Dekoratif Odun Sobaları

Dekoratif Odun Sobaları

Odun sobaları; içinde katı yakıt kullanılarak bir yeri ısıtmada kullanılan araçlardır. Günümüzde sobaların yerini her ne kadar merkezi sistem ısıtmalar, kombi ve kalorifer alsa da, sobalı evlerin sayısı da oldukça fazla durumda. Bu tarz sobalar artık sadece ısınma için değil, tasarımcıların sayesinde görsel amaçlı birer dekoratif obje olarakta kullanılmaktadır.

Dekoratif Odun Sobaları için hazırladığımız video

Sobaların tarihi 17. yüzyıl Avrupa’sına dayanır.Ülkemize gelişi ise Tanzimat döneminde Batı ile kurulan ilişkiler neticesinde Avrupa’ya gidip gelenlerin sayesinde olmuştur.Yanan ateşin etrafa zarar verip yangın çıkarmaması, çıkan dumanın zehirlenmelere yol açmamamsı için soba fikri kısa zamanda yaygınlaşıp ısınma ve yemek yapmada kullanılmaya başlanmıştır.

Köylerde kullanılan biraz daha geniş ve fırın eklenmiş odun sobalarına da kuzine denilmektedir.İster fırınlı hali ister fırınsız hali olsun belirli yaş grubundakilerin anılarını süsleyen, özlem duydukları, yeni neslin ise görselliğine hayran kaldığı odun sobaları gününüz de ev ve ofislerimizin birer dekoratif parçası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dekoratif Sobaların Özellikleri

Isınmadan çok dekoratif amaçlı tercih edilen odun sobalarını, farklı renk ve modelde bulmak mümkün.Eski görüntüsü verilmiş modern tarz olanlarından içinde yanan odun alevini zevkle izlettiren camlı modellerine kadar zevkinize uygun şık odun sobaları ile mekanlarınıza çok farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Evinizde her ne kadar ısınma sistemi olsa da sadece sevdiklerinizle beraber keyifli dakikalar geçirmenizi sağlayacak birbirinden güzel dekoratif odun sobalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz.İyi seyirler dileriz.

Dekoratif Odun Sobası Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Ayse says:

    Çok guzel dizayn edilmiş görsellik harika insan böyle birşeyin karşısından kışın kalkmak istemez doğrusu çok güzeller

BİR YORUM YAZ