Yeşil Mutfak Dekorasyonu

Yeşil Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu denilince akla gelen renklerden biri yeşil renk değildir hiç şüphesiz. Fakat alışılmışın dışında biraz sıradanlıktan kurtulmak isteyenler için mutfakta yeşilin tonlarını kullanmak harika olacaktır.

Yeşil Mutfak Dekorasyon örnekleri için hazırladığımız videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Yeşil renk, doğayla özdeşleşmiş; insana ağacı, bitkileri, kuşları kısacası doğayı hatırlattığı için huzur veren sakinleştiren bir renktir.Yeşil; beslenmeyi, tazeliği, dengeyi, sakinliği, karlılık ve üretkenliği anımsatır.Bu yüzdende insanlara pozitif enerji verir.Bu güzel rengi bu özelliklerinden dolayı vaktimizin bir çoğunu geçirdiğimiz mutfaklarımızda da kullanmak gerekir.Ayrıca mutfaklarda pek kullanılmayan bir renk olduğundan görenlerin dikkatini çekecek farklı, şık bir dekorasyona  da sahip olmuş oluruz.

Yeşil Mutfak Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz.

Yeşil rengi mutfağımızda kullanmak için her yerin ille de yeşil olmasına gerek yok, diğer renklerle uyumlu olacak şekilde yeşilin tonlarına sahip aksesuarlar, dolaplar, tezgah, tavan veya bir kaç eşya ile de dekorasyonumuzu yapabiliriz.Yeşil bitkiler, yeşil sofra örtüsü, yeşil mutfak dolapları, yeşil tezgahlar, yeşil kareli bir tavan veya zemin, yeşil masa veya sandalyeler, yeşil musluklar, yeşil renkte aydınlatmalar …vs. Zevkimize isteğimize göre tercih etmek mümkün.Fakat bu tercihimizi yaparken kullanacağımız yeşilin tonu da önemli.Büyük alanlarda daha çok koyu tonlarda, küçük alanlarda ise açık tonlarda yeşil kullanmak gerekir.Kullanacağımız yeşil mutfaktaki diğer renk eşyalarla da uyumlu olmalıdır.Altın rengi, kahverengi, siyah, bej, sarı, turuncu, krem rengi, gri renkleri yeşil ile en çok tercih edilen kombinasyonlardır.

Mint Yeşili Kullanımı:

Son dönemler dekorasyonda yeşil rengi tercih edenlerin en çok seçtiği tonların başında Mint yeşili gelmektedir. Özellikle vintage tarzı bir dekorasyon yapmak isteyenlere mint yeşili tonunu tavsiye ediyoruz. Dekorasyonvemodellerim.com olarak dekorasyonda mint yeşili kullanımı hakkında faydalı olacağına inandığımız bilgileri sizler için düzenledik. Aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Yeşilin birçok tonu vardır bunlar;

Yeşili tek tonda kullanmak farklı tonlarını beraberinde kullanmak eğlenceli mutfakların ortaya çıkmasına imkan sağlamaktadır.

Yeşil ve siyah kullanımı ağır bir mutfak oluşturuyor gibi dursa da iki farklı baskın rengin kullanımı uzun dönemlerde rahatlatıcı mutfak dokusunun oluşmasına imkan sağlamaktadır.
Açık tonlarda yeşil kullanımının yanında zeminde ahşap dokulu kaplamalar kullanmak bahar havası duygusunu sizlere sürekli yaşatacak mutfaklar ortaya çıkmasına imkan vermektedir.
Özellikle vintage tasarım sevenlerin en büyük tercihleri arasında pastel yeşil tonları yer almaktadır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Dekorasyon says:

    Mutfaklarda Yeşil renk kullanımı üzerine hazırladığımız makaleyi yeni örnekler ile tekrar güncelledik. Umarız sizler için faydalı bilgiler olacaktır.

  2. Fatma says:

    Yeşil hastası biri olarak bu dolaplarda bayıldım mutfakta hiç düşünmemiştim gerçekten tercih edilebilir bir tercih olur yeşilin her rengine aşığım doğa rengi yazın rengi enerjinin rengini insana enerji veticeguni eve enerji katı ağını dueunuyorum

  3. Nur says:

    Değişik şeyleri seven değişik tarzları olan herkesin tercihi edebileceği bir renk özellikle evin hemen hemen büyük bir. Bölümünün harcandığı bir yer olarak düşünürsek bence tercih edilebilir renk ve modeller hep aynı şeylerden sikilanlar için ideal bir seçim olacağını fusunuyorum

BİR YORUM YAZ