Banyo Tasarım Fikirleri

Banyo Tasarım Fikirleri

Banyo Tasarım Fikir ve Örnekleri

Evlerimizde tasarımlarına dikkat edilen ve özellikle bayanların en çok özendiği mekanlar arasında olan banyolar için dekorasyonvemodellerim.com sitesi olarak özgünlük ve tasarım fikirlerini sizlerle paylaştık. Değişimi maliyetli ve zahmetli olan banyoları uygulaması pratik ve cin fikirli önerilerle bambaşka bir kimliğe kavuşturmanız mümkündür.

Yazımızın sonundaki ziyaretçi yorumlarınızı okumanızı tavsiye eder ve sizin de fikirlerinizi paylaşmanızı temenni ederiz.

Banyo Tasarım Trendleri

Evin rehabilite merkezi banyolar, gitgide dinç bir yaşam için daha fazla vakit geçirmeye ihtiyaç duyulan alanlar haline geliyor. Tasarımcıların ihtiyaçları dahilinde oluşturduğu banyo mobilya ve aksesuarları, artık küçük bir spa merkezini aratmayan içeriklere Sahip. Evin diğer yaşam alanlarında karşımıza çıkan sarkıt aydınlatmalar, daybed’ler ve kişimler banyolarda yer alarak yaşam alanlarının her bölümüne işleyen tasarım ruhunu da devam ettiriyor.

Sade yalın ve minimal! 90’lu yıllarda hayatımıza giren minimalizm yaşam alanlarından uzaklaşırken banyolardaki yerini koruyor. Kulpsuz dolaplar, gizli lavabolar, yalın küvetlerle bir araya gelerek göz yormayan bir alan oluşturuyor.

Köşele, yuvarlak hatlı ve asimetrik tasarımlar son yılların trendleri arasında yer alan geometrik detayların vurgulandığı banyolar özgün ve dikkat çekici bir yapıda olmaktadır.

Banyo tasarımları yapılarken unutulmaması gereken konuların başında bütünlük konusu gelmektedir. Banyoyu bir bütün olarak düşünün. Aydınlatmadan armatüre, aynadan tezgaha kadar her seçimi bir diğeri düşünerek yapılması gerekmektedir.”

Banyolarda Doğal Malzeme Kullanımı

Doğal uzun ömürlü, daha kullanışlı ve daha şık ürünler banyolarda yerini almaya devam etmektedir. Doğadan evlerin kullanım alanlarına dahil olan ahşap, en ham haliyle banyolardaki yerini alıyor.  Islak bir mekan olmasından dolayı banyoda kullanılan malzemelerin dayanıklı olması önemlidir. Banyonuzda stil köşeleri oluştururken neme, suya ve ısıya dayanıklı seçimler yapmayı unutmamanız gerekmektedir.

 • Çamaşır sepeti hep kapaklı olmak zorunda değil. Kumaş ve değişik formda bir sepet banyonuzda farklı bir görüntü yakalamanıza yardımcı olabilir.
 • Lavabonuzun arkasındaki duvarda kağıt uygulaması yapabilir, hatta bu alanda bir niş oluşturup bir depolama alanı oluşturabilirsiniz. Nişi ahşap pencereyle kapatarak farklı bir görünüm oluşturmak da isteyebilirsiniz.
 • Bir bankı banyonuzda depolama alanı olarak kullanmanız mümkün. Alt kısmını da ahşap bir yükselti koyarak üzerine kutuları, banyo aksesuarlarını yerleştireceğiniz bir alan olarak kullanabilirsiniz.
 • Eğer banyonuzda kalorifer peteği varsa onu ahşap bir bölme ile kapatabilirsiniz.( Kesinlik kullanılacak ahşap malzeme suya ve neme dayanıklı olması gerekmektedir.) Hem şık bir görünüme hem de üzerine havlularınızı koyabilirsiniz.
 • Katlı bir cam pasta servisini banyonuzda sabun, parfüm gibi ürünlerinizi koymak için kullanabilirsiniz. Hatta minik bir kase içinde çiçekler de ekleyebilirsiniz.
 • Küçük banyo sahipleri banyo mobilyalarınız beyaz seçmelisiniz. Mekanın daha büyük algılanmasına beyaz renkler yardımcı olmaktadır.
 • Genişçe bir merdiveni duvara dayayarak üzerini depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Banyonuza farklı bir hava katmak için ideal bir çözüm olmaktadır.
 • Çift işlevli ürünler kullanın. Özellikle tuvalet kağıtlarını asmak için bu alanda çok güzel ürünler bulunmaktadır. (Pazar filelerini tuvalet kağıtlarınızı depolamak için kullanmayı düşünebilirsiniz)
 • Banyolardaki küçük dokunuşlardan biri de aynalardır. Düz formlu bir ayna yerine şekilli bir aynayı tercih edebilirsiniz.

Paylaştığımı bu fikirlere sahip banyo tasarımlarını aşağıdaki resimlerden incelemenizi tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Ayse says:

  Evimiz neredeyse 20yillik sürekli tadilat yapıyoruz sırada banyo var modellerimiz çok güzel detayları harika kızımız için lavobolara yetişmesi açısından düşünülmüş alt tabure harika düşünülmüş.renklerde çok güzel ferah ve nezih bir ortam yaratacağıdan eminim.evimede muhteşem bir değişiklik yaraticak bundan kesinlikle eminim

 2. Filiz says:

  Banyodaki beyaz renkli kullanımlar çok farkediyor ortamı daha geniş ve ferah gösteriyor. Hele benim gibi küçük banyonuz varsa keisnlikle beyaz tercih etmelisiniz.paylaştığınız ürünler çok hoş teşekkürler.

 3. zehra nur says:

  Evimiz yaklaşık 10 yıllık ve banyomun tarzı beni rahatsız etmeye başladı. O zamanın yapım tekniği ve özellikle kullanılan malzeme ve şimdi arasında oldukça fark var. Hele böyle örnekleri görünce hevesim daha da arttı ve iyi bir araştırma yaptım. Banyo alanım yeterince geniş. Yeni boyutlardaki karoları seçmeyi düşünüyorum ve gri benzeri renkleri istiyorum. Kesinlikle cift lavobo kullanımı olacak ve aydınlatma da etkili olacak. Örnekleriniz için teşekkürler.

 4. Ali Fuat ONAN says:

  Doğal uzun ömürlü, daha kullanışlı ve daha şık ürünler banyolarda yerini almaya devam etmektedir. Doğadan evlerin kullanım alanlarına dahil olan ahşap, en ham haliyle banyolardaki yerini alıyor. Islak bir mekan olmasından dolayı banyoda kullanılan malzemelerin dayanıklı olması önemlidir.

 5. Mehmet Güney says:

  Doğal uzun ömürlü, daha kullanışlı ve daha şık ürünler banyolarda yerini almaya devam etmektedir. Doğadan evlerin kullanım alanlarına dahil olan ahşap, en ham haliyle banyolardaki yerini alıyor. Islak bir mekan olmasından dolayı banyoda kullanılan malzemelerin dayanıklı olması önemlidir.

 6. Aysun Aynacı says:

  Banyolarda açık renk kullanımı kesinlikle çok fark ettiriyor. Özellikle küçük banyo tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken konuların başında bence açık renk kullanımı gelmektedir. Paylaştığınız örnekler çok güzel fakat bunlar için büyük alanlar lazım gibi duruyor.

BİR YORUM YAZ