2017 İkea Ev Dekorasyon

2017 İkea Ev Dekorasyon

İkea Ev Dekorasyon Fikirleri

1930’lu yıllarda kurulan İsveç kökenli firma 2000’li yıllardan sonra Türkiye’de mağaza açarak ev dekorasyonu ve mobilya konusunda çok avantajlı ve kullanımı kolay mobilyalar ile Türkiye’de çok kısa sürede pazar payını arttırmıştır. Özellikle modüler yapılı mobilya fikrini ülkemizde ilk oluşturan firmaların arasında yer alan İkea ülkemizde en çok tercih edilen mobilya firmaları arasında liderlik koltuğunu korumaktadır. Dekorasyonvemodellerim.com olarak bu yazımızda ikea ürünleri ile oluşturulmuş başarılı ev dekorasyonu örneklerinin sizlerle paylaştık.

İkea Mobilyaları İle Salon Dekorasyonu

Daha modern ve modüler çizgilerde mobilya sınıfı olmasından dolayı özellikle ağır klasik ve avangard tarzı bir salon oluşturmak isteyenler için İkea ürünleri çok doğru bir seçim olmayacaktır. Fakat aşağıdaki örneklerden de anlayacağınız gibi modern ve daha basit çizgilerde bir salon oluşturmak istiyorsanız ikea çok farklı seçenekler sunmaktadır. Özellikle Tv üniteleri, orta sehpalar ve yemek masası konusunda her bütçeye ve zevke uygun mobilya bulabilirsiniz.

Salon Dekorasyon Örnekleri

İkea Mobilyaları İle Banyo Dekorasyonu

Evlerde özellikle bayanların mutfaklardan sonra en çok önem verdikleri mekanların arasında banyolar gelmektedir. En az vakit geçirilen mekanlar olmasına rağmen dekorasyonu konusunda farklılık oluşturulmak istenen mekanların başında gelmektedir. Bu konuda ikea mobilyaları çok pratik banyo dekorasyonu imkanı sağlayacak mobilyalar sunmaktadır. Özellikle küçük ölçülerde banyolar için kolaylaştırıcı ve yer kazandıran mobilyalar bulunmaktadır.

Not: İkea banyo ürünleri alırken kesinlikle tezgah malzemesinin doğru seçmeniz gerekmektedir. Çünkü mobilyayı aldıktan sonra mermer gibi ağır bir malzemeden tezgah seçimi yapacak iseniz mobilyanın kasası mermeri taşıyamama gibi sorunlar görülebilmektedir.

Banyo Dekorasyon Örnekleri

İkea Mobilyaları İle Mutfak Dekorasyonu

İkea firması her ne kadar parakende satış olarak görülse de özellikle mutfak mobilyaları konusunda kendi bünyesinde tasarım ve çizim ekibi olduğundan dolayı her mutfağa özel üretim yapabilmektedir. Özel üretimden kasıt sıfırdan bir mutfak tasarıma yerine tamamen ikeanın modüler mobilyalarını kullanarak takım olarak oluşturulmaktadır. Özellikle küçük mutfaklarda hem kullanımı kolaylaştıracak hem de sizlere yer kazandıracak pratik mutfak mobilyaları bulunmaktadır. Aşağıdaki örneklerden de dikkat edeceğiniz gibi yer kazanma konusunda çok başarılı örnekler görülmektedir.

Not: Mekanlarınıza özel mutfak tasarımı yaptırma düşünceniz var ise kesinlikle mutfağınızın ölçüsünü bu konularda tecrübeli olan birine aldırmanız ya da ikea satış ofisi ile görüşerek kendilerinin almasını talep etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü herhangi bir ölçü hatasında üretilen mobilya iade yapılmamaktadır.

Mutfak Dekorasyon Örnekleri

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Ceylan says:

    İkea nın ürünlerini daha önce kullandım.Kalite olarak fena değil, en azından benim aldığım ürünler kaliteliydi. Ayrıca kullanışlılar da . Fiyat olarak ucuz sayılmaz, bir şeyler alacaksanız iyi bir fiyat araştırması yapın derim.

BİR YORUM YAZ