Sevgililer Günü Fikirleri

Sevgililer Günü Fikirleri

Sevgililer Günü İçin İlginç Fikirler

Tüm sevenlerin birbirine kartlar gönderdiği, hediyeler aldığı, romantik zamanlar geçirmek istediği Sevgililer Günü’ne az bir süre kaldığı şu günlerde sizlere bu özel günde neler yapılabilir, nasıl vakit geçirilebilir, bu günün anlamının nereden geldiği gibi konulardan bahsetmeye çalışacağız.

Yüzyıllardır her sene şubat ayının 14 de kutlanmaya devam eden  sevgililer gününün kökü Roma’ya dayanmaktadır.Milattan sonra 3. yüzyılda dönemin İmparatoru Cladiudius, daha güçlü bir ordu için evlilikleri yasaklamıştı.İmparatorun yasaklamalarına rağmen  Katolik kilisesi papazı olan Aziz Valentine gençleri gizli gizli evlendirmeye devam eder.Bunu öğrenen İmparator, Valentine’yi 14 Şubat ta idam ettirir.Bu nedenle de 14 Şubat’ın Sevgililer günü olarak kutlandığı söylenmektedir.

Sevgililer günü için ilginç birşeyler yapmak isteyenler için hazırladığımız videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Sevgililer gününün yabancı dillerdeki karşılığı Aziz Valentine Günü anlamına gelen

“St Valentine’s Day” dir. Valentine kelimesi sevgili veya hoşlanılan kişi anlamına gelir. Bu yüzdende dilimize “sevgililer günü” adıyla girmiştir.

Sevgilier Günü Nasıl Başlamıştır

Sevgililer günü Hıristiyan bir papazın anısıyla başlayan dini bir kökene sahipken hızla değişen dünya da özünü ve önemini kaybederek ekonomik nedenlerinde etkisiyle ticari bir havaya bürünerek global kültürümüzün bir parçası haline gelmiştir.

Seven çiftler bu günde birbirlerine kartlar göndererek veya hediyeler alarak kutlamak isterler.Bu hediyelerden en çok tercih edileni klasikleşen ama değerini hiç kaybetmeyen mis kokulu çiçekler olmuştur. Çiçeklerle birlikte çikolata ve şeker dolu süslü kutular, kar küresi ve ayıcıklarda  bu iş için en tercih edilenler arasındadır.Bunun yanı sıra kokusu hafızalardan silinmeyecek hoş kokulu bir parfüm, sevgilinizin zevkine uygun şık bir kıyafet/çanta/gözlük/takı…, bu güne özel tasarlanmış ikiz saatler, eğer varsa hobisiyle ilgili aksesuarlar, geçmişinize ait bilgilerin bulunduğu anı kutusu,  karakalem efektli güzel bir kanvas tablo, sevgi mesajları ile dolu aşk kutusu, ona özel şarkı, şiir,puzzle, radyodan veya bir avm de onu sevdiğinizi dile getiren bir anons, billboard lara yapılan ilanı aşk, havai fişek gösterisi yada el emeği bir hediye   …vs.

Sadece hediye ile değil baş başa geçireceğiniz romantik zamanlarla da bu günü unutulmaz hale getirebilirsiniz. Ona sevdiğinizi, değer verdiğinizi, önemsediğinizi gösterecek küçük ama etkili dokunuşlar bu iş için idealdir.İster evde ister dışarıda mum ve hafif müzik eşliğinde yemek yemek, sonrasında sevdiğiniz oyunları oynamak,  piknik yapmak, sevdiğiniz romantik bir filimi baş başa izlemek, tekne gezisi, küçük bir tatil yapılabilecekler arasındadır.

14 Şubat Sevgililer günü için yapılabilecek fikirler böylece uzayıp gider.Bütçenize yaratıcılığınıza ve imkanlarınıza göre tercih yapmak size kalmış.

Unutulmaz güzel anılarla dolu, sağlıklı ve huzurlu nice sevgililer gününe…

Sevgililer Günü İçin Fikirler

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Fatma says:

    tüm sevenlerin birbirine hatırladığı gün sevgililer günü ve sevgililer günü vazgeçilmezlerinden bir tanesi insanların birbirlerine karşı olarak hediyeler alması ve bunun büyük bir anlam taşımasıdır buradaki hediyelikler gerçekten çok anlamlı gözüküyor bir sevgiliye ya da sevdiğimiz bir insana gerçekten alıp hediye edebileceğimiz tarzda çok güzel hediyeler tasarlanmış hepsi birbirinden güzel bence buraya bir bakmalı ve hediye seçerken mutlaka bunlardan bir tanesini de almayı tercih edebilirsiniz

  2. Nur says:

    sevgililer günü için gerçekten harika tasarlanmış ürünler mevcuttur sevgilisine dışından herkes için fiyatları uygun görünen birçok ürün bulunmaktadır Bence her bütçeye uygun hediyelerden bir tanesini sevdiğiniz için alabilirsiniz gerçekten hayal edilebilir şeyler var ve karşınızdaki insanı karşınızdaki insanı mutlu etmek için hediyelerin büyük olmasına gerek yoktur bence insanlar küçük şeylerle de mutlu olabilirler o yüzden her şeyin güzeli bence karşımızdaki insanı düşünmemiz olacaktır

BİR YORUM YAZ