Pencere Önü Çiçek Dekorasyonları

Pencerelerin Önlerine Çiçek Fikirleri

Şarkılara konu olmuş, ev hanımlarının vazgeçilmezlerinden biri olan, balkonlarımızı ve sokaklarımızı renklendiren pencere önü çiçekleri…

Binalarımızın dış cephe dekorasyonuna farklı, değişik bir hava katmak için, renk renk, çeşit çeşit modellerde pencere önü çiçekleri yetiştirebiliriz. Pencerelerimizi etkili bir mimari tasarımla daha dekoratif hale getirebilir, birde bu tasarıma penceremizin önünde yetiştireceğimiz çiçeklerle farklı bir boyut kazandırarak katkıda bulunabiliriz.

Yetiştireceğimiz çiçeklerle sadece dış cephede değil iç mekanda da pencerelerimizi dekoratif birer köşe haline getirmek mümkün. Gerek kokularıyla bizi büyüleyen, gerek rengarenk çiçekleriyle, yeşil yapraklarıyla veya dallarıyla bize görsel ziyafet sunan pencere önü çiçekleri ile dekorasyonumuzu tamamlayabilir; tasarımımızı dikkat çekici, şirin, etkili hale getirebiliriz. Bunun için öncelikle zevkinize göre uygun bir çiçek seçmelisiniz.Sonrasında ise beğendiğiniz çiçeğin uzun süre solmadan yeşil kalması için nasıl yetiştireceğiz konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir.Güneşi, suyu sever mi, soğuğa dayanıklımıdır, aydınlık bir ortama ihtiyaç duyar mı gibi soruların cevabını bilmeniz gerekiyor.

Sokakları şenlendiren, göz  zevkimizi okşayan pencere önü çiçeklerimiz nelermiş bir göz atalım;

Pencere Önü Çiçekler

Çiçeklerin özelliklerini anlatmaya çalıştığımız tablomuz. Bu tablo ile pencere önüne çiçek seçimi konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Çünkü bilinen en büyük yanlışlar arasında her çiçeğin açık ortamda yetişiyor algısının olmasıdır. Bundan dolayı bir çok kullanıcı pencerelerinin önünde çiçek bakmaya başladığı zaman istediği sonuçları alamamaktadır.

Pencere Önü Çiçek Dekorasyon Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Mahide Nur EVREN says:

  Birbirinden şık, olabildiğine renkli ve doğal pencere önü çiçeklerini paylaşmışsınız .Örnek almamız açısından iyi olmuş. Paylaşımlarınız da ki fotoğrafları görünce çok özendim bu çiçeklere. Bende benzerlerini yapmayı deneyeceyim. Teşekkürlerrr….

 2. Mahide Nur EVREN says:

  Birbirinden güzel, olabildiğine renkli ve doğal pencere önü çiçeklerini paylaşmışsınız .Örnek almamız açısından iyi olmuş. Paylaşımlarınız da ki fotoğrafları görünce çok özendim bu çiçeklere. Bende benzerlerini yapmayı deneyeceyim. Teşekkürlerrr….

 3. Ahmet YAMAN says:

  Aman dikkat kimsenin başına saksı düşürmeyin pencere önünüzden 🙂 . Pencere önlerini rengarenk çiçeklerle donatmak güzel ama tedbirinizi almayıda unutmayın.Kullandığınız saksıları özellikle de dış tarafta olanları mutlaka sabitleyin.Allah korusun, kimsenin canını yakmayın.

 4. ismehan KURNAZ says:

  Çiçekler konuldukları yeri renklendiren canlandıran bitkilerdir. Pencereniz ister eski olsun ister yeni fark etmez, güzel bir çiçekle donattığınız da bir anda sevimli güzel yerler haline geliverirler.seçeceğiniz şık bir saksı ve rengarenk çiçeklerle pencere önlerinizi doğal bir güzellikle süslemiş, dekore etmiş olursunuz.

 5. Ayşem saka says:

  Pencerenizin önünde birkaç çiçeği yetiştirebilecek kadar yeriniz varsa şanslısınız demektir.Burayı mutlaka değerlendirip çiçeklerle süsleyebilirsiniz.Yoğun ve stresli geçen yaşantımız, betonlaşmış yeşile hasret şehirler, okul, iş .. vs koşuşturmalar…. bunlar hiç bitmez hayatımızda.Bu yüzden molalar vermek lazım ara sıra, bizi mutlu edecek hobilerle uğraşmak gerekir. Çiçek yetiştirebilirsiniz mesela. Pencereden dışarı baktığınızda daha renkli bakarsınız, işten geldiğinizde yeni açan bir çiçek karşılayabilir mesela sizi veya mis gibi çiçek kokuları arasında kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Bunun gibi birçok nedenden dolayı pencere önünde çiçek yetiştirebilirsiniz.

 6. Ayşem saka says:

  Bende pencere önünde çiçek yetiştirmeyi sevenlerdenim. Severek yaptığım, ilgilendikçe beni neşelendiren güzel bir uğraş benim için . Favori çiçeğim kaktüsler Biraz garip gelebilir ama bana farklı geliyorlar. Güneşi çok severler ve şık bir görünüme sahipler. Birde kokulu bodur bitkileri severim. Balkonumda bir tane limon ağacı var mesela. Mis gibi koku yayıyor etrafa.

 7. Reyhan YILMAZ says:

  Yıllar önce tayinim doğuda bir ilin köyüne çıkmıştı. Küçük, fazla öğrenci ve öğretmeni olmayan bir köy okulu. Okulun yanında da lojmanı vardı. Dışarı baktığınızda gördüğünüz tek şey yeşili olmayan çıplak kalmış uçsuz bucaksız dağlardı. Bana verilen odada çalışma masasının önünde küçük bir pencerem vardı. Orayı bir sürü çiçekle doldurmuştum. Hem görüntü olarak hemde bir uğraş olarak beni mutlu ediyordu. Onlarla ilgileniyordum, bakıyordum, konuşup dertleşiyordum.Onlarda karşılığında bana mis gibi kokan renkli renkli çiçeklerini sunuyorlardı. Paylaşımlarda ki çiçekleri görünce aklıma geldi, yazayım dedim.:)

 8. Memnune KOCABIYIK says:

  İşe ulaşımı kolay olsun diye şehir merkezinde bir apartman dairesine yerleştik. Ulaşım olarak beni rahatlattı, büyük bir eziyetten de kurtardı. Daha önce oturduğum ev, site içinde güzel bir yerdi. Eski evimizde pencereden baktığımda çok büyük olmasa da yeşil bir bahçe, ağaçlar, çiçekler görüyorduk. Burada ise trafik gürültüsü yoğunluğundan başka bir şey yok. Mecbur olmasak geçmezdim. Bu yönüyle alışması zor oldu ilk zamanlar. Bende dayanamadım ve evin balkonunu pencere önlerini çiçeklerle doldurdum. Etrafımızdaki grilerden birazcıkta olsa kurtulup rengarenk çiçekleri görüyoruz şimdi. Sizde deneyin memnun kalacaksınız.

 9. Nagehan YENİLMEZ says:

  Çiçeklerle pencere önlerini güzelleştirebilir, evimizin görüntüsünü değiştirebiliriz. Herkesin güzel bir manzaralı evi yoktur sanırım. Pencereden baktığınızda yeşilliklerle dolu bir dağ manzarasına veya mavi bir denize bakamıyorsanız bu durumu bir nebzede olsa farklılaştırmak sizin elinizde. Pencere önlerinde yetiştireceğiniz birbirinden güzel çiçeklerle manzaranızı renklendirebilirsiniz.Hem yaz hem kış, uygun çiçeklerle tüm yıl boyunca pencereden baktığınızda çiçeklerinizi seyrederek mutlu olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ