artık gözüme batıyordu. Dekorasyonu için karar verdiğimizde özellikle dolap ve tezgâhların renk uyumları için araştırma yaptım. Çok büyük olmayan bir mutfak olduğu için açık renk dolap tercih ettim. Bu sayede ortam ferah ve daha geniş görünüyor. Tezgahları ise gri tonlarda koyu bir renk seçtim. Biraz led lambayla muhteşem bir görüntüye sahip oldum. Ara fayanslarda olabildiğince az derz kullanılan bir model seçtim. Bu sayede temizlik daha az zaman alıyor. Küçük bir masa ve yeni storlarla sıcacık yeni bir mutfağa sahibim. Bu yüzden dekorasyonun dikkatli yapılması gerektiğini düşünüyorum.

BİR YORUM YAZ