Çardak ve Şömine Modelleri

Çardak ve Şömine Modelleri

Küçük veya büyük, simetrik ya da asimetrik fark etmeksizin bahçelerinizde harika bir görünüm oluşturabileceğiniz pratik dekorasyon fikirleri ile evinizin görünümü baştan aşağıya değiştirebilirsiniz. İç mekan dekorasyonu kadar önemli olan bahçe dekorasyonu evinizin dış görünümünü oluştururken aynı zamanda ev dekorasyonunuzu da en iyi şekilde yansıtacaktır. Bahçenizde nasıl bir yaşam alanı oluşturmak istediğinize karar vererek Çardak Modelleri arasından en ideal seçeneği tercih edebilirsiniz. Örneğin bahçenizde bir duvar varsa pembe, turkuaz, beyaz gibi soft renklere boyayarak bahçenizde dört mevsim bir bahar havası oluşturabilirsiniz.Bahçenizin dekorasyonunda kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise doğal taşlardır. Bahçenize döşeteceğiniz doğal taşlar evinizin görünümüne samimi ve estetik bir duruş katacaktır.

Bahçe Çardağı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çardak almadan önce ilk olarak bahçenizin yapısına göre çardağın malzeme türünü seçmek gerekmektedir. Genelde çardaklar ahşaptan yapılma olduğu için kesinlikle Dış ortama dayanıklı çardak türü olan korumalı vernik ve cilaları atılmış çardaklar alınması gerekmektedir. Koruma olmayan ahşap çardaklar belli bir süre sonra yağmur ve güneş ışınlarının etkisinden dolayı deforme olarak kullanım dışı kalacaktır.  

Bahçe Şöminesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz.

Bahçelerimiz için alacağımız şömineleri iki sınıfta değerlendirmek gerekiyor. Eğer şöminenin olacağı yerin üstü açık ve yağmur gibi etmenlerden etkilenecek ise kesinlikle açık tarzı şömineler alınmaması gerekmektedir. Aksi takdirde şömine kullanımı yağmurlu havalarda size umduğunuz keyfi vermeyecektir. Bu tür yerler için üstü kapalı yarım bacalı şömine modellerini tercih etmelisiniz. Aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi

Bu tür bahçe şömineleri üst tarafından herhangi bir yağmur ve kar almayacağı için kış aylarında çok keyfili kullanma imkanı sunacaktır. Aynı zamanda baca yapısı olmasından dolayı rüzgarlı havalarda da sıkıntısız kullanım imkanı sağlamaktadır.

Önemli Uyarı: Bahçe şömine kullanılacak alanın zeminin yangına dayanıklı malzemeler yapılması gerekmektedir. (doğal taş, traverten, mermer, seramik gibi) Bu tür şöminelerin alt hazneleri olmadığından dolayı ısıyı zemine iletme seviyesi çok yüksektir.

Örnek Bahçe Şömineleri ve Çardak Modelleri

Aynı zamanda bahçenizin büyüklüğüne göre çardak, salıncak, ferforje ve ya bahçe takımı gibi eşyalar yerleştirerek konforlu ve rahat bir alan oluşturabilirsiniz. Bahçeniz için kullanacağınız renk renk çiçeklerd Şömine Modelleri için etkileyici bir görünüm oluşturacaktır.

Bahçelerinizi güzelleştirmek için aşağıdaki makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Dekorasyon says:

    Yazımıza uyarı bölümünde bir açıklama yaptık. Bahçe şöminesi seçerken kesinlikle yangına dayanıklı zeminde kullanılma konusuna dikkat edilmesi gerekmektedir.

  2. Ayse says:

    Çardak ya oturmayı çok seviyorum bahçeli evlerin vazgeçilmez oturma yerleridir.yazin sıcağında akşam derinliklerinde demlexigiin çayla akşam sefası yapılmaya müsait yerler.ben çok seviyorum çocukların içinde iyi oluyor.evim olduğunda olmasını istediğim çardak tabiki de😊

BİR YORUM YAZ