Dekoratif Radyatör Petek Tasarımları

2019 Dekoratif Petek Tasarımları

Geçmişten günümüze farklı ısınma araçları kullanılmıştır.Osmanlı zamanında kullanılan mangallardan çeşitli tarzda sobalara, merkezi ısınmadan kombili sitemlere kadar birçok yöntem ısınmada kullanılmış ve kullanılmaktadır.Günümüzde en yaygın olanı ise hiç şüphesiz kaloriferli evlerdir. Isınan suyun boru ve petekler içinde iletilerek mekanlarımızın ısınmasını sağlayan bu sistem en çok tercih edilendir.Bugün hemen hemen her evde işyerinde bu peteklere rastlamak mümkün.

Gelişen teknoloji, değişen ihtiyaçlarla beraber tasarımcılarında el atmasıyla kullanılan petekler, ısınmayı sağlamasının yanında dekoratif birer obje haline de gelmişlerdir.Klasik tarz peteklerden sıkıldıysanız, evinizin dekorasyonuna uygun bir petek kullanmak istiyorsanız bu petekler tamda size göre.

Dekoratif Petek Tasarımları için hazırladığımız videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Dekoratif petekler karşımıza bazen bir tablo, bazen lego veya bir müzik aleti olarak tasarlanmış biçimde çıkabiliyor.Oldukça farklı tasarımda, renkte ve desende bir çok modeli bulmak mümkün.

Dekoratif Petek Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Eğer eski peteklerinizi değiştirmek istemiyorsanız onları dekorasyonunuza uygun bir biçimde boyayabilirsiniz.Bunun için ısınmaya karşı dayanıklı ve koku yapmayan bir boya kullanmanız yeterli.Veya zevkinize uygun ısınmayı engellemeyecek biçimde ahşap veya metalden yapılan petek giydirmelerini de kullanabilirsiniz.Böylece peteklerinizin çirkin görüntüsünden kurtulacak, onları gizleyebilecek ve daha dekoratif bir hale getirmiş olacaksınız.

Eğer yeni bir tesisat yaptıracaksanız veya eskisini tamamen değiştirmeyi düşünüyorsanız ilginç ve şık tasarıma sahip petekleri tercih edebilirsiniz.Hatta size özel tasarımlar bile yaptırmak mümkün.Bu petekler  öylesine farklı ki, dekoratif birer nesne gibi görüneceklerinden  misafirleriniz bu petekleri bulmakta zorlanacaklardır.

Birbirinden farklı tasarıma sahip, fonksiyonel ve sizleri oldukça şaşırtacak 2019 dekoratif petek modellerini sizler için derledik.

Dekoratif Petek Resimleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Ayse says:

    kış aylarında ısınmak için tercih ettiğimiz kalorifer görsel olarak çok da önemlidir aslında eski ve kaba olanları çok yer kapladığı için şu anda günümüzde bulunan dekoratif ısıtıcı yani radyatör petekler çok daha kullanıma hazır haldedir ilimizde yer kaplamaması açısından koltukların arkasında yer kaplamaması açısından gerçekten ince ve güzel renk olarak da mobilyalarımızı uygun artık dekoratif radyatörler bulunmaktadır buradaki radyatörlerin hepsi gerçekten çok güzel eskiden böyle radyo tipsiz radyatörler yoktu ama şimdi model olarak gerçekten duvara dahi asılabilen bir sürü radyatörler bulunmakta hepsi çok güzeller

BİR YORUM YAZ