Bahçe ve Teraslar İçin Salıncak Modelleri

Bahçe ve Teraslar İçin Salıncak Modelleri

BAHÇE ve TERAS SALINCAKLARI

Hangi yaşta olursak olalım, salıncak keyfinin yaşı yoktur. Büyükleri küçüklüklerine döndüren, çocukların vazgeçilmez oyuncaklarından, en basit haliyle iki ip bir parça tahtadan oluşan eğlenceli düzenekler, salıncaklar…

Gittikçe betonlaşan, yeşilin birbirinden güzel tonlarına hasret kaldığımız şehirlerde eğer bahçe veya terasa sahipseniz şanslı insanlardan birisiniz demektir. Geniş bir terasa veya güzel bir bahçeye sahip olmanın en iyi tarafı da açık havada keyifli zamanlar geçirmektir.Bunun içinde en uygunu, en eğlenceli hali hiç şüphesiz salıncaklardır. Günümüzde birbirinden güzel modelleriyle, ister ahşaptan, ister metalden veya plastikten yapılmış olsun hiç fark etmez, bahçe ve balkon mobilyaları arasındaki yerini almış durumdadır salıncaklar.

Çocukların oynamaya bayıldığı, en çok sevdikleri oyuncakların başında gelen salıncaklar; büyüklerinde kahvesini içip kitaplarını okuyabildikleri, biraz şekerleme yapıp uyuyabildikleri, günün yorgunluğunu atıp rahatlayabilecekleri, açık havanın ve güneşin tadını çıkarabilecekleri kısacası ister küçük ister büyük olsun insanların mutlu olma sebeplerinden biridir.

Ayrıca bahçe ve balkon dekorasyonunuzu tamamlayan öğelerden biridir de. Farklı tasarımlı bir salıncak ile dekorasyonunuzu daha şık daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Değişen dekorasyon anlayışı ve teknolojiyle, tasarımcıların da elinin değmesiyle birbirinden şık, kullanışlı, konforlu, dekoratif salıncaklar karşımıza çıkmaya başladı. Bunlardan bir kaçını sizler için derleyip beğenilerinize sunuyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Suna OCKLI says:

  Yukarıda birbirinden güzel bir sürü ilginç salıncak modelleri var. Hepsi de güzel modeller. Sanırım herkesin bunlara benzer bir salıncağa sahip olması mümkün değil. Ama olsun, salıncak için ip ve tahta parçası bile yeterli. Yete ki kurabileceğiniz uygun bir yeriniz olsun. Sonrası eğlence, heyecan, mutluluk…

 2. İzzet ÖZÜBELLİ says:

  Bahçeye salıncak koyduktan sonra torunlar hemen hemen her gün gelmeye başladılar. Buda çok mutlu ediyor beni. Onlarla birlikte bu sayede keyifli vakitler geçiriyoruz. Torunların neşesine neşe katıyor salıncak. Bizleri severek hatırlasınlar istiyorum. Onlarla tatlı tatlı anımsayacakları hatıralarımız olsun diye böyle neşeli vakitler geçirmeye çalışıyorum. Salıncak ta bu konuda bana çok faydalı oluyor.

 3. Hamdi KORKMAZ says:

  Eğer imkanınız ve uygun birde yeriniz varsa mutlaka bir tane salıncak olsun burada.Hem çocuklar severek oynuyorlar hemde büyükler keyifli vakit geçirebiliyorlar. Paylaşımlarda birbirinden güzel salıncak modellerine yer verilmiş.Bu paylaşımlar için sağolun.

 4. Nurcan HIRKALI says:

  Yazın başında bahçeye babam bir tane salıncak yaptı. Torunları için yapmayacağı şey yoktur. Çocuklar dedelerini dedeleri de onları çok sever. Babam emekli olunca torunlarıyla da daha bir ilgili hale geldi. Yaz aylarının başıydı; bahçeye büyükçe güzel bir salıncak kurdu. Tabi çocuklar bayıldı buna. Bahçenin en keyifli, en eğlenceli yeri haline geldi salıncak. Sabahtan akşama kadar sallanıyorlar bıkmadan usanmadan.İçeri zor sokuruyorum artık. Gerçi yavaş yavaş havalar soğumaya başladı, okullarda açılacak. Son demlerini yaşıyorlar.

 5. Ali YILDIRIM says:

  Salon dekorasyonu, mutfak dekorasyonu, banyo, yatak odası derken şimdi de balkon dekorasyonu çıktı sanırım. Eskiden yere birkaç minder, kilim atar otururduk. Veya müsaitse ufak bir masa etrafına bir iki tabure veya sandalye yeterdi. Şimdilerde sadece teraslara balkonlara özel mobilyalar aksesuarlar bulunuyor. Gerçi renkli renkli değişik tasarıma sahip birçok şey hoşuma da gidiyor aslında. Birbirinden şık masa sandalyeler, aydınlatmalar salıncaklar vs. En çok ta bu salıncak fikrini sevdim.Ben araştırmayalı ne kadar farklı birbirinden ilginç salıncak modelleri çıkmış, hayret.

 6. Hasan KALYON says:

  Evde en sevdiğim mekanlardan biri terasım. Buraya güzel bir salıncak aldık eşimle.Yaz kış demeden elimizde kitap, kahvemizi yudumlayıp salıncakta keyif yapmaya bayılıyoruz.Hafif hafif sallanıyor, ayaklarınız yere değmiyor ve kitabın o güzel dünyasına dalıp gidiyorsunuz. Sizcede kulağa hoş gelmiyor mu?.

 7. Zehra YAVUZ says:

  Salıncakta sallanmayı kim sevmez ki. Büyük küçük her yaştan insanın değişmeyen tutkusudur. Hangi yaşta olursak olalım içimizde hep bir salıncağa binme isteği vardır. Çocuklarım bayılıyor mesela, parktaki en favori oyuncağımız hiç şüphesiz salıncaklar. Bazen benim bile ilerleyen yaşıma rağmen binesim gelmiyor değil. Bazen çocukları parka götürdüğümde ufaktan şöyle biraz oturup sallanmıyor değilim hani. :). Umarım kimse bu kadın ne yapıyor demiyordur arkamdan.

BİR YORUM YAZ