Yeşil Mutfak Dekorasyonu

Yeşil Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu denilince akla gelen renklerden biri yeşil renk değildir hiç şüphesiz. Fakat alışılmışın dışında biraz sıradanlıktan kurtulmak isteyenler için mutfakta yeşilin tonlarını kullanmak harika olacaktır.

Yeşil Mutfak Dekorasyon örnekleri için hazırladığımız videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Yeşil renk, doğayla özdeşleşmiş; insana ağacı, bitkileri, kuşları kısacası doğayı hatırlattığı için huzur veren sakinleştiren bir renktir.Yeşil; beslenmeyi, tazeliği, dengeyi, sakinliği, karlılık ve üretkenliği anımsatır.Bu yüzdende insanlara pozitif enerji verir.Bu güzel rengi bu özelliklerinden dolayı vaktimizin bir çoğunu geçirdiğimiz mutfaklarımızda da kullanmak gerekir.Ayrıca mutfaklarda pek kullanılmayan bir renk olduğundan görenlerin dikkatini çekecek farklı, şık bir dekorasyona  da sahip olmuş oluruz.

Yeşil Mutfak Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz.

Yeşil rengi mutfağımızda kullanmak için her yerin ille de yeşil olmasına gerek yok, diğer renklerle uyumlu olacak şekilde yeşilin tonlarına sahip aksesuarlar, dolaplar, tezgah, tavan veya bir kaç eşya ile de dekorasyonumuzu yapabiliriz.Yeşil bitkiler, yeşil sofra örtüsü, yeşil mutfak dolapları, yeşil tezgahlar, yeşil kareli bir tavan veya zemin, yeşil masa veya sandalyeler, yeşil musluklar, yeşil renkte aydınlatmalar …vs. Zevkimize isteğimize göre tercih etmek mümkün.Fakat bu tercihimizi yaparken kullanacağımız yeşilin tonu da önemli.Büyük alanlarda daha çok koyu tonlarda, küçük alanlarda ise açık tonlarda yeşil kullanmak gerekir.Kullanacağımız yeşil mutfaktaki diğer renk eşyalarla da uyumlu olmalıdır.Altın rengi, kahverengi, siyah, bej, sarı, turuncu, krem rengi, gri renkleri yeşil ile en çok tercih edilen kombinasyonlardır.

Yeşilin birçok tonu vardır bunlar;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ