2017 Vintage Mutfak Dekorasyonu

2017 Vintage Mutfak Dekorasyonu

Vintage Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Vintage hem moda terimi hem de dekorasyon terimi olarak kullanılır. Bir eşyanın vintage olması için belli bir geçmişinin olması, bir akıma ait olması ya da belli bir dönemi temsil etmesi gerekir. Vintage, eski yıllarda kullanılan eşyaların günümüzde tekrar moda olması ve kullanılması anlamına gelmektedir. Vintage modası, giyimden dekorasyona kadar pek çok alanda etkisini göstermektedir. Dekorasyonda özellikle de mutfaklarda yeni bir etki oluşturan vintage moda akımı büyük beğeni kazanmıştır. Mutfakların sıkıcı havasına renk katan, nostaljik bir hava katan vintage dekorasyon, eski yılları birebir yaşayıp hissetmenizi sağlar. Vintage Mutfak Dekorasyonu oluşturmanız için öneriler;

Yazımızın sonundaki ziyaretçi mesajlarınızı okumanızı tavsiye ederiz.

 • Mutfağınızda pastel renkler kullanın!
  Özellikle buzdolabı seçiminizi renkli bir üründen yana kullanın. Ya da bazı markaların retro serisinden ürünler seçmeye özen gösterin. Ufak tefek mutfak gereçlerinde de buzdolabınızın renginde ürün seçimi yapmaya özen gösterin.
 • Mutfak duvarınıza eski tip raflar konumlandırın. Rafın altına da askılık yaparak buraya kevgir, süzgeç, havlu gibi mutfak eşyalarını asın. Böylelikle mutfağınızda eski tip bir görüntü oluşturmuş olursunuz.
 • Mutfak aydınlatması için eski tip avize kullanın. İnce bacaklı bir kahvaltı masasının tam üzerine denk getirdiğiniz avize ile eski tip mutfak örneği sergileyin.
 • Mutfağınızın döşemesi için ahşap parke kullanın. Yuvarlak, kilim tarzı bir halı kullanın ya da hiç halı kullanmayın.
 • Duvar dekorasyonu için eski tip taş döşemesi ve ahşap zemin tercih edilebilir. Duvarlara eskitme tarzı boya uygulanabilir. Ya da çiçek desenli, pembe ya da beyaz tonlardaki pastel duvar kağıtları kullanılabilir.
 • Masa ve sandalyeler için eskitme tarz boya kullanılabilir.
 • Eski radyo, eski tip şamdanlar ya da abajurlar mutfak aksesuarı olarak kullanılabilir.
 • Çiçek desenli veya geometrik desenli perdeler vintage tarz oluşturmak için gereklidir.
 • Eski bir alet çantası mutfak dekoruna uygun bir şekilde zımparalanarak çatal-kaşıkları koymak için kullanılabilir.
 • Açık saklama alanları yaratmak vintage dekorasyona önemli bir katkı sağlayacaktır. Bu alanlarda baharat kavanozları sergilenebilir.

Vintage Mutfak Resimleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Ayse says:

  Mutfağın aydınlık olması önemli çünkü insanın zamanının büyük bölümü mutfakta geçiyor.dolaplarin kullanışlı olmasida önemle tabi bı okadar da görüntüsü.aydinlatms seçerken iki tip seçilebilir iki seçenek sunulabilir mutfak için gerektiğinde Los Bir ışık gerektiğinde ise aydınlık olması açısından yüksek voltlu bir ampul.

BİR YORUM YAZ