2017 Köşe Koltuk Takımları

2017 Köşe Koltuk Takımları

Köşe Koltuk Takımları İle Dekorasyon

Özellikle 1990’lı yılların başında ülkemizde kullanılmaya başlanan köşe koltuk takımları günümüzde de en çok tercih edilen mobilya modelleri arasında yer almaktadır. L Koltuk olarak tabir edilen köşe koltuklar kullanıldıkları mekanda hem düzenli bir görüntü oluşturması hem de her dekorasyon stiline uyum sağlaması açısından ilgi görmektedir. Dekorasyonvemodellerim.com olarak bu yazımızda 2017 köşe koltuk takımları ve kullanım türleri hakkında sizlere faydalı olacağına inandığımız bilgileri paylaştık.

Düzenli Mekanlar Oluşturmak İçin

Parçalı şeklinde satılan koltuk takımları genelde dağınık bir his oluşturmasından dolayı aslında her zaman ev sahipleri tarafından rahatsız bir his oluşturmaktadır. Köşe koltukları genelde kullanıcıların farkında olmadan bu dağınıklık hissinin ortadan kaldırmaktadır. Köşe koltuk takımları aynı zamanda tek bir kütle hissi vermesinden dolayı mekanların daha büyük görünmesinde etkili unsurlar arasında yer almaktadır. Köşe koltuk takımları geniş yapılı olması mekanlarda boğuculuk hissi vereceği yönünde yanlış bilinen bir kanı bulunmaktadır. Bu yazımızı okuyor iseniz artık böyle bir durumun olmadığını öğrenmiş oldunuz. Aşağıda paylaştığımız örnek resimlerden de göreceğiniz gibi köşe koltuk takımları gayet fonksiyonel bir kullanım sunmaktadır. L koltuk takımları aynı zamanda diğer koltuk modellerine göre daha çok oturma alanı sunmasından dolayı özellikle günlük kullanım için de çok fonksiyonel olmaktadır. Diğer koltuk modellerinde fonksiyonel kullanım imkanı vermeyen tekli koltuklar yerine köşe koltuk takımı kullanarak açılacak alanları daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Her Dekorasyona Hitap Eden Köşe Koltuk Takımları

Daha çok modern çizgilerde bulunan köşe koltuk takımları aslında klasik, rustik ve minimalist bir dekorasyon çizgisi oluşturmak isteyenler içinde kullanılabilecek modeller bulunmakta ve hatta Chesterfield gibi çok tercih edilen tasarımlarında Köşe koltuk modelleri bulunmaktadır. Ülkemizde inşaat sektörü kontrolsüz sektörlerin arasında olmasında dolayı iç mimari planlamaya çok fazla önem verilmemesinin getirdiği sorunların başında fonksiyonel kullanıma imkan vermeyen alanların oluşması olmaktadır. Özellikle sadece metre kare büyütmek için yapılan plansız dairelerde salonların çok fonksiyonel bir kullanım sunmadığı görülmektedir. Bu tür salon ve oturma odalarında ölü köşeler olarak bilinen alanların çok olmasından tekli koltuk takımları yerine köşe koltuk takımları kullanmak daha doğru bir karar olacaktır.

Misafirler İçin Köşe Koltuk Takımları Kullanışlı Mı?

Konu köşe koltuk takımları olduğu zaman en çok tartışılan konuların başında “misafirler geldiğinde ne yapılacak?” sorusu gelmektedir. Köşe koltuk takımlarının belki en çok bilinen eksi yönleri yoğun misafir gelmesi durumunda çok kullanışı bir oturma imkanı sunmaması gelmektedir. Fakat bu tür durumlarda koltuk takımınız ile uyumlu olacak modüler mobilya şeklinde puf kullanımı daha hoş bir görüntü oluşturduğunun da altını çizmemiz gerekir. Eğer evinize sürekli misafir geliyor ve uzun saatler oturma oluyor ise köşe koltuk takımı kullanmak çok doğru bir karar olmayacağını da belirtmek isteriz. Çünkü misafirlerin sıra sıra şeklinde dizilerek oturması genelde rahatsız bir hava vermektedir. Fakat salonunuz büyük ise köşe koltuk takımına yapacağınız tekli koltuk eklemeleri ile hem görüntü açısından hem de kullanım açısından çok büyük avantajlar getirecektir.

2017 Enza Home Köşe Koltuk Takım Resimleri


 

2017 İstikbal Köşe Koltuk Takım Resimleri


2017 Bellona Köşe Koltuk Takım Resimleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ