Salonlarda Taş Duvar Dekorasyonu

Salonlarda Taş Duvar Dekorasyonu

Salon Duvarlarında Taş Duvar Uygulaması

Salon dekorasyonunda kullanılan boya ve duvar kağıtlarının yerini son zamanlarda sıkça görmeye başladığımız doğal taş kaplamalı duvarlar almış durumda.Kullanıldığı yerleri gayet şık gösteren ve farklı bir hava katan taş duvar dekorasyonu bir çok ev ve ofiste tercih edilmektedir.Bizler de bu yazımızda sizlere salonlarınızda kullanabileceğiniz, doğal taş kaplaması, taş görünümlü kaplama ve patlatmalı taş kaplamasından bahsetmeye çalışacağız.

Doğal gerçek taşlar şık bir görünüme sahip olsa da ağırlıkları nedeniyle pek tercih edilmemektedirler.Eğer duvarınız doğal gerçek taşların ağırlığına uygun değilse kullanılmaması daha iyi olacaktır. Özelliklede tavan da kullanmayı düşünüyorsanız bu durum daha da tehlikeli olacağından tercih edilmemelidir.Fakat duvarlarınızın yapısı müsaitse sağlam bir işçilikle kullanacağınız gerçek taş kaplaması ile sıcacık, estetik ve doğal bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Taş Duvar Kaplama Örnekleri için hazırladığımız sunum videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Örnek Kaplama Modelleri

Taş Duvar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Gerçek taşların yerine uygulaması daha pratik olan doğal taş görünümlü kaplamalar kullanılabilir. Bunlar gerçek taş kaplamasına göre oldukça hafiftirler. Özelliklede tavan dekorasyonunda rahatlıkla kullanılabilirler.Doğal taş görünümlü kaplamalar çeşitli kimyasallar ve taş kırıntılarından elde edilen dekoratif panellerdir.İstediğiniz ebatta , şekilde ve renkte birçok farklı tasarıma sahiptirler.Bu ürünlerin görselliği kadar kalitesine de dikkat etmek gerekir.Kullanacağımız doğal taş görünümlü paneller yanmaz, su geçirmez, kolay temizlenebilir özelliklere sahip dayanıklı malzemeden üretilmiş olmalıdır.Birde uygulamayı yapacak ustanın da işinde uzman olması gerekir.Aksi takdirde ne kadar kaliteli malzeme kullansanız da uygulamadan doğacak sıkıntılardan dolayı duvar dekorasyonunuz istediğiniz görünümde olmayabilir.

Bunların dışında duvar dekorasyonunda kullanabileceğimiz patlatmalı taşlar vardır.Patlatmalı taşlar adından da anlaşıldığı gibi doğal taşların patlatılıp farklı ebatlara getirilmesiyle elde edilirler. Doğaldırlar, kimyasal içermezler, gerçek taş kaplamasına göre daha hafiftirler.Uzun ömürlü ve temizlikleri kolaydır.Ağırlıkları nedeniyle gerçek taşla kaplaması için duvarlarının yapısı uygun olmayanlar ve kimyasal içeriğinden dolayı doğal taş görünümlü kaplamaları kullanmak istemeyenler için patlatmalı taşlar doğru bir seçim olacaktır.Böylece hem doğal hem de hafif malzeme kullanılarak duvar dekorasyonumuzu yapmış olursunuz.

Doğal taş kaplamalarını sadece evimizin salonunda değil diğer odalarında, mutfakta, banyoda balkonda veya bahçe duvarımızda da kullanmak mümkün.

Ayrıca taş kaplamamızı uygun bir ışıklandırma ile de daha zengin bir tasarıma kavuşturabiliriz.Bu sayede doğal, estetik, farklı ve sıcak bir dekorasyon ile göz kamaştırıcı duvarlara sahip olabiliriz.

Sizleri derlediğimiz doğal taş duvar dekorasyonu örnekleri ile baş başa bırakıyoruz, iyi seyirler dileriz.

Taş Duvar Kaplama Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Mevlüt DEĞİRMENCİ says:

  Sadece duvarınızı taş kaplatırmayla dekorasyonunuzu tam manasıyla yapmış olmuyorsunuz. Bana sorarsanız mutlaka aksesuarlarla takviye yapmalısınız. Çok detay olmamalı ama, az sade, tasarımınız ile uyumlu, bir kaç tane zevkinizi yansıtan aksesuarlar kullanılmalı. Güzel bir tablo, dekoratif bir saat, sevdiklerinizin resimlerinin olduğu şık bir pano veya ahşaptan bir veya bir kaç raf. Böylece dekorasyonunuzu zenginleştirmiş olursunuz. Acizane tavsiyelerimdir.

 2. Emine AŞIK says:

  Biz evin salonunda değilde banyoda taş kaplaması ve ağaç kullandık. İşçiliği güzel, tasarımı da kendileri yapan iyi bir firmayla anlaştık. Biraz pahallı oluyor ama inanın değiyor. Uzun yıllar rahatlıkla, içimize sine sine kullanabileceğimiz şık bir banyomuz oldu.Tabi ev kendimizin.Yoksa kirada yapılmaz böyle bir uygulama. O kadar farklı ve güzel oldu ki gelen misafirler merak edip banyoyu görmek istiyor. Aynı televizyondaki reklamlarındaki gibi.

 3. Ayşe HİÇYILMAZ says:

  Fotoğrafları hepsini tek tek inceledim, hepside birbirinden güzel görünüyorlar.İleride böyle bir imkanım olursa yaptıracağım iş belli; taş kaplamalı bir dekorasyon olacak mutlaka.İnşallah güzel bir ev alırız veya yaptırırız da zevkimize göre tasarlama imkanımız olur.Allah herkese nasip etsin…

 4. Nurcan KAVURMACI says:

  Birbirinden güzel taş kaplama örnekleri paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Benim merak ettiğim bir konu var; gerçek taş değilde taş görünümlü kaplamalar var. Acaba sağlamlık ve sağlık açısından nasıllar? Görünürde şık duruyorlar. Tabi gerçeği gibisi olmazlar belki ama pratik bir uygulama.Deneyip kullananlar varsa deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.İyi çalışmalar dilerim…

 5. Melek ÇALIŞKAN says:

  Evin salonunda televizyonu koyacağımız yerin arkasında kalan duvarı taş kaplattırdık. Üzerine de televizyonu monte ettirdik.Güzel bir çalışma oldu.İmkan olsa buradan paylaşırdım sizlere.Sıradan tv ünitelerin yerine tercih edilebilir.Farklı bir görünüm istiyorsanız, sıradanlıktan sıkıldıysanız tam size göre diyebilirim.

 6. Elif YILDIRIM says:

  Bundan 4 – 5 yıl önceydi, köye yaptırdığımız evin dışına taş kaplatmıştık. Çok güzel, bakanları bir daha baktıran bir dekorasyon olmuştu. Bizde aynısını evin içine de yaptırmaya karar verdik. Ama dış tarafa kullanılan taş ile evin içine kullanılacak olan taş aynı olmamalıymış, ustada uyarmadı. Fazla ağır olunca yerinden çıkıp düşünler oldu. Size tavsiyem taş kaplamadan vazgeçmeyin ama evin içinde daha hafif olanları tercih edin.Memnun kalacaksınız.

 7. Rıza Eren ÇİVİCİ says:

  Taş kaplamalı alanları her zaman beğenirim.Doğal bir görüntü oluşturuyor. Evin içinde ve dışında ahşap ile beraber taş kaplaması gayet şık, doğal, etkili bir tasarım oluyor. Doğallıktan vazgeçmemek lazım.

BİR YORUM YAZ