Retro Ev Dekorasyonu Fikirleri

Renkli, canlı ve hareketli tasarımlar ile Retro Ev Dekorasyonu elde edebilirsiniz. Krom, plastik ya da fiberglas malzemelerle üretilen mobilyalar tercih edebilir; çiçekli ya da geometrik desenlerle oluşturulmuş duvar kağıdı modelleri ile enerjik mekanlar elde edebilirsiniz. Bu tarz özellikle 1950 ve 1980 yılları arasında çok fazla kullanılıyordu. Günümüzde de farklılık arayanlar için hoş tasarımlar oluşturmaktadır.

Mor, hardal sarısı, turkuaz, nane yeşili, pembe ve indigo mavisi bu tarzlarda çok fazla görülmektedir. Beyaz, koyu ahşap tonları da Retro Ev dekorasyonu içerisinde çok fazla tercih edilmektedir. Yeni moda trendleri arasında yer alan bu tasarımlarda pop art tablolar, kristal avizelerde bulunuyor.

Günümüzde eskiye duyulan bu özlemi, teknolojinin yaşattığı uzaklığa borçlu olabiliriz. Bu alanda Retro Ev Dekorasyonu Fikirleri ile modern mobilyaları kombine edebilir, kendinize enerjik ve sıcacık bir yaşam alanı elde edebilirsiniz.

Bu tarzın ana özellikleri baskın ve cesur bir görünüm oluşturmasıdır. Salonlarda bu tarz alanlarda oluşturulurken, bu tarz bir köşe oluşturularak şık bir uyum elde edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Arzu BAYINDIR says:

    Eski ye ait tasarımlar belli dönemlerde hep moda oluyor zaten.Her ne kadar modern tasarımları seksekte insan eskiyi de özlüyor sanırım. Retro modelleri bende çok seviyorum.Kendi evimde uyguladığım gibi tavsiyede ediyorum.Buradaki retro örnekleri de güzel, teşekkürler paylaşımlarınız için.

  2. Melisa Karabacak says:

    Son dönemlerin en moda akımlarından olduğundan dolayı herkes retro dekorasyon arayışına girmiş gibi görünüyor. Açıkcası bende retro hastası biriyim ve 8. resme benzer bir salon kendi evimde oluşturdum. Site sahibine bu örnekler için teşekkür ediyorum. Mutfak örneği de çok başarılı bir retro örneği bence.

BİR YORUM YAZ