Son Moda Avizeler

Son Moda Avizeler
29.04.2019 Güncelleme (Eski konumuzu güncelledik)

2017 yılında yazdığımız bu makaleyi gelişen moda akımlarından dolayı tekrar güncelleme gereği duyduk. Özellikle son dönemlerde pintrest sayesinde dünyanın her yerinde yapılan ilginç avize örneklerine çok rahat ulaşılabilmektedir. Bu yazımıza 2019 yılının getirdiği avize modelleri ile devam ediyoruz.

2019 yılı ile beraber vintage ve retro modası en çok ilgi duyulan akımlar arasında olmaktadır. Vintage tarzının getirmiş olduğu klasik çizgiler eskiye özlem duyan ev sahipleri için kurtarıcı olmaktadır. Avangard yada aşırı klasik yaldızlı ürünler yerine vintage tarzı avize modelleri gündelik ev kullanımı içinde uygun olmaktadır. Vintage tarzı avize örneklerini aşağıdaki galerimizde gezebilirsiniz.

Retro Avize Modelleri

Vintage tarzının ağır ve klasik gösterişinden rahatsız olan kullanıcıların en çok tercih ettiği diğer dekorasyon akımı ise Retro modelleri olmaktadır. Özellikle apartman dairesi ve yüksek tavanlara sahip olmayan kullanıcılar retro avize modellerini tercih etmektedir. 

2017 Yılı Son Moda Avizeler

Evlerimizin aydınlatmasını sağlayan avizelerimiz doğru kombin yapıldığı zaman çok güzel bir dekorasyon örneği de olabilir. Bu konuda bayanlar bir adım ön plandadır eşlerine göre , çünkü genel de ev zevki bayanların daha gelişmiştir. Hal böyle olunca evinize en yakışan modeli almak istiyorsunuz. Her odanın ve her bölümün ağırlığı farklıdır. Tek tip bir avize modeli ile evinizi donatmamızın hiçbir anlamı yoktur. Salona kullandığınız avizeyi mutfağa kullanmanız gerekmiyor. Bu konuda bazen yanlış algılar oluşabiliyor fakat durum bundan ibaret , evinizi tek tip avize ile doldurmayın. Dilerseniz şimdi avize modellerine geçelim kısa özetlerle avize modellerine açıklık getirelim.

Yatak odanıza alacağınız Yatak Odası Avize Modelleri sizi temsil edecek nitelikte bir avize olmalıdır. Öyle ki , yatak odanıza giren bir insan öncelikli olarak avize ile karşılaşmalıdır. Son zamanlar da spor yatak odalarının olmasından dolayı avize modellerinde de farklılıklar oldu fakat bu durum ciddiye alınacak kadar sorun teşkil etmiyor. Sonuçta herkesin renkleri ve zevkleri farklı. Yatak odasın da daha çok kibar görünümlü avizeler kullanmaya özen gösterin. Kibar ve gösterişli bir avize yatak odanızın adeta savunucusu haline gelecektir emin olun.

Salon da kullanacağın avize hak verirsiniz ki heybetli bir şey olmalıdır. Çünkü salon bölümler genel de evde kullanılan bir bölümdür. Bazı istisnalar dışında. Salonda kullanacağınız avizeler büyük taşlı ve heybetli olması gerekir demiştik bu konu üzerinde fazla durmak istemiyorum çünkü sizin salonunuza alacağınız eşya tipine göre değişiklik göstereceği için , bu tamamen sizin tercihinize kalmış bi durum. Ama bizim önerimizi merak ediyorsanız , büyük taşlı ve heybetli avizeler kullanılması tercih edilir.

Antre evimizin belki de en sık kullandığımız bölümü olabilir , genel olarak evin içinde yapmak istediğimiz her şey de o yolu bir kere kullanırız , hal böyle olunca da görsellik ön plana çıkması gerekiyor. Salon gibi büyük taşlı avizelerin komik duracağı bir durum olsa bile yine de güzel bir avize modeli bulunabilir ve antre izdivacınıza uygun şekilde takılabilir. Bu konu tamamen sizin evi nasıl dizayn ettiğinize bağlı bir durumdur.

Salon Dekorasyonlarında farklı aydınlatma çalışması yapmak isteyen kullanıcılarımız için hazırladığımız makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Dekorasyon says:

    Uzun bir süre önce yazdığımız bu makaleyi 2019 moda akımları doğrultusunda tekrar güncelleme gereği duyduk. Özellikle son zamanlarda en çok ilgi çeken vintage ve retro tarzı avizeler konusunda güzel örnekleri sizler için derledik.

  2. ahsen gul says:

    Avize seçimi ve kullanımı yeni ev kurulumunda aklımı çok alıyordu. Doğru alana doğru ve modern avize seçimi konusunda epey zaman harcadım. Bu yazı seçiminde bana epey yardımcı oldu. Trend avizelerin görsellerine ulaşmak da cok iyi oldu, teşekkürler.

BİR YORUM YAZ